5-minutowe wyszukiwanie w Internecie lub wizyta w renomowanej księgarni zapewni przytłaczającą liczbę książek i zasobów dotyczących samorozwoju i rozwoju kariery. Ogromna większość z nich jest doskonała sama w sobie, ale niewiele jest teraz nowych rzeczy. Tekst ten powstał aby, pomagając klientom, nie musieli oni sięgać do różnych źródeł, aby uwzględnić to, co uważam za podstawowe czynniki sukcesu w poszukiwaniu pracy lub dokonania zmiany. Zebrano te podstawy w czteroetapowym procesie, który stawia WAS raczej niż ten PROCES w centrum uwagi.

•  Co naprawdę ma dla ciebie znaczenie.

•  Co najlepiej chcesz zrobić.

•  Co najlepiej sprawdza się w znalezieniu tego ideału.

•  Jak dbać o siebie podczas trudnej podróży.

W trudnych czasach ekonomicznych zbyt często musimy zadowolić się ofertami pracy, które nie są idealne. Z pasją wierzę, że powinniśmy rozpocząć poszukiwania, aby zrobić coś znacznie lepszego niż "być w stanie spłacić kredyt hipoteczny". Tylko ustawiając nasze cele wyżej, możemy mieć nadzieję na sukces. Ten tekst został napisany przede wszystkim po to, aby pomóc osobom poszukującym pracy zmienić pracę, chociaż jeśli rozważasz założenie własnej firmy i samozatrudnienie, podstawy są takie same, chociaż niektóre szczegóły mogą wymagać dostosowania. Koncentrując się na tym, czego potrzebujesz i zapewniając praktyczne podejście do skoroszytu, mam nadzieję, że przyczynimy się do Twojego sukcesu.Krok I  : OdkrywanieTen pierwszy krok polega na zbadaniu, gdzie jesteś dzisiaj i co motywuje cię do działania. Jeśli budzisz się rano i nie wkładasz 100% energii i motywacji w swoją karierę, prawdopodobnie nie znalazłeś jeszcze satysfakcji lub swojego uzasadnienia "dlaczego". Wszyscy potrzebujemy ważnego powodu, dla którego robimy te rzeczy które my robimy - to nas porusza i napędza nasze działania. Jaka jest Twoja motywacja do działania? Jaki jest twój cel Dlaczego robisz to, co robisz? Czy twój powód "dlaczego" jest zgodny z twoimi działaniami, czy jesteś w samolocie i straciłeś z oczu to, co naprawdę dla ciebie ważne? Zajmiesz się tymi prowokującymi pytaniami w pierwszym kroku. Kiedy znasz swój powód, "dlaczego", możesz dokonywać świadomych wyborów zawodowych, które są autentyczne, a przede wszystkim, jeśli zamierzasz dokonać zmiany, chcesz dokonać właściwej zmiany. Jeśli nie masz uzasadnionego powodu, dlaczego będziesz jednym z wielu ludzi niezadowolonych z obecnej pracy . Co ciekawe, w pewnej ankiecie 42% respondentów w wieku powyżej 30 lat żałuje, że nie spełniło swoich dziecięcych ambicji - może jesteś jednym z nich? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu, a ten pierwszy krok sprawi, że zaczniesz myśleć w sposób, którego wcześniej nie myślałeś. Warto pamiętać, że twoja praca zajmie około 1880 godzin rocznie lub inaczej: 32% całkowitej liczby godzin przebudzenia przed przejściem na emeryturę. Upewnij się więc, że robisz coś, co chcesz - nie marnuj swojego cennego czasu, ponieważ nigdy nie możesz go odzyskać. Ten krok pomoże Ci ustalić, co chcesz zrobić. Kluczem jest zrobienie tego, co dla Ciebie najważniejsze, więc zacznijmy!

Jakie są wartości osobiste?

Osobiste wartości najlepiej chyba zrozumieć, myśląc o rzeczach, które są dla ciebie naprawdę ważne, lub myśląc o rzeczach, które Cię motywują, wypełniają i dają ci energię i motywują do wstawania rano. Dobrym sprawdzianem, czy naprawdę coś jest dla Ciebie tak ważne, jest obserwowanie, kiedy przyjdzie co do czego, a sprawy nie idą dobrze, czy masz czystą determinację, odwagę i wytrwałość, aby kontynuować swoją podróż, aby osiągnąć to, co chcesz - by było w twoim życiu ogólnie lub w twoim środowisku pracy? Jeśli to zrobisz i nie poddasz się łatwo, prawdopodobnie należy założyć, że jest wystarczająco ważne, aby uznać to za jedną z twoich osobistych wartości. Wszyscy mamy wartości osobiste, ale możesz się zastanawiać, jak wygląda wartość osobista. W takim przypadku na kolejnych stronach znajdują się przykłady osobistych wartości, choć należy pamiętać, że mogą one nie być twoje i jest to absolutnie w porządku.

Po co myśleć o swoich osobistych wartościach?

Każdy ma osobiste wartości, ale nie są to rzeczy, o których musimy myśleć każdego dnia. Wartości często leżą w naszym nieświadomym umyśle podczas codziennej działalności. Jednak wydobycie ich na powierzchnię i jasne zrozumienie tego, co sprawia, że tykasz, jest niezbędne przy planowaniu kariery i życia poza pracą. Widzisz, aby być szczęśliwym i spełnionym w swojej pracy, musisz "karmić się" rzeczami, które są dla Ciebie najważniejsze, tak jak odnoszący sukcesy sportowiec na zaprogramowanej diecie. Powinniśmy szanować nasze najważniejsze wartości, co możemy zrobić tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że wiemy, czym one są i co dla nas znaczą. Doświadczenie pokazuje, że nie wszystkie nasze osobiste wartości będą lub mogą być osiągnięte w naszym życiu zawodowym, w rzeczywistości prawdopodobnie prawdą jest stwierdzenie, że dla wielu z nas w danym momencie nie wszystkie nasze osobiste wartości zostaną w ogóle spełnione i to jest DOBRZE. Chodzi o to, aby wiedzieć, jakie są twoje osobiste wartości i wiedzieć, gdzie pasują do twojego życia, czy to w domu, w pracy, w zabawie - oczywiście będzie istnieć skrzyżowanie niektórych wartości. Ważne jest, abyś wiedział, jakie są twoje wartości i masz ich wystarczająco dużo w swoim życiu, aby zapewnić, że będziesz zmotywowany, mając większe szanse na sukces i ostatecznie poczujesz się spełniony.

Definiowanie twoich osobistych wartości

Zidentyfikowanie i zrozumienie twoich osobistych wartości jest z definicji rzeczą osobistą. Chociaż wartości mogą wydawać się podobne - na przykład "wolność", "autonomia", "niezależność", będą one oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Tak więc, aby być skutecznym, kiedy wiesz, jakie są twoje wartości, musisz poświęcić czas na zbadanie, co one dla ciebie naprawdę znaczą - w ten sposób będziesz wiedział, czy są one już w twoim życiu, czy też musisz ciężko pracować, aby je osiągnąć. . Inną rzeczą, o której należy pamiętać, definiując swoje osobiste wartości, jest to, że musisz być ze sobą szczery - zapomnij o tym, co Twoim zdaniem "powinny" być, ponieważ są to oczekiwania Twoich przyjaciół, rodziny lub społeczeństwa. Skoncentruj się na swoich uczuciach, słuchaj swojego serca, a odkryjesz, czego naprawdę chcesz - to ukształtuje Twój system wartości. Być może wiesz już, jakie są twoje osobiste wartości, a jeśli tak, to świetnie, chociaż czasami dobrze jest poświęcić czas na sprawdzenie, co się dzieje, ponieważ z czasem nasze wartości zmieniają się, gdy nasze priorytety zmieniają się przez całe życie. Teraz jest dobry czas, aby zdobyć nowy notatnik, który będzie towarzyszył temu skoroszytowi i poświęcił czas na zapoznanie się z pierwszym z wielu sugerowanych treningów i zasobów, które pomogą ci w karierze.

TRENING I : Zidentyfikuj Swoje Osobiste Wartości

CZĘŚĆ I

Zrób listę swoich osobistych wartości, a jeśli szukasz inspiracji na początek, przejrzyj listę przykładowych wartości. Chociaż przykłady nie mają być wyczerpującą listą, możesz sprawdzić, czy któraś z nich wyróżniać się lub wywoływać inne słowa, które są dla ciebie bardziej znaczące. Odpowiedzi na niektóre lub wszystkie z poniższych pytań mogą cię oświecić.

Przykłady wartości osobistych:

Autentyczność, Autonomia , Poświęcenie, Współczucie , Kreatywność, Sława, Wolność, Przyjaźń, Ciężka Praca , Pomoc Innym , Prawość , Humor , Niezależność , Integralność , Sprawiedliwość , Czas wolny , Lojalność , Moja wiara , Otwartość , Porządek , Organizacja , Pasja , Pokój , Moc , Uznanie , Szacunek , Uznanie , Bezpieczeństwo , Duchowość , Tolerancja , Tradycja , Zaufanie , Rozmaitość , Rozsądek

Pytania

•  Jak wygląda i brzmi spełniony dzień?
•  Co robisz, kiedy czujesz entuzjazm i pasję?
•  Bez czego nie mógłbyś żyć?
•  Co jest dla Ciebie ważne?
•  Czego potrzebujesz w swoim życiu, aby czuć się szczęśliwym i zadowolonym?
•  Co robisz, aby podnieść się po trudnym dniu - jakie wartości pokazują się?
•  Kiedy ostatnio czułeś się zdenerwowany, zły lub bez motywacji, co się działo? Jakie wartości zostały zhańbione?
•  Co Cię tak bardzo motywuje, że tracisz poczucie czasu, kiedy jesteś z tym związany

Moje wartości osobiste :

1.
2.
3.
(…)

Kiedy masz listę od 12 do 15 wartości osobistych, sprawdź, czy którekolwiek z nich są podobne lub pokrywają się i można je pogrupować, aby skrócić listę. Na przykład możesz umieścić następujące wartości osobowe w jednej grupie: uczciwość / integralność, cel / kierunek lub innowacyjność / kreatywność. Staraj się, aby lista się zmniejszyła do 6 wartości osobistych, a jeśli uważasz, że jest to trudne, możesz zamówić je na liście priorytetów i wybrać 6 najlepszych. Nie oznacza to, że twoje inne wartości nie są ważne. skoncentrujemy się na możliwej do opanowania liczbie, aby osiągnąć maksymalny efekt. Kiedy masz krótką listę, jesteś gotowy, aby przejść do części 2 treningu.

CZĘŚĆ II

Musisz teraz nadać znaczenie wartościom, które zidentyfikowałeś, ponieważ bez nich, skąd będziesz wiedział, kiedy je przeżyjesz i oddychasz nimi? Skąd będziesz wiedzieć, jakie zmiany należy wprowadzić w domu, pracy lub zabawie, jeśli twoje wartości nie mają żadnego związku z nimi? Korzystając z poniższej przestrzeni, odpowiedz na poniższe 5 pytań tak szczegółowo, jak tylko potrafisz.

1. Co daje mi ta osobista wartość?

Wskazówka: początkowa odpowiedź prawdopodobnie nie da ci prawdziwego znaczenia wartości, więc przydatnym podejściem jest zadać sobie pytanie "i co to daje" i tak dalej, dopóki nie upewnisz się, że masz prawdziwe znaczenie wartość.

2. Co by się stało, gdybym nie miał tej osobistej wartości w moim życiu?

Wskazówka: jeśli nie ma szkodliwego wpływu brak tej wartości w twoim życiu lub nie wydaje Ci się, że spowoduje to jakąś pozytywną zmianę w Twoim życiu, prawdopodobnie nie jest to dla ciebie tak ważne, więc wyrzuć ją ze swojej listy Top 6 i pójść dalej..

3. Co by się stało, gdybym miał trochę lub więcej tej osobistej wartości w moim życiu?

Wskazówka: jeśli doświadczasz pozytywnych emocji, takich jak uczucie szczęścia, motywacji, zadowolenia, spokoju i / lub mniejszego stresu, to prawdopodobnie najważniejsza wartość osobista warta dalszego rozwoju.

4. Skąd będę wiedział, że żyję osobistą wartością?

Wskazówka: wyobraź sobie, co będziesz robić, co zobaczysz, usłyszysz i poczujesz. Zastanów się, jak będziesz się zachowywać. Jeśli twoje odpowiedzi nie są tym, co sobie wyobrażałeś, zastanów się, czy wartość jest dla ciebie priorytetem.

5. Jaki wpływ będą miały te osobiste wartości na moją karierę i poszukiwanie pracy?

Wskazówka: W tym momencie możesz zauważyć, że gdy sprawdzasz swoje wartości w stosunku do obecnej pracy lub kariery, masz niedopasowanie - co może wyjaśniać, dlaczego jesteś gotowy na zmianę.

Kiedy masz pewność, że odkryłeś znaczenie swoich osobistych wartości, możesz zrewidować listę według własnego uznania. Twoja krótka lista musi zostać schwytana, utrzymana przy życiu i widoczna. Przypomnienia wizualne są potężne, ponieważ wzmacniają nasze wartości - rozważ umieszczanie swoich wartości ich na ścianie, post-it, w dzienniku, wyświetlaj jako wygaszacz ekranu, wyświetlaj je w telefonie komórkowym, w pocztówce lub rób zdjęcia które przedstawiają twoje wartości. Bądź kreatywny i cokolwiek robisz, nie zamykaj ich w szufladzie biurka, aby nigdy więcej nie być widzianym!

Uhonorowanie twoich osobistych wartości

Wcześniej mówiliśmy o szanowaniu twoich osobistych wartości i ożywianiu ich, abyś naprawdę mógł poczuć, że żyjesz życiem które chcesz i na które zasługujesz. Kiedy wiesz, czego naprawdę chcesz od życia, masz plan, który poprowadzi cię i pozwoli ci z większą pewnością planować przyszłość, identyfikować priorytety, wyznaczać cele, podejmować decyzje, radzić sobie z problemami i ostatecznie podejmować działania, które poprowadzą cię w kierunku, w którym chce iść. Oto 5 najważniejszych wskazówek na temat uhonorowania twoich osobistych wartości:

Wskazówki:

1. Rób coś każdego dnia, aby utrzymać swoje wartości przy życiu - to nie jest jednorazowa aktywność, to sposób na życie.
2. Zaufaj swojemu instynktowi - jeśli robisz coś, co nie jest właściwe, sprawdź swoje osobiste wartości, możesz robić coś, co nie jest dostosowane do rzeczy, które są dla Ciebie ważne i znaczące.
3. Czasy pytań, kiedy jesteś niespełniony lub zmotywowany - czy to dlatego, że nie jesteś wierny sobie i żyjesz wartościami, czy tylko chwilową chwilą?
4. Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że "powinieneś" zachować szczególną wartość przy osobistych wartościach, które są dla ciebie znaczące i ważne niezależnie od tego, co mówią lub myślą inni.
5. Przejrzyj swoje wartości - z czasem zmieniają się, gdy pojawiają się nowe i różne rzeczy.

Karm swoje pasje i zainteresowania

Kiedy nasze pasje i zainteresowania zostaną zrealizowane, powstaje bardziej beztroskie środowisko i doświadczamy wysokiego poziomu motywacji. Karmienie się naszymi pasjami i zainteresowaniami jest dobre dla naszego dobrobytu i daje nam "dlaczego" w naszym życiu, które pobudza nas do działania. Jeśli nie doświadczasz teraz tych pozytywnych uczuć, być może czas ponownie zaangażować się w swoje pasje i zainteresowania. Pomoże Ci w tym następujący trening

TRENING II: Uchwyć Swoje Pasje I Zainteresowania

CZĘŚĆ I

Poniżej zanotuj swoje odpowiedzi na następujące pytania:

1. Co lubię robić poza pracą?
2. Co najbardziej motywuje mnie w pracy i domu?
3. Co mnie dzisiaj inspiruje?
4. Co lubiłem robić, kiedy byłem dzieckiem, nastolatkiem i młodym dorosłym?
5. Jakie mam hobby?
6. Jak mogę wykorzystać swój wolny czas?
7. Co robię, kiedy czuję się najszczęśliwszy?
8. Co robię, kiedy jestem tak pochłonięty, że nie zauważam czasu?

CZĘŚĆ II

1. Z notatek utwórz listę swoich zainteresowań i pasji
2. Z listy zidentyfikuj i zanotuj zainteresowania i pasje, które są obecnie częścią Twojego życia. Zastanów się, czy chcesz więcej tych zainteresowań i pasji. Zadaj sobie pytanie, czy to, co aktualnie masz, wystarcza, aby Cię spełnić. Jeśli chcesz więcej, możesz użyć tych informacji, aby pokierować swoją karierą.
3. Jeśli na Twojej liście znajdują się zainteresowania i pasje, które obecnie nie są częścią Twojego życia, nadaj priorytet liście, wybierając te, które mogą sprawić, że Twój puls zacznie biec dzisiaj. Wykorzystaj te pasje i zainteresowania, aby pokierować swoim kierunkiem kariery

Pracuj ze swoją osobowością

Nasza osobowość składa się z połączenia cech lub właściwości, które czynią nas takimi, jakimi jesteśmy. Te cechy kontrolują nasze emocje, myśli, uczucia, działania, postawy i zachowania, a teoretycy osobowości nazywają je cechami osobowości. To właśnie te cechy sprawiają, że jesteśmy interesujący i wyjątkowy i pozostają one w większości spójne przez całe życie. Teoretycy osobowości przez lata debatowali o tym, ile cech osobowości istnieje, przy niewiarygodnie różnych poglądach. Liczba cech, do celów naszej pracy tutaj, ma mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest to, co to dla Ciebie znaczy.

Co oznacza Twoja osobowość dla Twojej kariery?

Badania wykazały, że różne typy osobowości mają różne preferencje w wyborze kariery. Być może dość oczywiste, ale ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o swojej osobowości i lepiej zrozumieć swoje upodobania, swoje mocne i słabe strony. Im większa jest twoja samoświadomość, tym bardziej prawdopodobne jest, że dokonasz lepszych wyborów dotyczących kariery i życia i poczujesz więcej zadowolenia, ponieważ będziesz żył autentycznie. Narzędzia do samooceny mogą być pomocne w rozwijaniu samoświadomości i mogą odegrać wielką rolę w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących następnego kroku kariery.

Jaki jest twój typ osobowości?

Zrozumienie swojego typu osobowości można ustalić, stosując podejście naukowe, korzystając z samooceny online lub analizy psychologa. Jeśli wybierzesz jedną z tych opcji, przekonasz się, że ocena osobowości jest dość prosta - po prostu odpowiesz na szereg pytań na temat swoich upodobań, niechęci i aspiracji. Na koniec oceny otrzymasz raport opisujący Twój typ osobowości. Innym sposobem określenia rodzaju osobowości jest długie i głębokie spojrzenie na siebie. Zadawanie pytań to świetny sposób na odkrycie, kim jesteś i kim jesteś. Pytania, które zadałeś sobie podczas poprzednich treningów wraz z nadchodzącymi treningami, pomogą ci dowiedzieć się więcej o swojej osobowości.

Graj na swoje mocne strony

Praca jest znacznie przyjemniejsza, gdy robisz coś, co sprawia ci przyjemność i jesteś w tym dobry, więc poświęć trochę czasu na przemyślenie swoich kluczowych mocnych stron, umiejętności, doświadczeń, wiedzy i zainteresowań. Oto kilka pytań do przemyślenia i zanotowania odpowiedzi

TRENING III: Pokaż Swoje Mocne Strony

CZĘŚĆ I

1. Jakie są moje mocne strony w pracy i poza nią?
2. Co naprawdę lubię robić?
3. Jakie są moje ulubione umiejętności?
4. Co robię najlepiej? W czym jestem dobry?
5. Jakie są 3-6 moich najsilniejszych umiejętności lub kompetencji?
6. Jakie były moje największe osiągnięcia osobiste i zawodowe?
7. W czym inni mówią, że jestem dobry?
8. Jakie nagrody i certyfikaty otrzymałem?
9. Za co zostałem rozpoznany w pracy i poza nią?
10. Jakiego rodzaju aktywność lub środowisko mnie pociąga?

CZĘŚĆ II

1. Spójrz na swoje odpowiedzi i zrób listę umiejętności, zainteresowań, atrybutów, które wciąż się pojawiają i wyróżniają.
2. Teraz zastanów się, czy twoja lista mocnych stron może być zgrupowana w tematy i zanotuj poniżej.
3. Możesz mieć mocne strony, które rozpoznajesz w sobie lub inni w tobie, ale to niekoniecznie oznacza, że chcesz wykorzystać te mocne strony w następnym kroku kariery. Czas więc przejrzeć swoje odpowiedzi i zanotować mocne strony lubię wykorzystać w następnej roli.

Kluczowe punkty Kroku 1: Odkrywanie

Dotarłeś do końca Kroku 1:Odkrywanie - i jesteś gotowy zastosować nową wiedzę w Kroku 2: Wyobrażenie siebie.

Oto Kluczowe Punkty Kroku 1

1. Znajomość osobistych wartości i tego, co jest dla Ciebie ważne, jest pierwszym krokiem do spełnienia.
2. Twoje osobiste wartości są dla Ciebie osobiste - sprawiają, że nie jesteś pod wpływem rodziny, przyjaciół ani społeczeństwa. Bądź ze sobą szczery, szanuj swoje wartości i kontroluj je.
3. Wiedza i robienie tego, co jest dla Ciebie ważne, skupia twoją uwagę, motywuje cię i ostatecznie daje ci wyniki i osiągnięcia, których pragniesz w swoim życiu.
4. Karmienie się swoimi pasjami i zainteresowaniami jest dobre dla twojego dobrego samopoczucia i pomaga ci dać "dlaczego" w życiu.
5. Badania wykazały, że różne typy osobowości mają różne preferencje w wyborze kariery. Sprawdź swój typ osobowości i wykorzystaj te informacje, aby pokierować swoim kierunkiem kariery.
6. Praca jest o wiele przyjemniejsza, gdy robisz coś, co chcesz robić, i jesteś w tym dobry, więc wykorzystaj swoje mocne strony.

Krok II : Wyobrażenie siebie

Po dotarciu tak daleko, masz nadzieję, że będziesz miał w głowie wiele pomysłów i informacji. Cóż, Krok 2 polega na zebraniu pomysłów i wyobrażeniu sobie, jak wygląda Twój następny krok w karierze, co będziesz robić, co będziesz czuć i słyszeć. W tym kroku chodzi o kreatywność i chęć odkrywania nowych rzeczy, nawet jeśli wydają się one teraz nierealne. Rozumiem teraz, że ten krok może być łatwiejszy dla niektórych ludzi niż dla innych i na to może mieć wpływ sposób, w jaki uważamy, że niektórzy z nas są bardziej lewopółkulowi niż prawopółkulowi . Osoba bardziej lewopółkulowa jest bardziej krytycznym myślicielem, który wykorzystuje logikę i rozsądek do gromadzenia informacji, podczas gdy osoba bardziej prawopółkulowa ma tendencję do myślenia bardziej całościowego i jest dostosowana do obrazów i myślenia wizualnego. Oba są idealnie dobre, po prostu różne. Jeśli jesteś bardziej lewopółkulowy, nadal nie ma żadnego powodu, dla którego nie odniesiesz sukcesu na tych treningach, może to potrwać nieco dłużej i wymagać nieco więcej wysiłku, ale przynajmniej jeśli masz problemy z niektórymi treningami znasz teraz możliwą przyczynę tego. Po prostu daj z siebie wszystko i ciesz się robieniem czegoś innego!

TRENING IV : List Do Siebie

Ten trening polega na tym, że piszesz do siebie list, który opisuje, jak wyobrażasz sobie swoje życie zawodowe w określonym momencie - powiedzmy za 6 miesięcy, za rok, 2 lub 3 lata od dzisiaj. Usiądź wygodnie i pisz non-stop przez 20-30 minut, jakbyś był w tym momencie w przyszłości. Napisz :

•  Co słyszysz, widzisz, czujesz.
•  Co robisz w pracy.
•  O ludziach w twoim życiu zawodowym - różne relacje z kolegami, rówieśnikami, menedżerami.
•  O rzeczach w życiu zawodowym, które są dla Ciebie ważne.
•  Gdzie pracujesz - opisz aspekty swojego środowiska pracy i jego lokalizacji.
•  Jak zmieniło się twoje życie zawodowe.
•  Wydarzenia w pracy, które są dla Ciebie ważne.
•  Wszystko, co chcesz napisać o swoim życiu zawodowym.

Pisz dalej, dopóki nie będziesz miał nic więcej do zaoferowania. Ten trening karmi twój nieświadomy umysł informacjami o ludziach i rzeczach, które są dla Ciebie ważne i które chcesz w życiu zawodowym. Napisanie listu do siebie może ujawnić rzeczy, o których wcześniej nie myślałeś świadomie, chociaż mogły one znajdować się w tle. Przekonasz się teraz, że świadomie lub nieświadomie twój umysł skoncentruje się na tym, czego chcesz - i, jak wiemy, otrzymujemy to, na czym się koncentrujemy! Pamiętaj - jesteśmy bardziej zmotywowani, gdy robimy rzeczy, które cenimy i których naprawdę chcemy - rzeczy które są dla nas ważne. Kiedy robimy coś, co odzwierciedla nasze wartości, jesteśmy skoncentrowani i nabieramy rozpędu. Podejmujemy pozytywne działania, co z kolei motywuje nas do osiągania naszych celów. Skup się → Motywacja → Osiągnięcie → Realizacja Możesz w dowolnym momencie odnieść się do swojego listu, aby sprawdzić swoje postępy i dlaczego nie poświęcić czasu co 6 miesięcy na napisanie sobie listu?

TRENING V: Tworzenie "Pul Pomysłów"

Tworzenie "pul pomysłów" to przestrzeń, w której możesz uchwycić wszelkie możliwości kariery, które pojawią się w dowolnym momencie. To myślenie "błękitne niebo" - więc szukasz możliwości, pomysłów, koncepcji, marzeń, życzeń itp. - bądź kreatywny, nie analityczny ani logiczny na tym etapie i ciesz się podróżą. Pomysły mogą pochodzić z czasopism, gazet, Internetu, słów i piosenek, które Cię inspirują, zdjęć, tablic ofert pracy, dziecięcych ambicji, hobby i zainteresowań. Pamiętaj o dołączeniu wszystkich pomysłów, o których przypomniałeś sobie z przeszłości. Bądź kreatywny, angażuj się i nie osądzaj. Jakkolwiek oswojone, jakże dzikie są pomysły - nie oceniaj ich, ale po prostu umieść je w "puli pomysłów", a kiedy będziesz gotowy, możesz poszukać wzorów i połączyć swoje pomysły w tematy pracy. Pomoże Ci zidentyfikować nowy kierunek kariery i opcje. W tym ćwiczeniu zgromadzisz swoje pomysły w postaci pudełka lub innego pojemnika, folderu, segregatora, skrawka, tablicy wizualizacyjnej, kolażu, post-it, na swoim iPhonie lub cokolwiek innego, co Ci odpowiada.

TRENING VI : Idealne Organizacje

Kiedy zaczniesz tworzyć pomysły dotyczące rodzaju pracy lub kariery, którą chcesz się zająć, powinieneś zacząć myśleć o typach organizacji, do których chciałbyś się zwrócić, a nawet, jeśli zdecydowałeś się założyć własną firmę, typ firmy chcesz stworzyć taki, który odzwierciedla twoje wartości.

1. Zanotuj rozmiar, lokalizację i kulturę idealnej organizacji, w której chciałbyś pracować lub tworzyć
2. Zanotuj wszelkie organizacje, w których chciałbyś pracować

Wskazówka: jeśli utkniesz, oto kilka pytań, które możesz sobie zadać:

1. Które organizacje są wysoko cenione w moim zawodzie?
2. Które organizacje mają kultury najbardziej zgodne z moimi własnymi wartościami?
3. Które organizacje obecnie pracują nad problemami i zagadnieniami, które mnie interesują i są zgodne z moimi umiejętnościami?
4. Jakie organizacje mogą być zainteresowane kimś takim jak ja?
5. Do jakich organizacji jestem najbardziej zainteresowany dołączeniem?

TRENING VII : Tworzenie Tablicy Wizji

Jest to duża tablica / kawałek karty / tablica korkowa, na której tworzysz kolaż reprezentujący pożądane życie zawodowe. Umieszczasz swoje zdjęcie na środku i używasz zdjęć, zdjęć, wycinków, słów, tekstu i / lub rysunków, aby przedstawić pożądane życie zawodowe, w tym wszystkie ważne obszary, np. aspekty pracy, lokalizacja, środowisko, kultura, ludzie itp. Następnie jest zawieszany tam, gdzie zobaczysz go każdego dnia i stanowi inspirację oraz przypomnienie, dlaczego robisz to, co teraz robisz, aby zbudować przyszłą karierę, którą chcesz. Jeśli szukasz jeszcze więcej inspiracji, zapoznaj się z pracą Richarda Bollesa w jego książce „Jaki kolor to twój spadochron?” - tutaj mówi o tym, że ludzi pociąga praca z rzeczami (fizycznymi), danymi / informacjami (mentalnymi) ) lub Ludzie (interpersonalne). Jeśli chcesz wiedzieć, do której kategorii pasujesz, możesz kupić jego najnowszą książkę na Amazon ..

Dotychczasowe dzieje

Nadszedł czas, aby połączyć pracę i przemyślenia w krótkim podsumowaniu. Ważne jest, abyś to zrobił, ponieważ pomoże to wyjaśnić te pomysły, które chcesz realizować, i te, które na razie chcesz odstawić na bok.

TRENING VIII : Czego Się Nauczyłem?

Moje osobiste wartości to…

Zainteresowania i pasje, które chciałbym odzwierciedlić w mojej kolejnej karierze, to…

Mój typ osobowości to…

Mocne strony, umiejętności, doświadczenie i wiedza, które mam i chcę wykorzystać w kolejnym kroku kariery to…
Rodzaje pracy lub kariery, którymi jestem zainteresowany, to…

Typ organizacji, w której chciałbym pracować to…

Z przyjemnością będę pracować dla tych organizacji…

TRENING IX: Jakie Są Moje Opcje?

Zastanawiając się nad poprzednim treningiem (8), poświęć trochę czasu na przemyślenie dostępnych opcji zmiany pracy / kariery. Pamiętaj, że nie wszystko, co jest dla Ciebie ważne, musi być satysfakcjonujące poprzez płatną pracę - satysfakcja może pochodzić z hobby, zajęć rekreacyjnych, pracy wolontariackiej i charytatywnej. Później skupimy się na opcjach "płatnej pracy".

Praca płatna :

Praca nieodpłatna :

Czas wolny / hobby :

Kluczowe punkty z kroku 2: Wyobraźnia

Dotarłeś do końca Kroku 2: Wyobrażanie sobie - i jesteś gotowy zastosować nową wiedzę w Kroku 3: Realizowanie.

Oto kluczowe punkty Kroku 2:

1. Istotą kroku 2 jest pozostawienie czasu na marzenie oraz swoboda kreatywności i braku nakazu.
2. Wyobrażanie sobie i opisywanie idealnego dnia pracy to świetny sposób na ujawnienie myśli, pomysłów i opcji, o których wcześniej nie pomyślałeś.
3. Myślenie "błękitne niebo" jest niezbędne przy tworzeniu "pul pomysłów".
4. Tworzenie tablicy wizji stanowi codzienną inspirację i przypomnienie, dlaczego robisz to, co robisz, aby zbudować przyszłą karierę, którą chcesz.
5. Osoba bardziej leworęczna jest bardziej krytycznym myślicielem, który wykorzystuje logikę i rozsądek do gromadzenia informacji.
6. Osoba, która jest bardziej rozsądna, ma tendencję do większego myślenia w całych koncepcjach i jest zestrojona z obrazami i myśleniem wizualnym.
7. Logiczne i analityczne myślenie podczas kroku 2 nie jest najlepszym sposobem, więc po prostu odpocznij i ciesz się podróżą.Krok III  : Realizacja

W swojej książce "7 nawyków wysoce skutecznych ludzi" Stephen Covey mówi: „Rozpoczęcie od myśli o celu oznacza rozpoczęcie od jasnego zrozumienia miejsca docelowego. Oznacza to wiedzieć, dokąd zmierzasz, aby lepiej zrozumieć, gdzie jesteś teraz, i aby podejmowane kroki były zawsze w dobrym kierunku. ”O to właśnie chodzi w kroku 3. Po ustaleniu, jakie masz opcje, musisz iść we właściwym kierunku, aby ustalić i zrealizować swoje cele zawodowe. Zrobisz to, tworząc jasną wizję tego, gdzie chcesz być, wyznaczając cel i opracowując plan działania.

Priorytetyzacja

W tym momencie masz nadzieję, że masz w głowie mnóstwo pomysłów na karierę, a teraz nadszedł czas, aby uszeregować je priorytetowo i spojrzeć na rzeczywistość sytuacji. Z poprzedniego treningu (9) weź kolejno każdą z opcji „płatnej pracy” i wykonaj następujące treningi. NB płatna praca może być zatrudniona lub samozatrudniona.

TRENING X: Moje 3 Najlepsze Opcje Płatnej Pracy …

Opcja 1.

Opcja 2.

Opcja 3.

Sprawdzenie autentyczności

Nadszedł czas, aby zastanowić się, które z opcji są naprawdę możliwe do wykonania w następnej karierze, a które na razie mogą wymagać wycofania się. Tylko będąc uczciwym w swojej ocenie, naprawdę zrozumiesz wyzwania, z którymi możesz się zmierzyć, więc nie powstrzymuj się przed podjęciem poniższych treningów!

TRENING XI : Omówienie Opcji

Biorąc kolejno każdą z trzech opcji, zanotuj w części 1 poniżej, co pociąga za sobą każda rola lub zawód - jeśli w tej chwili niewiele wiesz o którejś z opcji, być może będziesz musiał przeprowadzić badania przed ukończeniem pierwszej części tego treningu . Części 2 i 3 tego treningu dotyczą zrozumienia twojej obecnej sytuacji w odniesieniu do każdej opcji i określenia, gdzie są luki między częściami 1 i 2. Część 4 dotyczy działań, które musisz podjąć, aby wypełnić lukę.

Opcja 1

Część 1

Oto, co wiąże się z rolą:

Część 2

To gdzie jestem w tej chwili: (pomyśl o swoim doświadczeniu, umiejętnościach, mocnych stronach, umiejętnościach, szkoleniach, kwalifikacjach, umiejętnościach zbywalnych, sytuacji zawodowej, życiu domowym i osobistym, sytuacji finansowej, rynku pracy i innych czynnikach zewnętrznych, zasobach i sieci) ).

Część 3
Oto luka, którą należy wypełnić:
Część 4

Oto wymagane działania, aby wypełnić lukę:
Opcja 2

Część 1

Oto, co wiąże się z rolą:


Część 2

To gdzie jestem w tej chwili: (pomyśl o swoim doświadczeniu, umiejętnościach, mocnych stronach, umiejętnościach, szkoleniach, kwalifikacjach, umiejętnościach zbywalnych, sytuacji zawodowej, życiu domowym i osobistym, sytuacji finansowej, rynku pracy i innych czynnikach zewnętrznych, zasobach i sieci) ).Część 3

Oto luka, którą należy wypełnić:
Część 4

Oto wymagane działania, aby wypełnić lukę:

Opcja 3

Część 1

Oto, co wiąże się z rolą:


Część 2

To gdzie jestem w tej chwili: (pomyśl o swoim doświadczeniu, umiejętnościach, mocnych stronach, umiejętnościach, szkoleniach, kwalifikacjach, umiejętnościach zbywalnych, sytuacji zawodowej, życiu domowym i osobistym, sytuacji finansowej, rynku pracy i innych czynnikach zewnętrznych, zasobach i sieci) ).


Część 3

Oto luka, którą należy wypełnić:


Część 4

Oto wymagane działania, aby wypełnić lukę:Przejrzyj i zastanów się

Jest to okazja, aby przejrzeć i zastanowić się nad informacjami zidentyfikowanymi podczas ostatniego treningu i zadać sobie pytanie, czy wszystkie trzy opcje są nadal wykonalnymi ruchami kariery w perspektywie krótkoterminowej, czy też biorąc pod uwagę analizę luki i działania wymagane do zrealizowania zmiany kariery musisz zmienić priorytety? Biorąc pod uwagę wszystko, co jest obecnie preferowaną opcją numer jeden? Następny trening (12) pomoże ożywić Twoją pierwszą opcję.

Wizualizacja twojej przyszłości

Wizualizacja polega na tworzeniu mentalnego obrazu czegoś, co jest niewidoczne. Tworząc w umyśle obrazy, dźwięki i uczucia związane z przyszłą karierą, ożywisz coś, co w tym momencie jest wymyślone. Dzięki wizualizacji możesz dowiedzieć się, jak będzie wyglądało Twoje życie po osiągnięciu zmiany kariery. Jeśli jest to przekonująca wizja, która odzwierciedla twoje wartości, przyspiesza bicie serca i daje motywację do natychmiastowego rozpoczęcia, będziesz na dobrej drodze.

TRENING XII : Stwórz Przekonującą Wizję

CZĘŚĆ I

Wybierz datę w przyszłości, w której chcesz dokonać przejścia do kariery i stwórz wizję swojego życia. Możesz stworzyć swoją wizję, rysując lub malując obraz, nagrywając wiadomość, nagrywając wideo, w jaki sposób wizualizujesz swoje życie w tym czasie. Może chcesz napisać kolejny list do siebie lub po prostu usiąść i wyobrazić sobie swoje życie zawodowe, robiąc to, co chcesz - to znaczy, że jest to twoja pierwsza opcja. Usiądź wygodnie i przejdź do tego punktu w przyszłości i odpowiedz na następujące pytania:

o Co robisz w życiu zawodowym?
•  Z kim pracujesz?
•  Gdzie pracujesz?
•  Jakie widzisz wyniki?
•  Jakie są twoje osiągnięcia?
•  Co czujesz?
•  Czego doświadczasz?
•  Co jest takiego wspaniałego w twojej pracy?
•  Co usprawniłoby pracę?
•  Które z wartości żyjesz poprzez swoją pracę?
•  Co myśli i mówi twoja rodzina i przyjaciele?
•  Ile otrzymujesz wsparcia?

Idź dalej, dopóki nie będziesz miał nic więcej do zaoferowania.

CZĘŚĆ II

Zanim przejdziesz dalej, musisz mieć kontrolę zdrowia psychicznego. Po zastanowieniu, jak odpowiedziałbyś na następujące pytania?

•  Jak działała dla Ciebie wizualizacja?
•  Czy obraz, który stworzyłeś, był tak dobry, że chcesz go urzeczywistnić?
•  Czy to Cię wystarczająco motywowało, aby iść dalej, nawet w trudnych chwilach?
•  Czy naprawdę możesz skoncentrować się na osiągnięciu tej zmiany?
•  Czy to nowe przedsięwzięcie odzwierciedla Twoje wartości?
•  Czy wykorzystałbyś swoje mocne strony, umiejętności, doświadczenie itp?
•  Czy ten rodzaj pracy pasuje do Twojej osobowości?
•  Czy karmiłbyś się swoimi pasjami i zainteresowaniami?
•  Czy będzie pasował do twoich innych zobowiązań - rodziny, przyjaciół itp.?
•  Czy zmieniłoby to życie?
•  Jak bardzo jesteś na to głodny?

Ostatecznie chcesz mieć pewność, że Twoja wizja jest tak fascynująca, że warto ciężkiej pracy i wysiłku oraz że masz wsparcie bliskich, aby ją zrealizować. Jeśli na tym etapie nie stworzyłeś przekonującej wizji, musisz przejść przez ten trening z innymi opcjami, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru kariery. Radzę ci, abyś nie przechodził do kolejnych treningów - gdzie zaczniesz planować przejście do kariery - dopóki nie będziesz miał przekonującej wizji, w przeciwnym razie możesz rozpocząć plan działania oparty na złej decyzji.

Plan! Plan! Plan!

Teraz, gdy masz wizję tego, dokąd chcesz się udać, będziesz chciał zaplanować sposób aby się tam zabrać. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć pracę. Rekruterzy i menedżerowie ds. rekrutacji są często zalewani aplikacjami i często rezygnują z tradycyjnej uprzejmości polegającej na odpowiadaniu lub nawet przyjmowaniu zgłoszenia. Może to być zniechęcające i nawet jeśli twoja aplikacja jest interesująca, proces jest o wiele bardziej rygorystyczny. Wszystko to zwiększa potrzebę zaplanowania kariery i nie pozostawia nic przypadkowi. Poniżej znajduje się sugerowany przewodnik, który pomoże Ci zaplanować i zorganizować nowe wyszukiwanie kariery.

Określenie możliwości

Działanie : Wynik

1 Określ swój cel / cel kariery : Możesz podać swój cel / cel w zdaniu lub zdaniu, aby rodzaj poszukiwanej pracy był zrozumiały dla osób w twoim zawodzie i poza nim.

2 Dowiedz się, co dzieje się w środowisku zawodowym, w którym chcesz pracować : Jesteś w stanie podsumować aktualny stan zawodu i branży, w tym kluczowe trendy kształtujące przyszłość oraz sposób, w jaki te trendy wpłyną bezpośrednio na Twój cel / cel kariery.

3 Stwórz swoje CV i strategię komunikacji : Masz CV i strategię komunikacji, która pomoże Ci osiągnąć cel.

4 Zdefiniuj rynek docelowy : Ustaliłeś jasne kryteria dla grupy organizacji, którą zamierzasz realizować (granice geograficzne, branże, wielkość firm i preferowana kultura organizacyjna).

5 Zbierz informacje o rynku : Masz ciągły przepływ bieżących informacji o organizacjach docelowych od osób (najlepiej znawców), którzy znają się na tych organizacjach, i prowadzisz badania w tle, abyś mógł powiązać swoje zasoby z ich potrzebami.

Implementacja

Działanie: Wynik

6 Przekaż swoją wiadomość: Prowadzisz ciągłe rozmowy dotyczące wyszukiwania z ponad 20 osobami tygodniowo, zbierając informacje o branżach / organizacjach docelowych i identyfikując menedżerów ds. Zatrudnienia.

7 Porozmawiaj z zatrudniającymi menedżerami. : Jesteś dobrze przygotowany do odpowiedzi na trudne pytania, przygotowałeś własne pytania i co tydzień prowadzisz znaczące rozmowy z dwoma nowymi menedżerami ds. Rekrutacji.

8 Rozważ inne metody poszukiwania nowej kariery: Odpowiadasz regularnie na odpowiednie ogłoszenia lub oferty pracy zamieszczane w Internecie, a rekruterzy lub agencje, z którymi się skontaktowałeś, wysyłają Cię na rozmowy kwalifikacyjne. Lub ustaliłeś, że te metody nie są dla Ciebie odpowiednie, w takim przypadku będziesz potrzebować koncentrować się na rozmowach bezpośrednio z zatrudniającymi menedżerami.

9 Wywiady, oferty i negocjacje: Znalazłeś, wynegocjowałeś i zaakceptowałeś pożądane stanowisko.

Planowanie działań

Według dr Stephena Coveya pierwszym nawykiem wysoce skutecznych ludzi jest bycie proaktywnym. Innymi słowy, zamiast pozwolić, by życie ci się przytrafiło, spraw, aby się stało. Gdy masz pewność, że masz właściwy cel kariery, podejmij działania bez względu na to, jak jest mały. Podejmowanie działań czyni cuda dla twojej motywacji i przy wszystkich dostępnych informacjach, teraz nadszedł czas, aby zacząć pisać swój plan, biorąc pod uwagę każdą z czynności poszukiwania pracy szczegółowo.

Kluczowe punkty Kroku 3: Realizacja

Dotarłeś do końca Kroku 3 : Realizacja i jesteś gotowy, aby przejść do ostatniego kroku: Opieka.

Oto kluczowe punkty z Kroku 3:

1. Dzięki ustaleniu priorytetów i pracy z trzema najlepszymi 3 pomysłami zadania będą łatwiejsze do zarządzania i będziesz bardziej skoncentrowany.

2. Tylko dzięki dokładnym badaniom, analitycznemu podejściu i szczerości wobec siebie uzyskasz prawdziwy obraz pracy wymaganej do spełnienia twoich ambicji zawodowych.

3. Tworząc przekonującą wizję, możesz poczuć, jak będzie wyglądało Twoje życie po osiągnięciu celów zawodowych.

4. Nie ma skutecznego substytutu dla planowania projektu zmiany kariery i poszukiwania pracy.

5. Działania związane z poszukiwaniem pracy składają się z dwóch części - po pierwsze, musisz określić dostępne możliwości, a po drugie, podjąć konsekwentne działania w celu realizacji swojego planu.

6. Musisz nabrać nawyku proaktywności. Zamiast pozwolić, by życie ci się przytrafiło, spraw, aby się stało.

Krok IV  : Opieka

Wiem, że stworzyłeś teraz przekonującą wizję swojej przyszłej kariery, wyznaczyłeś sobie cel kariery i opracowałeś plan realizacji. W tym Kroku musisz zastanowić się, jak najlepiej poradzić sobie z emocjonującymi kolejkami górskimi, które prawdopodobnie spotkasz podczas podróży. W tym okresie przejściowym wszyscy doświadczają kombinacji reakcji, ale jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zostałeś zmuszony do zmiany kariery z powodu zwolnienia. Reakcje mogą przybierać formę szoku, zaprzeczenia, gniewu, smutku, poczucia winy, niepokoju, strachu, ulgi, podniecenia i oczekiwania. To, jak poradzisz sobie z tymi reakcjami, będzie zależeć od tego, jak jesteś przygotowany i odporny na nadchodzące wyzwania. Twoja pewność siebie, motywacja i zdolność do samoopieki będą miały ogromny wpływ na Twój sukces w projekcie zmiany kariery. Niektóre z tych reakcji, które mogą wystąpić, są bardziej dotkliwe na początku zmiany kariery, chociaż niektóre lub wszystkie z nich mogą wystąpić w trakcie zmiany kariery. Opisałem poszukiwanie pracy jako przejażdżkę kolejką górską; inni nazywają to skokiem na bungee. Wystarczy powiedzieć, że jest to czas niesamowitych upadków i wzlotów, z bardzo prawdopodobnymi powiązanymi wahaniami nastroju.

W obliczu strachu przed zmianą

Otwarcie drzwi do nowej kariery to wielka sprawa, zwłaszcza jeśli obawiasz się zmian, które nadcodzą zarówno na etapach projektu zmiany kariery, jak i ponownie, gdy osiągniesz pożądany rezultat. Strach przed zmianą ponownie pochyli swoją brzydką głowę, dopóki nie osiedlimy się i nie będziemy już obawiać się nieznanego. Strach przed zmianą jest złożonym tematem, ale jest to całkowicie normalna reakcja. Ważne jest, aby móc wyczuć różnice między zagrożeniem a wyzwaniem. Wyzwanie może sprawić, że poczujesz się dobrze, choć trochę się denerwujesz. Zagrożenie to coś, od czego chcesz uciec. Faktem jest, że nie można uśmierzyć strachu przed zmianą. Możesz nauczyć się strategii radzenia sobie ze stresem, aby mniej się bać, przejąć kontrolę nad sterowaniami i puścić niekontrolowane.

Zakwestionowanie ograniczających przekonań

Czasami oczywiście nasze obawy są związane z naszymi myślami i pomysłami, których już nie kwestionujemy, nawet jeśli nie służą nam dobrze. Są to nasze ograniczające przekonania, które mają moc tworzenia lub niszczenia. Nasze myśli, oczekiwania i działania są bezpośrednim rezultatem takich przekonań, a ponieważ kształtują kierunek naszego życia, należy je kontrolować. Początkowo nasze przekonania pochodziły od innych ludzi, takich jak rodzice, nauczyciele, grupy rówieśnicze, przyjaciele, rodzina, media i religia. W rzeczywistości od każdego, kto kiedykolwiek wywierał lub nadal wywiera jakikolwiek wpływ na nas. Powstają w dzieciństwie i wieku młodzieńczym, a stare wierzenia ustalone już w dzieciństwie są rzutowane na nowe i obecne sytuacje. Przykłady obejmują takie stwierdzenia, jak: "Nie staniesz się… ponieważ nie jesteś wystarczająco mądry". "Dziewczyny nie robią karier, biorą ślub i mają dzieci". "Jesteś bezużyteczny w…" "Zapomnij o tym pomyśle - tam nie ma dla ciebie żadnej nadziei." - "Nie zapomnij, skąd pochodzisz." - "Nie rób pomysłów ponad swoje możliwości." - "Spóźniasz się." - "Zarządzanie pieniędzmi nie jest twoją mocną stroną." "Znajdź właściwą pracę". W dorosłym życiu obraz siebie jest zbiorem wszystkich postaw życiowych i opinii, które otrzymaliśmy od innych i buduje wiarę w to, kim lub czym jesteśmy. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że mamy przekonania o sobie i takie przekonania mają ogromny wpływ na jakość wszystkich aspektów naszego życia. Dobra wiadomość jest taka, że te przekonania można odwrócić. Chodzi tylko o przeprogramowanie podświadomości, która nie ocenia rzeczy i dlatego nie jest osądzająca. Oznacza to, że nie jest w stanie odróżnić postaw autentycznych od prawdziwych od fałszywych. Wszyscy mają taką samą wiarygodność, ponieważ podświadomość przyjmuje wszystko, co zostało dane. W kontekście zmiany kariery musimy odwrócić negatywne przekonania. Musimy wierzyć, że to, czego chcemy, jest możliwe, że jesteśmy zdolni i że jesteśmy tego godni. Oto trening, który ci pomoże.

TRENING XIII : Odwracanie Negatywnych Przekonań

1. Zrób dwie listy. Po pierwsze, wypisz wszystkie pozytywne przekonania o sobie, wszystkie rzeczy, w których jesteś dobry. Po drugie, wypisz wszystkie negatywne przekonania o sobie, rzeczy, w których nie jesteś dobry. Na przykład:

•  Pozytywne przekonania o sobie: np. Jestem dobrym liderem, jestem rozważny, jestem godny zaufania, hojny, odnoszę sukcesy w pracy, jestem pomocny i pomocny. itp

•  Negatywne przekonania o sobie: np. Nie wierzę, że mogę nauczyć się innej pracy, nie mogę mówić publicznie, jestem zdezorganizowany, nie mogę zarządzać czasem, nie mogę przejść testu kwalifikacyjnego, jestem bezużyteczny na rozmowach kwalifikacyjnych itp.

2. Spójrz na listę pozytywnych przekonań i poświęć kilka chwil na każdą z nich. Pamiętaj o pozytywnych rzeczach, które doprowadziły cię do podtrzymania tych przekonań. Spisać je. Na przykład. ludzie wokół mnie, moja rodzina i przyjaciele zawsze byli godni zaufania, wspierali mnie, hojnie poświęcali swój czas, porady, możliwości i pieniądze.

3. Spójrz na swoją listę negatywnych przekonań i zastanów się, co mogło je spowodować. Na przykład. Nie mogę mówić publicznie, ponieważ kiedyś popsułem prezentację w pracy, jestem bezużyteczny podczas wywiadów, ponieważ mój nauczyciel powiedział mi, że nie mogą mnie zrozumieć w klasie. Nie mogę zdać testu pisemnego, ponieważ moja teoria egzaminów praktycznych wymagała trzech prób.

4. Weź trzy najlepsze negatywne przekonania, które naprawdę cię powstrzymują. Zastanawiając się nad tym, czego nauczyłeś się z pozytywnych doświadczeń z dwóch powyżej, zadaj sobie pytanie:

•  Skąd się wzięło to negatywne przekonanie?

•  Kto dał mi to przekonanie?

•  Co sądzę o osobie, która dała mi to negatywne przekonanie? Czy ją szanuję? Czy zawsze ma rację? Jaka jest ich historia?

•  Ile kosztuje mnie to negatywne przekonanie na co dzień?

•  Co będzie oznaczać utrzymywanie tego negatywnego przekonania w perspektywie długoterminowej?

•  Jak moje życie będzie inne, jeśli uwolnię się od tego negatywnego przekonania?

5. Teraz weź jedno ze swoich negatywnych przekonań i napisz przekonanie przeciwne do tego, które posiadasz. Na przykład, jeśli twoje negatywne przekonanie jest następujące:

•  "Jestem za stary, aby zmienić karierę, aby zostać nauczycielem", możesz zmienić swoje przekonanie na "Jest to idealny wiek do rozważenia zmiany i wnoszę do mojej nowej kariery nauczycielskiej moje dotychczasowe bogate doświadczenie życiowe".

6. Aktywnie szukaj dowodów - zarówno małych, jak i dużych - na poparcie swojego nowego przekonania. Znajdziesz to. Prowadź dziennik i rejestruj swój sukces (możesz napisać tyle nowych przekonań, ile chcesz).

•  Np. Moje nowe przekonanie brzmi: "Jestem pewny siebie, że mogę wziąć udział w kursie umiejętności prezentacji i będę cieszyć się nauką techniki z entuzjazmem. Jestem tak dobry i zdolny jak wszyscy pozostali uczestnicy w klasie. "

7. Zdefiniuj swoją nową wiarę w siebie, nową strefę komfortu i mówienia oraz zdecyduj, jakie działania zamierzasz podjąć.

•  Np. Moja nowa strefa komfortu to: "Wierzę, że mogę to zrobić i zrobię to. Podejmę wyzwanie, jakim jest nauczenie się, jak prezentować się pewnie przed publicznością, i zrozumiem, że popełnianie błędów jest w porządku po drodze - to część procesu uczenia się ".

•  Np. Moje nowe wystąpienie brzmi: "Jestem pewny, że wygłaszam prezentacje. Nie mam się czego bać. Po prostu to zrób!"

•  Np. Działanie, które zamierzam podjąć, to: "Aktywnie zamierzam badać umiejętności prezentacji i zapisać się na następny kurs. Rozpocznę zajęcia przed (data). "

Poprawa zaufania

Wszyscy doświadczyliśmy okropnego uczucia, które odczuwamy, gdy brak pewności siebie przeszkadza i uniemożliwia nam robienie tego, co chcemy. W skrajności może to oznaczać, że boimy się robienia rzeczy, których nie można uniknąć - takich jak zapewnienie nowej pracy po zwolnieniu. Warto jednak podjąć kroki niezbędne do budowania pewności siebie, ponieważ ma to ogromny pozytywny wpływ nie tylko w sytuacjach zmiany kariery, ale ogólnie w życiu. W ten sam sposób, w jaki wpływa na nas strach przed zmianami, często brak zaufania wynika z oczekiwania na coś, czego wcześniej nie zrobiliśmy lub coś, co zrobiliśmy, ale może nie tak dobrze, jak mogliśmy lub powinniśmy to zrobić. Chociaż nierealne jest wierzenie, że zawsze będzie dobrze, możesz spojrzeć na to z perspektywy i zminimalizować niepewność, co pomaga budować większą pewność siebie. Powody, dla których czujemy się mniej pewni, są mniej ważne - najważniejsze jest budowanie i utrzymywanie zaufania.

10 strategii, z których korzystają pewni ludzie

Strategia 1 : Stwórz pozytywne nastawienie

Twoje podejście ma wpływ: to, jak postrzegasz siebie, swoje myśli i sposób, w jaki się komunikujesz - to znaczy słowa, których używasz - mają wpływ na poziom pewności siebie, samoocenę i to, jak postrzegają cię inni. Im bardziej jesteś pewny siebie, tym bardziej zauważysz, że ludzie wokół ciebie będą cię traktować w inny sposób. Im więcej energii wydzielasz, ludzie wokół ciebie zauważą, że jest w tobie coś innego - coś naprawdę dobrego.

Wybierz, aby zmienić sposób myślenia: to, w co zdecydujesz się wierzyć i myśleć, stanie się twoim głównym celem, a tym samym twoją rzeczywistością. Jeśli więc skupiasz się na tym, czym nie chcesz być w konkretnej sytuacji, na przykład "Nie chcę się wtrącać podczas rozmowy kwalifikacyjnej", to jest to nieproporcjonalnie duże i prowadzi do pytań typu " dlaczego jestem tak bezużyteczny? "Zamiast tego skup się na tym, czego chcesz. Zastanów się więc, jak chcesz się czuć, jak chcesz wyglądać, co inni zauważą o tobie, gdy będziesz pewny siebie.

Uznanie za to, czego się nauczyłeś: na przykład, gdy wyniki uzyskane w ramach projektu zmiany kariery zawodowej nie działają tak, jak tego chciałeś, rozważ to jako doświadczenie uczenia się, a nie porażkę. Innym sposobem myślenia o tym jest to, że nie ma awarii, tylko informacje zwrotne. Jeśli coś nam się nie uda, nie oznacza to, że nam się nie udało. Jeszcze nam się nie udało. Możemy zmieniać nasze zachowanie i znaleźć inny sposób osiągnięcia naszego wyniku. Mówiąc wprost, jeśli to, co robimy, nie przynosi nam oczekiwanych rezultatów, powinniśmy zrobić coś innego i przypisać sobie doświadczenie uczenia się.

Świadomie myśl: wybierając świadomie pozytywne myśli, zaczynasz mieć te same pozytywne myśli nieświadomie.

Strategia 2: Kontroluj swój "chatterbox"

Każdy ma bieżący komentarz wewnętrzny: działa w naszych głowach i jest znany jako "self-talk" lub "chatterbox". Jeśli to ciągle mówi ci, że nie możesz czegoś zrobić lub jest to zbyt przerażające, zrobisz to. Uwierz w to. Twój wewnętrzny głos powie rzeczy, których nigdy nie tolerowałbyś od kogoś innego ("wyglądasz okropnie w tym kolorze", "nie ma możliwości, abyś mógł wykonać tę pracę za milion lat", "kogo żartujesz"). Kluczem jest odrzucenie tych myśli, tak jak zrobiłbyś to, gdyby ktoś je wyraził. Za każdym razem, gdy zauważysz, że twój wewnętrzny głos jest negatywny, zamień myśl na coś pozytywnego. Twoja podświadomość uwierzy w te pozytywne myśli i jako bonus usłyszysz pozytywne myśli przez cały dzień.

Zamknij ten głos w swojej głowie: kiedy usłyszysz w głowie mały głos mówiący "nie możesz przejść rozmowy, jesteś…", zatrzymaj tę myśl i zastąp ją pozytywną, np. "Odniesiesz sukces na wywiadzie, osiągnąłeś sukces na innych wywiadach".

Nie pozwól, by twój wewnętrzny głos Cię przygnębił: automatycznie idź na polowanie na to, jak coś będzie działać, na przykład na rozmowę o pracę - poszukaj dowodów na to, jak wcześniej odnosiłeś sukces na rozmowie i powtórz pozytywne doświadczenia w swoim umyśle za każdym razem, gdy twój wewnętrzny głos przerywa.

Strategia 3 : Używaj pozytywnego języka

Wiele osób ma tendencję do malowania bardziej negatywnego obrazu, niż jest to konieczne. Jak często mówiłeś "och, miałem okropny dzień", kiedy tak naprawdę miałeś małe nieszczęście? Te dramatyzacje mają podobny efekt jak negatywne mówienie, zaczynasz wierzyć, że żyjesz w świecie pełnym okropnych rzeczy. Uważaj na to, jak używasz języka, możesz kształtować swoje spojrzenie na świat, siebie i sposób, w jaki reagujesz na te doświadczenia. Uważaj na swój język, używane słownictwo wpływa na to, jak się z tym czujesz. Weźmy na przykład wpływ na twoje odczucia związane z wymianą:

"Nie mogę" z "Nie będę"

"Powinienem" z "mógłbym"

"To problem" z "to szansa"

"Muszę" z "Chcę"

Strategia 4 : Energetyzuj relacje

Nie trzymaj swojego projektu zmiany kariery w tajemnicy - zwłaszcza przed rodziną i bliskimi. Im bardziej jesteś skryty, tym trudniej będzie cię obronić. Z drugiej strony pamiętaj, że często ci, którzy są nam najbliżsi, odczuwają potrzebę ochrony nas przed strachem przed nieznanym, a ich entuzjazm sprawia, że czasami stają się naszymi najgorszymi wrogami. Powinieneś zidentyfikować wampiry energetyczne, jęczki, kruszarki i krytyków - a następnie zdystansować się od nich - nawet jeśli dotyczy to tylko twojego projektu zmiany kariery. Aby zachować pewność siebie podczas zmiany kariery, musisz skupić się na rozwijaniu pozytywnych relacji z podobnie myślącymi ludźmi, którzy zaoferują pozytywność, energię i wsparcie w najbardziej pożądanych momentach.

Strategia 5 : Rozwiń swoją strefę komfortu

Zwiększ pewność siebie, robiąc małe kroki poza strefą komfortu i stopniowo oddalaj się. Zapisz rzeczy, prowadź dziennik sukcesów, zanotuj swoje osiągnięcia, utrzymuj tempo i zaangażuj się w liczbę działań, które zamierzasz podjąć w ciągu dnia lub tygodnia.

Strategia 6 : Działaj pewnie

Jak brzmi hasło: "fałszuj to, aż je stworzysz". Znaczenie tego polega na naśladowaniu pewności siebie, tak aby "działanie" z ufnością przynosiło sukces, a tym samym generowało prawdziwą pewność siebie. Możesz "działać" pewnie, używając siły języka ciała, np. stać wysoko, patrzeć ludziom w oczy, uśmiechać się, mocno uścisnąć dłoń. Możesz ubierać się, aby wyglądać i czuć się najlepiej. Ludzie pewni siebie poświęcają czas na wyobrażenie sobie, że odnoszą sukcesy. Wyobraź sobie, gdybyś był naprawdę pewny w konkretnej sytuacji, co byś zrobił? Jak byś się czuł Co byś powiedział i usłyszał, że inni mówią o tobie? Wyobrażanie sobie i skuteczne działanie to naprawdę skuteczny sposób na budowanie pewności siebie.

Strategia 7 : Bądź sobą

Nie porównuj się z innymi, ponieważ zawsze jest ktoś, kto będzie w czymś lepszy niż ty. Musisz przypomnieć sobie o umiejętnościach, doświadczeniu, wiedzy i rzeczach, w których jesteś dobry. Skoncentruj się na swoich umiejętnościach i mocnych stronach i czerp z nich zaufanie.

Strategia 8 : Wyłącz

Ludzie pewni siebie ignorują myśl o nadchodzącym wydarzeniu - przygotowują się dokładnie na to, a kiedy nie mogą zrobić nic więcej, tylko czekają, odsuwają myśl o wydarzeniu do tyłu i pozostają zajęci, aby odwrócić uwagę od tego, co nadchodzi do ostatniej minuty. Ta strategia skupia twoją uwagę na czymś innym i powstrzymuje pojawiające się problemy z pewnością - oczywiście, jeśli nie jesteś przygotowany, ta strategia umysłu nie zadziała i odpali.

Strategia 9 : Przygotuj się dokładnie

Dokładne przygotowanie znacznie poprawi Twoją pewność siebie. Może to obejmować podział zadań związanych z poszukiwaniem pracy na mniejsze kawałki, odgrywanie ról i rozmawianie z powiernikiem.

Strategia 10 Podejmij działanie

Im więcej będziesz robić, tym bardziej twój umysł połączy robienie czegoś nowego z dobrym samopoczuciem, co zwiększy twoje pragnienie zrobienia więcej nowych rzeczy, a tym samym twoją pewność siebie. Podejmij działania, nawet jeśli są one niewielkie lub drobne, i odkryj pewność, jaką to da. Najlepszym sposobem na zdobycie większego zaufania do umiejętności radzenia sobie z tym, co przychodzi ci do głowy, jest ćwiczenie, dzięki któremu akcja stanie się o wiele bardziej naturalna! Podjęcie działania, zanim naprawdę będzie to konieczne, zapewni Ci ogromny szum i pewność siebie

Oto 12 dobrych nawyków, które pomogą Ci rozwinąć pewność:

1. Przypomnij sobie, w czym jesteś dobry.

2. Zwiększ swoją energię.

3. Zaufaj swojemu instynktowi.

4. Przyjmij odpowiedzialność za swoje decyzje.

5. Przestań narzekać i podejmij działania.

6. Utrzymuj (lub osiągaj) równowagę w swoim życiu.

7. Cokolwiek robisz, zobowiązuj się do tego w 100%.

8. Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić.

9. Podejmij aktywność fizyczną.

10. Prowadź dziennik sukcesu.

11. Nie przestawaj się uczyć i się rozwijać.

12. Wyjdź poza strefę komfortu.

Istniejące zaufanie

Zastanów się, w jakich obszarach swojego projektu zmiany kariery czujesz się pewnie, i wypisz je tutaj:

Na przykład. Czuję się pewnie rozmawiając z agencjami rekrutacyjnymi.

1
2
3
4
5
6

Istniejące zaufanie: pole do poprawy

Zadaj sobie pytanie, co nie czujesz się tak pewnie, w sytuacjach, w których nie czujesz się tak pewnie w swoim projekcie zmiany kariery. Napisz je tutaj: Na przykład. Czuję się mniej pewnie podczas wywiadów selekcyjnych.

1
2
3
4
5
6

Priorytety zmian

Które obszary są dla Ciebie najważniejsze? Które najbardziej chcesz zmienić?

1
2
3

W moim projekcie zmiany kariery chcę skupić się w szczególności na:

Pokonanie przygnębienia i motywacja

Jestem pewien, że jesteś, jak wielu z nas, często narażony na nowe możliwości, pomysły, koncepcje i perspektywy. W rezultacie sprawia, że czujesz się bardziej energiczny, podekscytowany, zmotywowany i zainspirowany do dokonywania zmian w swojej karierze i życiu - zarówno małych, jak i dużych, krótko- lub długoterminowych. Nie ma znaczenia, że jesteś zachęcany do zmiany. Potem coś się dzieje, a twoja motywacja zanika - nie aktualizowałeś swojego CV od wieków, nie odpowiedziałeś na ogłoszenie o pracy, które Cię zainteresowało, nie masz czasu, aby zadzwonić do agencji rekrutacyjnych, po sprawdzeniu zaległych wniosków jest nie jest już priorytetem, nie przekwalifikowuje się ani nie aktualizuje umiejętności itp. Czy to brzmi znajomo? To coś, czego wszyscy od czasu do czasu doświadczamy, to naturalne. Ważne jest, aby wiedzieć, jak odzyskać motywację i wrócić na właściwe tory.

12 strategii pokonania przygnębienia i utrzymania motywacji

Strategia 1 : Podejmij zobowiązanie

Podejmij zobowiązanie wobec siebie i powiedz komuś innemu, bo samo mówienie głośno ożywia twoje cele i motywuje do działania.

Strategia 2 : Pokaż swoje cele kariery

Plan działania, który jest napisany, a następnie pozostawiony w szufladzie lub na komputerze i nigdy nie sprawdzony, nie jest dla ciebie przydatny. Umieść swój plan w miejscu, w którym zobaczysz go codziennie, najlepiej kilka razy dziennie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, stwórz wizualne przypomnienie o swoich celach kariery w formie tablicy wizji - jak sugerowano w Kroku 2. Spójrz na zdjęcia, zdjęcia tego, co chcesz osiągnąć. Codziennie przypominaj sobie o swoim celu kariery i korzyściach, jakie przyniesie.

Strategia 3 : Utrzymaj swój plan przy życiu

Wykorzystaj swój plan, aby opowiedzieć historię o tym, jak poczyniłeś postępy i jak bardzo jesteś blisko swojego celu kariery. Zaktualizuj go w miarę zmian i postępu. Bądź odpowiedni i terminowy. Bądź elastyczny, skupiając się na swoim celu.

Strategia 4 : Kontroluj kontrolowane elementy

Jeśli robisz wszystko, co możesz, aby naprawić sytuację i nic więcej nie możesz zrobić, to zrelaksuj się i kontroluj, co możesz kontrolować. Stresowanie, martwienie się i tracenie energii nie ma absolutnie żadnej wartości. To tylko wyczerpuje twoją motywację. Skoncentruj swoją energię na czymś bardziej produktywnym.

Strategia 5 : Zarządzaj nieoczekiwanym

Bądź silny, gdy życie rzuca na ciebie coś nieoczekiwanego. Aby pozostać zmotywowanym, cofnij się od problemu i patrz na to z pozytywnej perspektywy. Zidentyfikuj wszystkie pozytywne elementy, tj. Co jest dobrego w tej sytuacji. Spójrz na potencjał tej sytuacji, tj. Jeśli wprowadzono jakieś zmiany, co możesz zrobić? Rozważ obawy i rzeczy, które niepokoją Cię o sytuację. Nie patrz najpierw na obawy, ponieważ mogą one zamknąć potencjalnie dobre pomysły ze wszystkich powodów, dla których nie zadziałają, zanim jeszcze zaczniesz, a potem, zgadnij, co, stracisz motywację.

Strategia 6 : Ucz się z poprzednich sukcesów

Wróć do czasów, w których osiągnąłeś coś, z czego byłeś dumny? Jak to zrobiłeś? Jaka była tajemnica twojego sukcesu? Co cię napędzało? Co Ci odpowiada? Co Cię motywuje? Więcej informacji można znaleźć w pracy wykonanej w kroku 1.

Strategia 7 : Przypomnij sobie, dlaczego to robisz

Pragnienie jest kluczem do sukcesu; daje nam motywację do dalszego dążenia do naszych celów zawodowych. Wyjaśnij, dlaczego chcesz tego, czego chcesz, np. dlaczego chcesz zmienić pracę? Czy dlatego, że chcesz poprawić swoje zadowolenie z pracy, zarobić więcej pieniędzy lub poczuć się doceniony? Kiedy już zrozumiesz, dlaczego dążysz do celu kariery, regularnie przypominaj sobie o tych powodach. Umieść notatki w swoim dzienniku, zdjęcia na ścianie lub wiadomości na drzwiach lodówki - wszystko, aby zachować to pragnienie na pierwszym miejscu.

Strategia 8 : Skorzystaj ze wsparcia innych osób

Mówienie komuś o tym, co robimy, może być bardzo silnym czynnikiem motywującym, który pozwala nam iść naprzód. Korzystaj z przyjaciół, rodziny lub rozważ pracę z trenerem kariery. Wybierz kogoś, kto będzie cię mobilzował i będzie chciał, abyś odniósł sukces. Będą cię słuchać, pomogą znaleźć rozwiązania, porozmawiać z tobą, zachęcić, zmotywować, a jeśli masz dzień wolny od pracy, przypomną ci, dlaczego to robisz. I oczywiście zawsze będą chcieli świętować twoje sukcesy z tobą!

Strategia 9 : Podejmij działanie

Podejmij działanie teraz - zrób coś, cokolwiek, nawet jak najmniejszego, np. wyszukaj numer telefonu potencjalnej firmy, zadzwoń do agenta rekrutacyjnego, zorganizuj plik poszukiwania pracy. Jeśli nic nie zrobisz, nic się nie zmieni. Wprowadź małe zmiany, zrób coś małego każdego dnia, a będziesz iść do przodu. Nie pozwól, aby Twoja motywacja spadła na podłogę, nie odkładaj rzeczy na jutro.

Strategia 10 : Zrób więcej

Im więcej będziesz robić, tym więcej będziesz robić. Skorzystaj z rozpędu. Gdy zaczniesz, rozpęd rozpocznie się i będzie łatwiej. Pęd pomoże ci nieść.

Strategia 11 : Świętuj swoje sukcesy

Prowadź dziennik sukcesu. Bądź dla siebie miły: nie krytykuj się, gdy nie robisz tyle postępów, ile chcesz. Nagradzaj się często, utrzymuje poziom energii i sprawia, że czujesz się dobrze.

Strategia 12 : Zakończ to, co zaczynasz

Nabierz nawyku wykonywania zadań w 100%. Nie ma nic lepszego niż osiągnięcie motywacji.

TRENING XIV: Uzyskaj Dostęp Do Motywacji

Myślenie o tym, co motywuje nas do podjęcia działania, jest dla niektórych osób, ponieważ chcą odejść od problemu lub sytuacji, której chcą uniknąć lub się ich pozbyć - można to opisać jako "odejście" lub "negatywną motywację" . Dla innych osób ich motywacją może być dążenie do celu. Ich uwaga i skupienie skupiają się na tym, jak mogą dotrzeć i osiągnąć to, czego chcą. Jest to określane jako "dążenie" lub "pozytywna motywacja". Na przykład osoba może powiedzieć coś w stylu "w mojej następnej pracy chcę uniknąć wszelkich problemów, które wykluczają mnie z zapłaty za sprzedaż, którą wykonuję". Natomiast osoba "przeprowadzająca się" może powiedzieć: "w mojej następnej pracy chcę przejąć kontrolę, aby osiągnąć i otrzymać nagrodę za sprzedaż, którą osiągam" . Chociaż w rzeczywistości możemy być w większości "oddaleniem się" lub "zbliżeniem się" do rzeczywistości, większość z nas ma cechy osobowości które są mieszanką obu. Nawet jeśli wiemy, co motywuje nas do działania, nie zawsze działa! W tych momentach, gdy stajemy się nieaktywni, musimy przypomnieć, dlaczego przede wszystkim stawiamy sobie cele i jakie są korzyści z ich osiągnięcia. W poniższym treningu są 4 pytania, które pomogą Ci ocenić poziom motywacji i zdecydować o dalszych krokach. Napisz odpowiedzi na następujące pytania związane z celem kariery:

Co się stanie, gdy osiągniesz cel "X"?

Co się nie stanie, gdy osiągniesz cel "X"?

Co się stanie, jeśli nie osiągniesz celu "X"?

Co się nie stanie, jeśli nie osiągniesz celu "X"?

Przydatne pytania do przemyślenia

•  Co wyniosłeś z tego treningu?

•  Czy korzyści z osiągnięcia twojego celu przeważają nad perspektywą jego nieosiągnięcia?

•  Czego więcej potrzebujesz, aby osiągnąć cel kariery?

•  Co musisz zrobić, aby znów poczuć namiętność i odzyskać motywację?

•  Biorąc pod uwagę wszystko, czy musisz zweryfikować swój cel kariery?

Wykorzystaj jak najlepiej swoje 168 godzin

Faktem jest, że wszyscy mamy 168 godzin w tygodniu - nie więcej i nie mniej - ale niektórzy z nas osiągają wiele, a inni bardzo mało. Jeśli chcesz osiągnąć więcej w ciągu tygodnia, zapoznaj się z poniższymi, wybierz pomysły, które Ci się podobają i zacznij już dziś. Zwiększy to kontrolę nad projektem i lepsze wykorzystanie czasu. Spraw, by Twój czas się liczył, ponieważ go nie odzyskasz!

4 strategie kontrolowania i maksymalizowania 168 godzinStrategia 1 : Bądź zorganizowany

Dezorganizacja czasami wynika z niewiedzy, co jest dla Ciebie najlepsze. Możesz eksperymentować z tym, jak lubisz pracować:

Listy rzeczy do zrobienia

Może to obejmować codzienne planowanie, przeglądanie listy rzeczy do zrobienia lub przeznaczanie poranków na zadania zawodowe i popołudnia na zajęcia domowe.

Najlepsza pora dnia

Wypracuj najlepszą porę dnia, aby być kreatywnym, radzić sobie z numerami, wykonywać połączenia telefoniczne, pisać listy, obsługiwać korespondencję, problemy itp. I planować swoje działania według tych czasów.

Przydziel jedno miejsce na przychodzące dokumenty

Dokumenty tworzą mnóstwo bałaganu i możemy tracić dużo czasu na szukanie czegoś. Twoje CV, listy, korespondencja w poszukiwaniu pracy, dziennik aktywności zawodowej, plan działania oraz wszelkie dokumenty przychodzące do biura lub domu trafiają w to jedno miejsce.

Twórz poranne i wieczorne nawyki

Twórz procedury na początek i na koniec dnia, dla siebie i swojej rodziny. W rzeczywistości twórz procedury i procesy dla wszystkiego!

Strategia 2 : Bądź realistą

Czasami nie jesteśmy realistami w planowaniu czasu. Nadmiernie angażujemy się, oczekując, że osiągniemy znacznie więcej niż jest to realistyczne. Prowadzi to do rozczarowania i niepowodzenia.

Planowanie pracy

Planując swoją pracę, pozostaw czas na nieplanowane, abyś mógł pozostać elastyczny.

Popchnij i nagradzaj siebie

Popchnij się, ale także poczęstuj się - zasługujesz na to!

Strategia 3 Zaakceptuj pomoc innych osób

Pamiętaj, że podobnie jak Ty ludzie często lubią być proszeni o pomoc i wkład.

Zrób listę

Sporządź listę osób, które szanujesz i które mogą ci pomóc. Zacznij od wyjaśnienia im swoich wyzwań i pytania, czy mogą pomóc. Zdziwisz się, jak często ludzie są pochlebni.

Delegat

"Delegowanie" może również obejmować korzystanie z innych zasobów, takich jak biblioteki, Job Centre i inne usługi publiczne, książki, Internet itp.

Strategia 4 Powiedz "Nie", kiedy potrzebujesz lub chcesz!

Częstym problemem osób "nie mających czasu" jest to, że nie mogą powiedzieć "nie". Często tak naprawdę nie mówią "tak", ale raczej "może" lub "Zobaczę". Wówczas osoba szukająca pomocy działa bardziej asertywnie, a ty robisz to, czego tak naprawdę nie chcesz. Nie zawsze jest to łatwe, ale możesz nauczyć się być silniejszym i powiedzieć proste "nie", kiedy tak naprawdę masz na myśli.

Pozwolenie

Pozwól sobie powiedzieć "nie"

•  Można odmówić (masz pełne prawo odmówić)

•  Możesz postawić się na pierwszym miejscu

•  Powiedzenie "nie" może dać ci więcej energii i pewności siebie

•  Powiedzenie "nie" może sprawić, że ludzie będą cię bardziej cenić.

Ćwicz

Ćwicz na małych rzeczach, aby być gotowym na wielkie rzeczy.

•  Staraj się powiedzieć "nie" dwóm trywialnym sprawom każdego dnia.

•  Nie zapomnij pogratulować sobie, gdy mówisz "nie"!

Zadaj sobie pytanie

Kiedy będzie ciężko, zadaj sobie pytanie:

•  "Ile kosztuje mnie szczęście i zdrowie, kiedy nie mogę odmówić?"

•  "Jak różne mogłoby być moje życie, gdybym powiedział "nie" tym, czego nie chcę robić?"

•  "Co jest najgorsze, co mogłoby się zdarzyć, gdybym powiedział" "nie"?

Sztuczki, które utrzymują kontrolę

Poniżej znajduje się kilka przydatnych modeli, aby pomóc zarządzać czasem. Zobacz, które Ci się podobają i eksperymentuj z nimi.

Złoty czas

W swojej książce "Your Best Year Yet!" Jinny Ditzler przedstawia koncepcję Gold Time, w której opowiada o tym, jak musimy nauczyć się radzić sobie, identyfikując działania w każdej z naszych ról, które będą miały największy wpływ na nas i innych. . Na przykład, rolami może być twoja praca lub rola przejściowa, mąż, żona, rodzic, przyjaciel itp. Złoty czas spędza się na ważnych, nie pilnych czynnościach. Nazywa się to Gold Time, ponieważ czas spędzony na tego rodzaju aktywności spłaca się co najmniej dziesięciokrotnie w stosunku do czasu, który inwestujesz w inne rodzaje aktywności. Ponadto, koncentrując się na czynnościach, które są ważne i nie są pilne, prowadzisz do mniej stresu i walki z ogniem. Mniej rzeczy osiąga punkt krytyczny.

Zjedz tę żabę!

Brian Tracy wyjaśnia w swojej książce "Jedz tę żabę", że jest stare powiedzenie, że jeśli pierwszą rzeczą, którą robisz rano, jest jedzenie żywej żaby, będziesz miał satysfakcję, wiedząc, że to prawdopodobnie najgorsza rzecz, którą robileś cały dzień! Zjedz tę żabę jako powiedzonko, jako metafora stawiania czoła najtrudniejszemu zadaniu w ciągu dnia. Tego prawdopodobnie unikniesz, ale podejmując działania, najprawdopodobniej będzie miał największy wpływ na twoje życie. Mówi dalej, że po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko na naszej liście "Do zrobienia" i nigdy nie będzie. Ludzie sukcesu nie próbują robić wszystkiego. Koncentrują się na najważniejszych zadaniach i upewniają się, że zostały wykonane.

Najważniejsze rzeczy

Skorzystaj z planu działania opracowanego podczas treningu 13, aby zidentyfikować 3 "najważniejsze rzeczy" do zrobienia każdego dnia. Jeśli trudno ci ustalić priorytety, zadaj sobie to pytanie w odniesieniu do każdego z działań w twoim planie "jaką konkretną różnicę wpłynie na to, że osiągnę mój cel?" Następnie wybierz 3 działania, które będą miały największy wpływ, i popracuj nad te pierwsze. Sztuka polega na tym, aby nie zaczynać od długiej listy rzeczy, ponieważ prawdopodobnie nie załatwisz ich do końca dnia. Zrób prostą listę kluczowych rzeczy do zrobienia i skoncentruj się na nich i nie zaczynaj niczego innego, dopóki nie wykonasz tych zadań.

Czy to powoduje, że łódź płynie szybciej?

Czy to, co robisz, zbliża cię do celu? Jeśli Twoim celem jest wygranie wyścigu łodzi, czy Twoje działanie sprawi, że Twoja łódź przyspieszy? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", idź dalej, ale jeśli odpowiedź brzmi "nie", przestań to, co robisz, pomyśl i zaplanuj ponownie, a jedynie podejmuj działania, które przyspieszą ruch łodzi i poprowadzą cię w kierunku celu.

Przestań zwlekać

Czy masz na liście rzeczy do zrobienia coś, co istnieje od wieków i jakoś nigdy nie wydajesz się robić tego? Czy denerwuje cię, że tak długo był na twojej liście akcji? Czy unikasz robienia czegoś, co naprawdę chcesz, lub nawet do tego stopnia, że musisz to zrobić? Jeśli tak, być może cierpisz na zwlekanie.

TRENING XV : 5 Kroków Do Pokonania Kunktatorstwa

Krok 1 Czy naprawdę chcesz to zrobić?

Spójrz na temat, którego unikałeś i zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcesz to zrobić? Jeśli tego nie zrobisz i nie będzie żadnych negatywnych konsekwencji z tego powodu, dlaczego nie skreślić go z listy? Jeśli jest to coś, co Twoim zdaniem musisz zrobić lub powinieneś zrobić, czy naprawdę musisz? Czy jest inny sposób na osiągnięcie tego samego celu? Na przykład, możesz mieć "zadzwoń do 6 agencji rekrutacyjnych" na swojej codziennej liście zadań . Jeśli chcesz znaleźć pracę i wielokrotnie nie dzwonisz do 6 agencji rekrutacyjnych dziennie, zastanów się nad alternatywami: pisz bezpośrednio do firm, dołącz do większej liczby ofert pracy, nawiąż kontakt z innymi specjalistami z branży. Znajdź to, co działa dla Ciebie i pomoże Ci osiągnąć ten sam cel. Jeśli jest to coś, co "musisz" zrobić, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę musisz, czy rzeczywiście chcesz. Odkładałem papierkową robotę, aby odnowić hipotekę domową (ponieważ nigdy nie byłem zbyt zainteresowany wypełnianiem formularzy) i powtarzałem sobie, że to było coś, co "musiałem" zrobić. Kiedy zdałem sobie sprawę, że nie "musiałem", ale "chciałem", ponieważ chciałem móc dalej mieszkać w domu, ta subtelna zmiana ułatwiła mi dotarcie i zrobienie tego.

Krok 2 Jakie są korzyści z wykonania tego?

Rozważ wszystkie powody tego i wszystkie korzyści z jego osiągnięcia. Takie jest życie, że czasami musimy robić rzeczy, których wolelibyśmy nie robić, w takim przypadku główną zaletą robienia czegoś może być to, że możemy wykreślić je z naszej listy "do zrobienia" i nie musimy o tym myśleć za każdym razem, gdy spójrz na listę. Możesz także rozważyć, co się stanie, jeśli nie załatwisz tego.

Krok 3 Co stoi na przeszkodzie, abyś tego nie robił?

Czy coś powstrzymuje cię przed zrobieniem tego? Czy potrzebujesz czegoś, informacji, pomocy od kogoś innego lub czegoś innego, aby to zrobić? Wypracuj to, czego potrzebujesz, aby posunąć się naprzód i posortować.

Krok 4 Jak się poczujesz?

Jak się poczujesz, kiedy to osiągniesz? Możesz odczuwać ulgę, że w końcu zostałeś posortowany, zadowolony z siebie lub zadowolony z dobrze wykonanej pracy. Wyobraź sobie, jak się poczujesz i utrzymaj to uczucie.

Krok 5 Podziel zadanie na poszczególne kroki

Podziel zadanie na poszczególne kroki i zrób pierwszy najmniejszy krok. Na przykład, jeśli odkładałeś aktualizację swojego CV, wykop najnowszą kopię lub załóż nowy dokument na swoim komputerze. Jeśli chcesz wykonać połączenie telefoniczne, sprawdź numer. Zrób pierwszy krok i będziesz na dobrej drodze.

Sposób myślenia ma znaczenie

Wszyscy chcą się wyróżniać z tłumu, ale czego potrzeba, aby dostać pracę, jakiej oczekujesz? Posiadanie pozytywnego sposobu myślenia jest bardzo ważne, chociaż mówimy o sposobie myślenia, który wykracza poza bycie szczęśliwym i mówienie pozytywnych rzeczy. Chodzi o sposób myślenia, który zdaniem pracodawców jest ważny. Co to jest? Badanie przeprowadzone przez Jamesa Reeda, prezesa gigantycznej agencji rekrutacyjnej REED, wykazało, że w ankiecie przeprowadzonej wśród tysięcy najlepszych pracodawców 97% wybrało sposób myślenia w stosunku do umiejętności, gdy zapytano ich, kogo zatrudnią w obliczu dwóch ostatnich kandydatów. Teraz zazwyczaj kandydaci myślą, że aby uzyskać wymarzoną pracę, muszą mieć odpowiednie umiejętności. Większość ludzi nawet nie zastanawiałaby się, jaki sposób myślenia jest potrzebny do znalezienia pracy. Ta ankieta była rewelacją. Wyniki ankiety nie tylko pokazały, że nastawienie do myślenia jest lepsze niż wykazanie, że… Twój sposób myślenia może potroić twoje szanse na znalezienie, utrzymanie i rozwój najlepszych miejsc pracy, a nawet więcej, pracodawcy oceniają osoby o silnym sposobie myślenia na 7 razy więcej niż inni pracownicy. Więc o co chodzi w sposobie myślenia? Sposób myślenia definiuje się jako: "nawykowy sposób myślenia" Jeśli twój zestaw umiejętności dotyczy tego, co możesz zrobić - wówczas twój sposób myślenia dotyczy tego, co widzisz, myślisz i wierzysz. - cechy sposobu myślenia to kierowanie się, innowacja i równowaga. Twój sposób myślenia staje się drugą naturą - nie jest to coś, o czym myślisz świadomie. To sposób na życie - żyjesz i oddychasz nim. Badanie Jamesa Reeda wykazało, że 6 najważniejszych cech sposobu myślenia najważniejszych dla pracodawców to:

1. Uczciwość

2. Godny zaufania

3. Zaangażowanie

4. Adaptowalność

5. Odpowiedzialność

6. Elastyczność

Wyniki te były niezależne od zawodu lub poziomu. Dlaczego więc warto to wiedzieć? Cóż, kluczem jest wbudowanie tych cech myślenia w każdy element poszukiwania pracy. Do książki dołączona jest ocena online: "Postaw swój sposób myślenia". Ocena - zwana 3G Mindset to kompletny sposób na ocenę twojego sposobu myślenia. Wykonanie tej czynności zajmuje około 15 minut. Otrzymasz osobisty raport zawierający szczegółowe informacje o twoich mocnych stronach i obszarach rozwoju. Po uzyskaniu tych danych możesz je wykorzystać w projekcie poszukiwania pracy. Znajomość i doskonalenie sposobu myślenia może zapewnić znaczną przewagę w zdobywaniu, utrzymywaniu i rozwijaniu pracy. Praca, którą podjął Reed, zapewnia wiele wskazówek, które pozwolą Ci opanować sposób myślenia.

Pokonaj niepowodzenia

Kiedy szukasz pracy, nieuniknione jest, że będziesz mieć wzloty i upadki. Nie możesz kontrolować każdej ewentualności w poszukiwaniu nowego życia zawodowego, chociaż możesz kontrolować sposób, w jaki reagujesz na te życiowe trudności. Znalezienie pozytywnej strony, która poradzi sobie z pukaniem, zapewni ci dobrą pozycję i nie zapomnij, poszukiwanie pracy to gra liczbowa, więc staraj się nie odrzucać osobiście - po prostu idź dalej i coś dobrego się wydarzy. Następny trening zawiera potężne pytania, aby sprawdzić, co poszło nie tak i co można zrobić, aby poprawić sytuację następnym razem.

TRENING XVI : Przejdź Do Sedna Sprawy

Część 1

1. Co wydaje się być problemem?

2. Co spowodowało niepowodzenia?

3. Jakie były główne przeszkody?

4. Jakie ewentualne informacje zwrotne otrzymałeś?

Część 2

1. Czego się nauczyłeś?

2. Co możesz teraz zrobić?

3. Dokąd idziesz?

4. Jakie są twoje kolejne kroki?

10 wskazówek, które pomogą Ci pójść w dobrym kierunku

1. Należy pamiętać, że niepowodzenia są tymczasowe - przed nami większe rzeczy.

2. Przypomnij sobie o swoim celu kariery i powodach, dla których chcesz go osiągnąć.

3. Zrób sobie przerwę.

4. Cofnij się i zachowaj dystans między sobą a sytuacją.

5. Sprawdź swój cel kariery i plany ustalenia, czy są one konkretne i realistyczne.

6. Skonsultuj się z ekspertem.

7. Ponownie oceń swoją strategię.

8. Wciśnij zanurzenie.

9. Bądź świadomy i odwracaj się od negatywnych wypowiedzi.

10. Bądź świadomy swojego języka.

Idź naprzód

Ważną rzeczą w radzeniu sobie z niepowodzeniami jest umiejętność poruszania się do przodu bez względu na to, co się dzieje. Oto kilka wskazówek, które sprawdziły się u innych osób w podobnych okolicznościach:

5 wskazówek, które pomogą Ci iść naprzód

1. Podejmij działanie. Podejmij działanie teraz, zrób coś, może to być cokolwiek, jakkolwiek małe, np. wyszukaj numer telefonu, zadzwoń, umów się na spotkanie. Jeśli nic nie zrobisz, nic się nie zmieni.

2. Im więcej robisz, tym więcej będziesz robić. Skorzystaj z rozpędu, gdy tylko zaczniesz, rozpęd rozpocznie się i stanie się łatwiejszy, rozpęd pomoże ci iść dalej.

3. Ucz się na podstawie poprzednich sukcesów. Wróć do czasów, gdy zabezpieczyłeś swoją ostatnią pracę - jak to zrobiłeś? Jaka była tajemnica twojego sukcesu? Co cię napędzało? Co Ci odpowiada?

4. Skorzystaj ze wsparcia innych osób. Mówienie komuś o tym, co robimy, może być bardzo silnym czynnikiem motywującym, aby iść naprzód. Wybierz kogoś, kto będzie dla ciebie ważny i będzie chciał, abyś odniósł sukces. Będą cię słuchać, pomogą znaleźć rozwiązania, porozmawiać z tobą, zachęcić, zmotywować, a jeśli masz dzień wolny od pracy, przypomną ci, dlaczego to robisz.

5. Świętuj swój sukces. Tak wielu z nas krytykuje siebie za to, czego nie zrobiliśmy i zaniedbujemy pogratulować sobie tego, co udało nam się osiągnąć. Rozpoznawaj i świętuj swoje postępy.

Dbanie o zdrowie naprawdę ma znaczenie

Rozmawialiśmy już o nieuniknionej kolejce emocji, które na pewnym poziomie wywołuje przejście do kariery, a sposób, w jaki reagujesz na wzloty i upadki, będzie miał ogromny wpływ na to, jak skutecznie osiągasz swój cel kariery. Chociaż nie jesteś w stanie kontrolować każdej stresującej sytuacji lub emocji, które odczuwasz podczas podróży związanej z przejściem do kariery, możesz zrobić pewne rzeczy, które pomogą Ci się zrelaksować i sprawią, że będziesz mieć odpowiedni nastrój, aby poradzić sobie z tym, co stanie Ci na drodze. Radzenie sobie ze swoimi emocjami stanie się łatwiejsze, jeśli zadbasz o siebie. Dbanie o zdrowe może wydawać się raczej pobłażliwa, chociaż jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić dla siebie podczas poszukiwania pracy. Dbanie o siebie pomoże ci poczuć się dobrze i da ci odrobinę pewności siebie, aby pomóc ci dotrzeć tam, gdzie chcesz być. Ignoruj opiekę nad sobą na własne ryzyko.

4 strategie dbania o zdrowie, aby utrzymać poziom stresu pod kontrolą

Strategia 1 : Dbanie o zdrowie emocjonalne

Ciesz się wspierającymi relacjami z rodziną, przyjaciółmi, sobą i innymi. Otocz się pozytywnymi ludźmi i tymi, którzy się o ciebie troszczą. Pielęgnuj swoje relacje i naucz się zaspokajać swoje osobiste potrzeby - co może oznaczać mówienie "nie" w przypadku wniosków, które obecnie nie spełniają Twoich wymagań.

Strategia 2 : Dbanie o zdrowie psychiczne

Skoncentruj swoją uwagę na swoich celach. Rozciągaj i stymuluj swój umysł poprzez swoje działania. Ustaw sobie limity czasowe dla swoich działań związanych z wyszukiwaniem, zapewniając regularne przerwy. Stwórz równowagę w swoim życiu i zawsze uwzględniaj rzeczy, które są dla ciebie przyjemne, relaksujące, inspirujące i motywujące.

Strategia 3 : Dbanie o zdrowie fizyczne

Regularnie ćwicz i ciesz się zdrową dietą. Nie oddawaj się spożywaniu jedzenia ani alkoholu. Jedz powolnie uwalniając węglowodany, aby utrzymać zrównoważone spożycie cukru. Utrzymuj nawodnienie i bóle głowy zatok z regularnym spożyciem wody. Unikaj nadmiernej kofeiny i codziennie pij herbaty ziołowe.

Strategia 4 : Celowe dbanie o zdrowie

Rozpoznawaj, co jest dla Ciebie ważne, i żyj swoim życiem z poczuciem sensu i celu. Poświęć czas na robienie rzeczy, które lubisz najbardziej, z ludźmi, którzy lubią być w pobliżu lub zrób coś, co chciałeś robić od dawna, ale nigdy nie znajdziesz czasu.

TRENING XVII : Plan Dbania O Zdrowie

Opracuj własny plan dbania o zdrowie , postępując zgodnie z 4 strategiami:

Zdrowie : Działania: Kiedy

Emocjonalne : :

Psychiczne : :

Fizyczne : :

Celowe dbanie o zdrowie : :

Inne : :

Kluczowe punkty z kroku 4: Opieka

Oto kluczowe punkty z kroku 4

1. W okresach przejściowych każdy napotyka wzloty i upadki, co nazywa się kolejką zmian.

2. Strach nie ustępuje, ale możemy nauczyć się strategii, abyśmy mniej się bali.

3. Ograniczające przekonania można zmienić i zmienić na coś pozytywnego.

4. Powody, dla których czujemy się mniej pewni, niż chcemy, mają mniejsze znaczenie niż wiedza na temat budowania i utrzymywania zaufania.

5. Strategie, których używają pewni siebie ludzie, mają pozytywne nastawienie, przekwalifikowują "budkę rozmów", są świadomi swojego języka, budują energiczne relacje, wychodzą poza strefę komfortu, udają pewność siebie, nie porównują się z innymi, przygotowują się dokładnie i podejmowanie działań.

6. Zachowaj motywację, realizując swoje cele, uwidaczniaj je i utrzymuj swój plan działania. Nie stresuj się rzeczami, nad którymi nie możesz kontrolować, wycofaj się i obejrzyj problem z pozytywnej perspektywy. Kiedy sprawy idą źle, przypomnij sobie, dlaczego wyznaczasz cele, przyjmuj pomoc od innych, a przede wszystkim kontynuuj działania w kierunku ostatecznej nagrody.

7. Spraw, aby Twój czas się liczył, ponieważ go nie odzyskasz! Bądź zorganizowany i realistyczny dzięki temu, ile możesz osiągnąć w ciągu jednego dnia. Przyjmij pomoc od innych i naucz się mówić "nie", kiedy nie chcesz. Użyj systemu zarządzania czasem, aby pomóc Ci zachować kontrolę.

8. Kunktatorstwo wpływa na sukces i szczęście, ale wykonując 5 opisanych kroków możesz go zdusić w zarodku.

9. Sposób myślenia ma większe znaczenie dla pracodawców niż umiejętności. Właściwy sposób myślenia może potroić Twoje szanse na uzyskanie, utrzymanie i rozwój w najlepszych zawodach.

10. Znalezienie pozytywnej strony radzenia sobie z niepowodzeniami zapewni ci dobrą pozycję i nie zapomnij, że niepowodzenia są tymczasowe i czekają na Ciebie większe rzeczy.

11. Podążaj naprzód do celu, podejmując działania, nawet niewielkie, i nie zapomnij świętować swoich sukcesów!

12. Zignoruj 4 strategie dbania o zdrowie na własne ryzyko: emocjonalne, umysłowe, fizyczne i celowe.