Firma Od Zera W Erze CyfrowejSzkoła Biznesu

1. Od czego zaczynasz?



Czy wierzysz, że masz to, czego potrzeba? Nie mam na myśli cech osobistych, ale czy uważasz, że masz wszystkie umiejętności, energię, pieniądze, ludzi i wiedzę, aby rozpocząć działalność? Odkryłem, że założyciele, którzy dokładnie identyfikują i oceniają swoje zasoby w dążeniu do jasno określonego celu, wykazują "samowystarczalność przedsiębiorczą", cechę, którą wielu naukowców uważa za najlepszy predyktor sukcesu. Ponadto ważne jest, aby spojrzeć na to, jak reagujesz na "porażkę"? Jako metafora: każdy założyciel zaczyna tak, jakby był na kajaku, zanim zdaje sobie sprawę, że został poproszony aby został kapitanem okrętu wojennego. Okręt wojenny z inwestorami i pracownikami na pokładzie wraz z rodzinami i przyjaciółmi ,skulonymi pod pokładem, z nadzieją, życiem i marzeniami zależnymi od ciebie. Prawda jest taka, że ryzykowanie własnych ciężko zarobionych pieniędzy jest łatwe w porównaniu z ryzykiem utraty fortuny tych, którzy w ciebie wierzą. Powszechnie wiadomo, że wychowywanie dziecka jest trudniejsze niż "stworzenie" dziecka, i dotyczy to założenia firmy. Większość ludzi myli akt stworzenia pomysłu lub produktu z "twardą" częścią; jednak zbyt wiele razy założyciele spędzają nadmiernie dużo czasu na tworzeniu i myślą, że gdy to zrobią, świat wydepcze drogę do ich progu. Przekonałem się, że często lepiej jest ustalić, czego ludzie chcą i zbudować pożądany produkt lub usługę, a następnie stworzyć podaż. Konieczność jest matką wynalazku, a luka na rynku prawie zawsze ujawnia szansę biznesową. Zasada jest prosta : zawsze łatwiej jest sprzedawać pigułki przeciwbólowe niż pigułki witaminowe!

2.Plan



Na razie załóżmy, że wiesz, jaka jest twoja koncepcja. Następnym krokiem jest rozwinięcie pomysłu i stworzenie niezapomnianej, łatwej do przeliterowania i chwytliwej nazwy firmy. Następnie zbadaj całą branżę, w której się znajdujesz. Spójrz na konkurentów i każdy detal, jaki możesz znaleźć. Po ustaleniu pomysłu nadszedł czas, aby ocenić, czy istnieje wystarczająco duża grupa potencjalnych nabywców. Na tym etapie musisz również upewnić się, że Twój rynek nie kurczy się i że dobrze sobie radzi w porównaniu z podobnymi rynkami. Korzystam z Google Trends, Google Insights i reklam na Facebooku, kiedy jestem w tej części procesu. Są świetnymi narzędziami, które pomagają mi ocenić potencjał wzrostu mojego rynku docelowego. Do tej pory z powodzeniem zweryfikowałeś, że Twój pomysł ma potencjał "sukcesu". Czuje się dobrze, prawda? Przygotuj się - czas przetestować, czy ludzie faktycznie wydadzą pieniądze na Twój produkt. Innymi słowy, czy jest to naprawdę opłacalne z handlowego punktu widzenia? Ten krok jest krytyczny. Wiele z twoich pomysłów wydaje się świetnych w teorii, ale nigdy nie będziesz wiedział, czy będą działać, dopóki nie przetestujesz gotowości rynku docelowego do zapłaty. Na przykład wierzyłem, że model "VenueMe" działałby tylko na przeczucie, ale nie byłem w 100% przekonany, czy ludzie chcieli zapłacić, i pozwolić, aby skontaktowali się z zainteresowaną stroną. Mam na myśli, jak często ludzie potrzebują wiodącego narzędzia kryminalistycznego (w porównaniu np. zym, jak często muszą tracić tłuszcz)? Postanowiłem zweryfikować model VenueMe, znajdując gwarantowany produkt, który mógłbym sprzedać; jeden z własnym źródłem ruchu (tj. klientami). Zanim rozpocząłem kampanię reklamową lub którykolwiek z poniższych kroków, wyznaczyłem osobisty cel walidacji dla 1000 sprzedaży, który zachęciłby mnie do kontynuowania lub wykrycia, co jest nie tak z naszym modelem. Zdecydowałem się na "1000" jako wartość sprzedaży po tym, jak spojrzałem na swój stosunek wartości do ceny, a 1000 klientów przy 1000 ? to milion funtów. Pod koniec czteromiesięcznej kampanii otrzymałem ponad 200 pozytywnych odpowiedzi, ale ani jedna osoba nie napisała mi czeku. VenueMe był przyćmiony.
Dzielę się tą historią, ponieważ ilustruje ona ważną kwestię: Musisz dokonać małych obliczonych zakładów na swoje pomysły, aby je zweryfikować. Walidacja jest absolutnie niezbędna dla oszczędności czasu i pieniędzy, co ostatecznie pozwoli przetestować jak najwięcej pomysłów.

Ci, którzy mają najwięcej danych, wygrywają!

Oto prosta metoda testowania umożliwiająca szybkie sprawdzenie, czy ludzie kupią Twój produkt, czy nie, zanim przejdziemy do następnego etapu. Nie martw się, wszystkie te kroki omówimy bardziej szczegółowo w dalszej części

KROK 1

•  Utwórz jedną stronę, stronę sprzedaży
Skonfiguruj stronę sprzedaży za pomocą usługodawcy takiego jak Unbounce lub Wordpress. Utwórz kilka reklam, które będą wyświetlane w Google i / lub Facebooku, a następnie oceń współczynnik konwersji dla kliknięć reklam i zbierania adresów e-mail. Nie szukasz ludzi do zakupu; po prostu chcesz poćwiczyć, jeśli ludzie są zainteresowani. Gromadzisz dane.

KROK 2

Teraz wyślij wiadomość e-mail do 100 znanych Ci osób, które będą chciały otrzymać Twój pseudo-produkt lub usługę, a następnie poproś o przesłanie płatności za pomocą Swipe, Stripe lub PayPal. Musisz sprawdzić, czy ludzie faktycznie "zapłacą" za Twój produkt. Jeśli ,lub powinienem powiedzieć, kiedy masz ludzi, którzy wysyłają płatności. I BOOM!

Masz teraz Dowód koncepcji i walidacji.

KROK 3

Zbuduj produkt lub usługę i sprzedaj LUB zwróć pieniądze znajomym i zacznij.

KROK 4

Jeśli twoi znajomi nie kupują, dowiedz się, dlaczego? Zbierz ponownie te informacje: DANE, DANE, DANE! Celem jest sprawdzenie poprawności pomysłu, a będzie to możliwe tylko dzięki zestawieniu tych kluczowych informacji.

Co teraz?

- Jesteś zainspirowany.
- Chcesz coś zrobić.
- Otrzymasz link do śmiesznego filmu na YouTube, a następnie otwierasz Twittera i tweeta @penthouselord, aby powiedzieć mu, że kochasz jego książkę.
. - Nagle wszystko, co myślałeś, że zamierzasz zrobić, idzie w błoto.
- Ty i ja cicho płaczemy. Czek.

NIE!

Nie będziesz Wanna-preneurem - będziesz przedsiębiorcą !!! Kontynuujmy. Musisz ustalić, w jaki sposób będziesz finansować każdy etap działalności.

3.Prawo

Jesteś gotowy i masz pomysł na biznes, ale nie bądź zbyt podekscytowany, musisz najpierw zająć się kilkoma sprawami. Georgie Collins, prawnik z Irwin Mitchell LLP jest tak uprzejmy, że przypomina nam wszystkim, że ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to uruchomić Startup w sposób przypadkowy, nie upewniając się, że masz zapewnione podstawy prawne. Uruchomienie to poważne zobowiązanie, które wymaga należytej staranności prawnej. Wiemy, że kwestie prawne mogą być mylące, skomplikowane i naprawdę przytłaczające. Dlatego stworzono tę ostateczną prawną listę kontrolną dla startupów, aby Ci pomóc.

1. Struktura biznesu

Możesz wybrać jednoosobową firmę, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną. Zalecamy przynajmniej zarejestrowanie firmy jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjneja Dzięki temu Twoje osobiste aktywa i odpowiedzialność nie będą się pojawiać w przypadku jakichkolwiek spraw sądowych. Obie pozwalają również na swobodne zatrudnianie pracowników i rozwój firmy. Nie zalecamy rejestracji jako jednoosobowa firma. Ten rodzaj struktury biznesowej jest bardziej odpowiedni dla osób prowadzących działalność na własny rachunek, a nawet małych firm. Tak czy inaczej, wybieraj ostrożnie, ponieważ wybrana przez ciebie struktura biznesowa ma wpływ na podatki i zatrudnienie, które mogą wpływać na twoją zdolność do pozyskiwania inwestorów i rozwoju.

2. Podatki

Wraz ze wzrostem liczby startupów niewątpliwie przyciągniesz zainteresowanie urzędu skarbowego. Ważne jest, aby zrozumieć, jakie konkretne podatki musisz zapłacić i ile. Możesz być pewien, że urząd skarbowy nałoży na Twój biznes szkło powiększające, aby sprawdzić, czy coś jest nie tak. Jak wspomniano w poprzednim punkcie, wpływa na to rodzaj wybranej przez ciebie struktury biznesowej. Nie martw się jednak zbytnio. Najpierw porozmawiaj z prawnikiem, a dowiesz się, jakie są twoje zobowiązania podatkowe.

3. Własność intelektualna

Zbyt wiele startupów zignoruje to, a następnie ich pomysły zostaną skopiowane. Wiemy, że chcesz go uruchomić i że pieniądze są napięte, ale tak naprawdę nie możesz sobie pozwolić na ryzykowanie. Od tego zależy przyszły sukces Twojego startupu. Wyobraź sobie, że możesz przedstawić swoje pomysły na produkt, aby dowiedzieć się, że został skradziony, a sprawca zarabia na nim miliony. To się też zdarza naprawdę. Nie pozwól sobie stać się tego ofiarą, ponieważ po prostu chciałeś wszystko uruchomić. Dowiedz się wcześniej, czy potrzebujesz znaków towarowych, patentów lub ochrony praw autorskich. Ta prosta analiza due diligence może uratować Twój biznes w dłuższej perspektywie.

4. NDA

NDA to umowa o zachowaniu poufności. Twoja firma może nie potrzebować jednego z nich, ale dobrze się przygotować. Jeśli jesteś startupem w świecie technologii, prawdopodobnie powinieneś umówić się na podpisane umowy NDA dla wszystkich współpracujących z tobą, czy to inwestorów, pracowników, a nawet producentów. Zasadniczo to, co robi NDA, chroni poufne informacje w twojej firmie przed ich publicznym udostępnieniem. A jeśli zostanie udostępniony publicznie, masz podstawy prawne do podjęcia działań. Pamiętaj, aby porozmawiać z ekspertem prawnym i ustalić, czy potrzebujesz NDA, czy nie. W ramach środków ostrożności najlepiej jest je zdobyć.

5. Umowy pracownicze

Umowy pracownicze określają prawa i obowiązki osób pracujących dla Ciebie. Wymienia odpowiednie postępowanie jako pracownika Twojej organizacji. Obejmuje takie obszary, jak płatność, rozwiązywanie sporów, przyczyny wypowiedzenia i wszystko pomiędzy. Upewnij się, że klasyfikujesz również swoich pracowników i że otrzymują oni swoje prawidłowe świadczenia. Jeśli korzystasz z kontrahentów, musisz upewnić się, że są to kontrahenci. Najważniejsze jest to, że nie możesz uruchomić Autostartu bez umów pracowniczych. Pomyśl o nich jak o papierowych strażnikach twojego biznesu.

6. Licencje

Większość firm wymaga pewnego rodzaju licencji na prowadzenie działalności. Na przykład, jeśli jesteś legalnym startupem, będziesz potrzebować licencji, aby udzielać porad prawnych i ćwiczyć je. To samo dotyczy wielu innych branż, takich jak budownictwo, produkcja i wiele innych. W wielu krajach zwykle istnieją licencje krajowe, a czasem nawet licencje regionalne. Nawet nie myśl o prowadzeniu firmy bez nich, bo znajdziesz się na granicy wielkich kar.

7. Polityka prywatności, wyłączenia odpowiedzialności i warunki świadczenia usług

Każdy startup potrzebuje dokumentów prawnych, które chronią jego działalność. Niektóre z najważniejszych to polityka prywatności, wyłączenia odpowiedzialności i warunki świadczenia usług. Bez tych trzech umów możesz stanąć w obliczu poważnych procesów sądowych, którym można łatwo zapobiec. Zasadniczo są to dokumenty, które określają relacje między twoim biznesem a konsumentami. Służy to ograniczeniu wszelkiej odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak podczas korzystania z jednego z twoich produktów lub usług. Dokumenty te należy wszędzie opublikować. Jeśli masz witrynę, musisz zawrzeć umowę, która określa obowiązki konsumenta, gdy zacznie on korzystać z Twojej witryny. Zaufaj nam w tym, podejmowanie tych środków ostrożności może uratować świat przed bólem

8. Uzyskaj umowę kupna-sprzedaży

Jest to dość proste, ale jednak ważne. Nawet jeśli jesteś wyłącznym właścicielem Startupu, powinieneś zainwestować w utworzenie umowy kupna-sprzedaży, ponieważ możesz kiedyś zaprosić partnerów na pokład, a nawet jako współwłaściciela. Umowa kupna-sprzedaży zawiera szczegółowe informacje na temat tego, co dzieje się w przypadku śmierci współzałożyciela, właściciela lub partnera w firmie lub decyzji o odejściu. To określa, ile pieniędzy zostanie wypłaconych, a następnie, co stanie się z udziałem tej osoby w firmie.

9. Zarządzaj swoimi kontami

Każde poważne uruchomienie wymaga konta biznesowego. To powinien być zdrowy rozsądek i tam właśnie trafiają wszystkie pieniądze na biznes. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wykorzystać swój osobisty kredyt lub dochód do sfinansowania swojego startupu. Chcesz to ściśle oddzielić od biznesu. Jeśli trzymasz to z dala od biznesu, będzie ci trudno uzyskać coś takiego jak pożyczka biznesowa, jeśli zdecydujesz się ją uzyskać. Najlepiej byłoby, gdyby konto firmowe nosiło nazwę firmy.

10. Uzyskaj dobrą poradę

"Twoja sieć jest warta twojej sieci"

Tak, wiemy, że jest to zniechęcające i że istnieje wiele fundamentalnych prac, które idą w kierunku Startupu, ale różnica między byciem blisko sukcesu i dalekim od niego jest to często dobra lub zła rada. Nie chcesz, żeby to było to drugie. Musisz skonsultować się z ekspertami z różnych dziedzin, aby upewnić się, że wszystko jest mocno złożone. Prawdopodobnie potrzebujesz ekspertów prawnych w takich dziedzinach, jak prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo podatkowe, prawo własności intelektualnej i inne. To jest przytłaczające, ale konieczne jest, aby uzyskać właściwą poradę, bo w przeciwnym razie znajdziesz się w świecie kłopotów.

11. Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji

Rozumiemy wszystkie rodzaje dokumentacji, od rejestrów podatkowych, płatności na rzecz kontrahentów i pracowników, finansowania inwestycji, umów o poufności i innych. Startupy zaczynają mieć problemy, gdy nie dokumentują poprawnie informacji. Musisz mieć możliwość bezpiecznego przechowywania i dokumentowania wszystkiego, co robisz w swojej firmie. Wspomnieliśmy wcześniej o jednym z powodów, a to dlatego, że urząd skarbowy umieści szkło powiększające nad Twoją firmą. Jeśli chodzi o podatek, musisz upewnić się, że wszystkie dokumenty są w porządku. Masz całą masę innych form, szczególnie dotyczących twoich pracowników. Wszystkie te formularze muszą być przechowywane i dokumentowane. W razie potrzeby użyj systemu pamięci masowej w chmurze. Najważniejsze jest upewnienie się, że wszystko zostało odpowiednio udokumentowane. Teraz omówiliśmy elementy prawne, aby podsumować wiele etapów twojego start-upu, musisz:

•  Zbuduj stronę internetową
•  Zrób logo
•  Wizytówki
•  Papier firmowy, faktura, formularze zamówień zakupu, arkusz sprzedaży.
•  Skonfiguruj proces płatności do obsługi transakcji.
•  Utwórz system księgowy.
•  Szukaj konwencji, targów, wydarzeń sieciowych, aby wziąć udział.
•  Znajdź dostawców biznesowych, dostawców, usługodawców potencjalnych partnerów.
•  Następnie poszukaj mentora biznesowego, przygotuj swój plan marketingowy.

Ale co najważniejsze, musisz SPRZEDAWAĆ !! Sprzedawaj każdemu i każdemu z Twojej firmy, aby ludzie mogli cię wspierać.

4.Pytania

Podczas zakładania firmy pojawia się wiele pytań, a udzielenie odpowiedzi na każde z nich pomoże Ci rozwiązać każdy etap uruchomienia i gotowości:

Dlaczego zakładam firmę?

Jakiego rodzaju działalności chcę?

Kto jest moim idealnym klientem?

Jakie produkty lub usługi zapewni moja firma?

Czy jestem gotowy poświęcić czas i pieniądze potrzebne do rozpoczęcia działalności?

Co odróżnia mój pomysł na biznes i produkty lub usługi, które zapewniam od innych w sklepie?

Gdzie będzie znajdować się moja firma?

Ilu pracowników będę potrzebować?

Jakich dostawców potrzebuję?

Ile pieniędzy potrzebuję, aby zacząć?

Czy będę musiał uzyskać pożyczkę?

Jak szybko potrwa, zanim moje produkty lub usługi będą dostępne?

Ile mam czasu, zanim zacznę zarabiać?

Kto jest moją konkurencją?

Jak wycenę mój produkt w porównaniu do konkurencji?

Jak skonfiguruję strukturę prawną mojej firmy?

Jakie podatki muszę zapłacić?

Jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebuję?

Jak będę zarządzać moją firmą?

Jak zareklamować swoją firmę?

5.Struktura Biznesu

Wybrana przez ciebie struktura biznesowa będzie miała konsekwencje prawne i podatkowe. Dowiedz się o różnych typach struktur biznesowych i znajdź tę, która najlepiej pasuje do Twojej firmy:

Jednosobowa działalność gospodarcza: jednoosobowa działalność gospodarcza jest najbardziej podstawowym rodzajem działalności gospodarczej do założenia. Jesteś właścicielem firmy i jesteś odpowiedzialny za jej aktywa i pasywa.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: sp. z.o.o. ma na celu zapewnienie cech korporacyjnych z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wydajności podatkowej i elastyczności operacyjnej spółki osobowej.

Spółdzielnia: ludzie tworzą spółdzielnie w celu zaspokojenia zbiorowej potrzeby lub świadczenia usługi, z której korzystają wszyscy właściciele.

Korporacja: Korporacja jest bardziej złożona i generalnie sugerowana dla większych, o ustalonej pozycji firm z wieloma pracownikami.

Partnerstwo: Istnieje kilka różnych rodzajów partnerstw, które zależą od charakteru umowy i odpowiedzialności partnera za biznes.

Po utworzeniu struktury firmy musisz skonfigurować strukturę finansową firmy. Uzyskaj bezpłatne konto do sprawdzania działalności gospodarczej. Otrzymasz również kartę debetową do śledzenia wydatków (nigdy nie korzystaj z karty kredytowej). Następnie możesz otworzyć konto Paypal i połączyć je ze swoim kontem firmowym, aby akceptować płatności.

6.Co jest w nazwie?

Wybierając nazwę firmy i domeny, najszybszym sposobem, aby zobaczyć swoją nową firmę, jest Internet. Wprowadź frazę kluczową, którą potencjalni klienci mogą wpisać w wyszukiwarce. Jeśli więc oferujesz zarządzanie wydarzeniami firmowymi, wybierz "Corporateeventsmanagement.com". Domena powinna wyjaśnić wyszukiwane hasła w witrynie. Prawda jest taka, że wybór nazwy domeny jest podobny do wyboru nazwy firmy. Twoja nazwa domeny to twoja tożsamość w Internecie, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć i promować swoją firmę. Ułatw pisanie tak, jakbyś używał slangu lub słów z wieloma pisowniami (na przykład "Nieinwazyjne" i "Nie- Inwazyjne"). Staraj się, aby był krótki i używaj słów kluczowych. Słowa kluczowe, które najlepiej opisują Twoją firmę i oferowaną usługę. Kieruj reklamy na swój obszar, więc jeśli prowadzisz działalność lokalną, zastanów się nad umieszczeniem swojego miasta w nazwie domeny, aby klienci mogli cię łatwiej znaleźć i zapamiętać, podobnie jak zrównoważony londyński zakład żywienia, który utworzył nazwę domeny: www.edencaterers.london. Unikaj jednak liczb i łączników, ponieważ często są one źle rozumiane. Ważne jest, aby pamiętać: są miliony zarejestrowanych nazw domen, więc taka, która jest chwytliwa i niezapomniana, jest niezbędna. Po wymyśleniu nazwy udostępnij ją swoim bliskim znajomym, aby upewnić się, że brzmi atrakcyjnie i ma sens dla innych. Nie zapomnij go zbadać, aby upewnić się, że wybrałeś taki, który jest znakiem towarowym lub jest chroniony prawem autorskim lub używany przez inną firmę. Może to spowodować problemy prawne, które wykoleją cię z całej ciężkiej pracy. Użyj odpowiedniego rozszerzenia nazwy domeny, jak wspomniano powyżej w przypadku firm cateringowych Eden. Rozszerzenia to sufiksy, takie jak .com .net lub podobne na końcu adresów internetowych. Mogą one mieć określone zastosowania, więc wybierz taki, który będzie odpowiedni dla Twojej firmy. Mimo, że .com jest najbardziej popularny, istnieje szeroki wybór domen ogólnych. Nie zapomnij chronić swojej domeny w ramach budowania marki. a najlepszym sposobem na to jest zakup różnych rozszerzeń domen, a także błędnych wersji nazwy domeny. Zapobiegnie to rejestracji innych wersji przez konkurentów i zapewni skierowanie klientów do Twojej witryny, nawet jeśli popełniają błąd. Ochrona marki jest bardzo ważna. Aby to zademonstrować, chciałbym zacytować anonimowego dyrektora coca coli, który powiedział: "Gdyby Coca-Cola straciła wszystkie aktywa związane z produkcją w wyniku katastrofy, firma przetrwałaby. Natomiast gdyby wszyscy konsumenci mieli nagły brak pamięci i zapomnieli o wszystkim, co związane z Coca Colą, firma przestałaby działać ". Może to być bardzo korzystne na wszystkich etapach działalności firmy, ponieważ czasami ci udani doradcy biznesowi pożyczają swoje relacje wraz z ich wskazówkami, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i energię, ponieważ zostały one już wykorzystane w tak wielu aspektach cyklu życia firmy. Istnieje wiele różnych struktur od 0 do 1% średnio na doradcę, ale na przykład zazwyczaj dajemy 1%, co jest bardzo korzystne, ponieważ chcemy, aby nasi doradcy o wysokiej wartości netto czuli się zainwestowani w nasze oferty i opiekę. Niektórzy ludzie lubią dawać 0,25% lub 0,05% uprawnień w ciągu 2 lat, ale prosimy tylko doradców, którzy ufają, że jesteśmy poza naszą firmą i dają im cały 1% z góry i ufając, że będą działać. Dostosuj odpowiednio w zależności od twoich relacji, jeśli są nieznajomymi (co oznacza skierowanie od znajomego, który jest skłonny to zrobić, ale nie masz z nimi wcześniejszych doświadczeń biznesowych / społecznych), to prawdopodobnie powinieneś zaoferować około 0,25% rocznie na ich pomoc, jeśli chcesz mieć radę doradczą. Nie robimy tego dla wszystkich naszych firm, ale zdecydowanie chcielibyśmy mieć członków rady doradczej w niektórych z nich, w których moglibyśmy skorzystać z ich pomocy. Wreszcie działaj szybko! Domeny sprzedają się szybko, więc jak najszybciej zarejestruj swoje ulubione nazwy domen.

7.Strona Internetowa

Stwórz prostą stronę internetową

Najszybszym sposobem na witrynę internetową, jest WordPress (wordpress.com lub wordpress.org). Jeśli nie masz nic przeciwko użyciu subdomeny, takiej jak "mydomain.wordpress.com", jest to bezpłatne. Ale nawet jeśli chcesz mieć własną domenę, możesz ją uzyskać z preinstalowanym WordPress za około 70 USD rocznie. WordPress zawiera ponad 2500 "motywów" do zmiany wyglądu oraz świetny interfejs zaplecza do edycji stron, tak jak w Microsoft Word. Jednak możesz zadawać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz pełnej witryny lub czy witryna z jedną stroną lepiej Ci odpowiada. Prawda jest taka, że bez względu na branżę, zbyt wiele stron może zabić Twój startup. Oto moja rada (jeśli nie planujesz prowadzić bloga), załóż jedną stronę internetową. Nie tylko obejmie wszystkie praktyczne podstawy, ale także lepiej się przekształci. Podczas tworzenia witryny należy zadać sobie pytanie, jaki jest twój cel? Jakiego działania chciałbyś, aby odwiedzający Twoją stronę internetową wylądował na Twojej stronie? Czy to zarezerwować konsultację, kupić produkt lub uzyskać określony wynik. Niezależnie od celu cały projekt strony internetowej powinien koncentrować się na wywołaniu tego działania. Cała reszta to odwrócenie uwagi. Na czym więc musisz się skupić:

1. Użyj opowiadania, aby zainspirować do działania
2. Strony jednostronicowe zmuszają cię do uproszczenia celu. Utrzymanie wszystkiego na jednej stronie zmusza do zastanowienia się, jakie informacje są potrzebne, a które nie.
3. Przewijanie staje się intuicyjne. Zauważasz coś o Tumblr, Twitterze lub Facebooku? Wszyscy używają czegoś o nazwie "Nieskończone przewijanie!", Aby utrzymać Cię na platformie. Widzisz to?
4. Prawda jest taka, że pojedyncze strony konwertują odwiedzających na klientów. Musisz po prostu starannie opracować sekwencje elementów strony i ograniczyć liczbę linków lub klikalnych obiektów, możesz łatwiej kierować odwiedzających w stronę dokładnie tego, co chcesz, aby wykonali. Właśnie dlatego witryny jednostronicowe lub strony docelowe tak dobrze konwertują!

Kolejną korzyścią jest to, że z jedną stroną jest mniej do kontrolowania, do zarządzania. Prawda jest taka, że tak wiele startupów, założycieli i małych firm nie ma strony internetowej z tego samego powodu, że trudno jest zarządzać, utrzymywać lub zatrudniać kogoś innego, aby zrobił to samo. Dzięki jednostronicowej stronie internetowej jest tylko mniej do zrobienia, do aktualizacji, a ty masz tylko jedną stronę do zbudowania i utrzymania i możesz mniej więcej opuścić ją, gdy zostanie zbudowana tak, jak chcesz. Witryna z jedną stroną jest czymś więcej niż tylko modą lub sztuczką. Jest to mądra decyzja projektowa, która przyniesie wiele korzyści, jeśli zostanie zastosowana do właściwego projektu. Podczas tworzenia własnej strony WordPress należy pamiętać o kilku rzeczach: dobrze wykonana strona WordPress o pojedynczej stronie opowiada historię, ma prosty, ale skuteczny przekaz, wykorzystuje intuicyjność przewijania, jest zoptymalizowana pod kątem konwersji, i daje więcej czasu na prowadzenie firmy w porównaniu do pracy na 5000 stronach witryny.

8.Ustaw swoją cenę

Większość startupów po raz pierwszy ustawia zbyt niskie ceny. Ludzie zakładają, że niskie ceny oznaczają niską jakość, a ty jesteś wart więcej. Oddaj swój produkt lub usługę pierwszym pięciu klientom za darmo, jeśli chcesz (pomoże to zbudować buzz i możesz poprosić ich o referencje), ale potem ustaw swoją cenę w górnej części branży. Zawsze łatwiej jest je obniżyć niż je podnieść

9.Personel

Jednym z największych elementów decydujących o sukcesie firmy jest zespół, który za nią stoi. Jednak nie wszystkie firmy mają luksus nieograniczonego kapitału, aby zatrudnić najlepszych i najzdolniejszych, więc musisz wykazać się kreatywnością! Oto najlepsze i najbardziej optymalne sposoby na znalezienie najlepszego człowieka , by zrealizować twoją wizję.

Zatrudnij freelancerów: strony takie jak upwork.com mogą pomóc Ci znaleźć wysokiej jakości freelancerów za granicą, gdzie koszty utrzymania są niskie i uniknąć długoterminowych zobowiązań. Jest to bardzo przydatne, gdy jesteś na wczesnym etapie firmy i nie stać ich na pełnoetatowych pracowników.

Zatrudnij stażystów: stażyści są zazwyczaj wolni i chętni, a często muszą pracować przez określoną liczbę godzin, aby ukończyć szkoły handlowe. Jest także świetny w ich życiorysie, ponieważ uczą się prawdziwych doświadczeń z twoich sukcesów i porażek, jednocześnie pomagając ci za darmo.

Współpracuj z innymi firmami: jeśli korzystasz z ograniczonych zasobów, czasem musisz wykazać się kreatywnością, jeśli chcesz załatwić sprawę. Jednym z tych sposobów jest znalezienie innych firm do współpracy. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt do produkcji wideo, możesz znaleźć firmę, która produkuje treści wideo, i zaoferować, aby korzystali z twojego sprzętu w zamian za promowanie Twojej marki. Skoncentruj się na rzeczach, których potrzebują inni ludzie i odwrotnie.

Utwórz radę doradczą: w stosownych przypadkach możesz poprosić od 3 do 5 ludzi biznesu, aby dołączyli do rady doradczej w zamian za niewielki procent kapitału własnego za poświęcony czas i porady

10. Czy potrzebujesz znaku towarowego?

Po pierwsze, usuńmy kilka typowych nieporozumień

Fakt, że twój znak towarowy jest częścią nazwy zarejestrowanej firmy, w niczym nie pomaga. Rejestracja nazwy firmy nie daje żadnych innych praw niż powstrzymanie kogoś, kto zarejestruje dokładnie tą samą nazwę. Jeśli musisz powstrzymać kogoś od używania znaku towarowego, który jest taki sam lub podobny do twojego znaku, rejestracja nazwy firmy nie stanowi podstawy do sprzeciwu. Podobnie możesz mieć nazwę domeny. Ponownie nie będzie to bardzo pomocne w sporze. W Wielkiej Brytanii prawa do znaków towarowych nabywa się w wyniku używania lub rejestracji znaku towarowego. Prawa nabyte w wyniku użytkowania nie są zbyt wiarygodne - są trudne do udowodnienia i drogie w egzekwowaniu. Nie powinieneś polegać na niezarejestrowanych prawach, jeśli poważnie podchodzisz do ochrony swojego znaku towarowego. Jeśli pytanie brzmi "Jak najlepiej chronić mój znak towarowy?", Odpowiedzią jest rejestracja. Znaki towarowe można zarejestrować w urzędzie patentowym z siedzibą w Newport w Południowej Walii, co zapewni ochronę znaku w Wielkiej Brytanii.

Znak towarowy dla Europy. Jeśli Twoja firma rozciąga się na Europę, możesz uzyskać wspólnotowy znak towarowy, który chroni Twój znak we wszystkich krajach UE. W przypadku innych krajów można uzyskać lokalne rejestracje krajowe lub, w niektórych przypadkach, tak zwaną rejestrację międzynarodową (pojedyncza rejestracja obejmująca wiele krajów). Należy pamiętać, że rejestracja będzie możliwa tylko w krajach, w których zarejestrowany jest Twój znak towarowy. Po zarejestrowaniu znaku towarowego Jeden zarejestrowany właściciel rejestracji może uniemożliwić innym używanie znaku (lub znaku podobnego do zarejestrowanego znaku) i, co równie ważne, rejestracja może pomóc w uniknięciu problemów, które się pojawią jeśli ktoś zarejestruje Twój znak (lub podobny znak) przed tobą. Należy zauważyć, że w większości przypadków wcześniejsze użycie znaku nie pomoże, jeśli ktoś inny uzyska rejestrację. Jeśli nie zarejestrowałeś się jako pierwszy, możesz przestać używać Twojego znaku towarowego, jeśli ktoś uzyska rejestrację. Rejestracja znaków towarowych może czasem być skomplikowana i ważne jest, aby uzyskać ją od samego początku. Błędy popełnione na początku nie mogą być później usunięte, a to może mieć szkodliwy wpływ na twoją zdolność do egzekwowania ochrony twojego znaku. Dlatego wskazane jest, aby uzyskać fachową poradę na temat zgłoszenia znaku, a wykwalifikowani adwokaci znaków towarowych mogą pomóc w zapewnieniu prawidłowego wyniku.

Opłaty za rejestrację znaku towarowego. Chociaż rejestracja znaków towarowych może być skomplikowana, nie musi być droga. Oficjalne opłaty za rejestrację w Wielkiej Brytanii wynoszą zaledwie 200 ?, a za wspólnotowy znak towarowy mogą być niższe niż 1000 ?. Koszty w innych krajach są różne. Po przyznaniu rejestracja potrwa początkowo przez 10 lat, a następnie, z zastrzeżeniem uiszczenia opłat za przedłużenie, może pozostać w mocy na zawsze.

11. Streszczenie

To najważniejsza część twojego biznesplanu; ponieważ jeśli nie zainteresuje to czytelników, nigdy nie dotrą do reszty Twojego planu. Rozpocznij swoje streszczenie od krótkiego i zwięzłego wyjaśnienia tego, co robi Twoja firma. Następnie wyjaśnij, dlaczego Twoja firma ma wyjątkowe kwalifikacje, aby odnieść sukces. Na przykład, czy Twój zespół zarządzający ma unikalne kompetencje? Czy masz jakieś patenty? Czy jesteś pierwszym producentem na swoim rynku? Czy istnieje ogromna, niespotykana szansa rynkowa? Itd. Wreszcie, opisz streszczenie swoich prognoz finansowych w swoim streszczeniu, w szczególności spodziewane przychody, wydatki i zyski za każde następne pięć lat, ile szukasz funduszy i najważniejsze sposoby wykorzystania tych funduszy. Skorzystałbym również z tej okazji, aby stworzyć jasny i zwięzły przegląd firmy. Przegląd firmy to krótka historia firmy, jest to okazja, aby odpowiedzieć na pytania, takie jak kiedy i jak powstała twoja firma, jakiego rodzaju osobą prawną jesteś, a dotychczasowe osiągnięcia nie wspominając o twoich przeszłych osiągnięciach dla wielu osób najlepszym wskaźnikiem twojego potencjalnego przyszłego sukcesu, więc upewnij się, że zidentyfikowałeś i uwzględniłeś wszystkie kluczowe etapy osiągnięte do tej pory przez Twoją firmę. Jeśli jesteś nowy, to osobiste osiągnięcia poprzednich szefów poprzednich firm pomogą pokazać, że to nie jest twoje pierwsze rodeo. (Jeśli jest to Twoja pierwsza firma, skorzystaj z usług doradców lub konsultantów, którzy mieli podobne firmy w podobnej przestrzeni, aby pomóc Ci w prowadzeniu!)

12. Powiedz mi o swojej branży

Jaki jest twój przegląd rynku? Poświęć trochę czasu na omówienie wielkości i cech Twojego rynku. Na przykład, jeśli jesteś firmą zajmującą się imprezami, podaj wielkość rynku wydarzeń , krótką dyskusję na temat sektorów (np. uroczystości w porównaniu z imprezami firmowymi) i trendy rynkowe. Prawda jest taka, że wielkość rynku właściwego jest o wiele bardziej szczegółowym obliczeniem wielkości rynku. Jest to roczny przychód, który Twoja firma mogłaby osiągnąć, gdyby osiągnęła 100% udziału w rynku. Jak sobie z tym poradzisz? Wielkość twojego rynku obliczana jest poprzez pomnożenie 1) liczby klientów, którzy mogą być zainteresowani zakupem twoich produktów i / lub usług każdego roku oraz 2) kwoty, którą ci klienci byliby skłonni wydać co roku na twoje produkty i / lub usługi.

13. Klienci

Analizuj swoich klientów.

Zadaj sobie pytanie "Kto jest twoim klientem?". Pomaga to zidentyfikować obecnych i / lub zamierzonych klientów. Uwzględnij jak najwięcej danych demograficznych na temat docelowych klientów, takich jak ich płeć, wiek, wynagrodzenie, położenie geograficzne, stan cywilny i wykształcenie. Ważne jest, aby znać swojego klienta, ponieważ pomoże to w jego sprzedaży i sprzedaży. Nie spiesz się, aby określić, dlaczego klienci chcą lub potrzebują twoich produktów i / lub usług. Na przykład, czy klienci najbardziej dbają o szybkość, jakość, lokalizację, niezawodność, komfort, cenę, wartość itp.?

14. Konkurenci

Bezpośredni konkurenci: Bezpośredni konkurenci to firmy, które wypełniają tego samego klienta, jeśli potrzebujesz tego samego rozwiązania. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep obuwniczy, inne sklepy obuwnicze będą bezpośrednimi konkurentami. W tej sekcji opisz, kim są Twoi bezpośredni konkurenci oraz jakie są ich mocne i słabe strony. Nie zapomnij też pomyśleć o swoich pośrednich konkurentach? Pośredni konkurenci to firmy, które wypełniają tego samego klienta, a Ty potrzebujesz innego rozwiązania. Na przykład, jeśli prowadzisz włoską restaurację, francuska restauracja byłaby pośrednim konkurentem, więc określ, kim są twoi pośredni konkurenci oraz jakie są ich mocne i słabe strony

15. Zalety Konkurencyjne

Co ważne, w tej sekcji określ swoje przewagi konkurencyjne. W szczególności określ, co w Twojej firmie pozwoli ci skutecznie konkurować (i wygrywać) zarówno z bezpośrednimi, jak i pośrednimi konkurentami.

16. Marketing

Sekcja planu marketingowego powinna zawierać cztery następujące podsekcje:

1. Produkty i usługi: Tutaj podajesz szczegółowe informacje o produktach i / lub usługach oferowanych przez Twoją firmę.
2. Ceny: opisz szczegółowo swoje ceny tutaj. W szczególności omów, w jaki sposób twoje ceny odnoszą się do konkurencji. Na przykład, czy jesteś marką premium? Niska cena marki? Omów swoje oczekiwane marki w oparciu o wybrany model wyceny.
3. Promocje: Zaplanuj Twój plan promocji szczegółowo opisuje taktyki, których użyjesz, aby przyciągnąć nowych klientów. Na przykład możesz wybrać media społecznościowe, internetowe reklamy płatne za kliknięcie lub komunikaty prasowe i tak dalej. W tej sekcji opisz szczegółowo każdą formę promocji, z której skorzystasz.
4. Dystrybucja: Twój plan dystrybucji określa sposoby, w jakie klienci mogą kupować od ciebie. W wielu przypadkach mogą kupować tylko bezpośrednio od ciebie, być może w Twojej fizycznej lokalizacji lub na stronie internetowej. W innych przypadkach możesz mieć dystrybutorów lub partnerów, którzy sprzedają twoje produkty lub usługi. W takim przypadku wyszczególnij tę strukturę.

17. Pomysły marketingowe które pomogą

1. Bezpłatny

Słowo "bezpłatny" jest jednym z najbardziej przekonujących i mocnych słów w języku angielskim. W biznesie to świetne słowo, jeśli chodzi o marketing dla ludzi. Ludzie uwielbiają pomysł na darmowe rzeczy. Jednym z najlepszych i najłatwiejszych sposobów budowania świadomości marki, zwiększania lojalności klientów i rozwoju firmy jest rozdawanie "czegoś" darmowej firmie. Ale pamiętaj: nie wszystkie darmowe są sobie równe. Nie popełniaj błędu marnowania pieniędzy na rzeczy, które przeciętny człowiek ostatecznie po prostu wrzuca do szuflady śmieci i zapominając o nich - takie jak notesy, ołówki, piłki stresowe itp. Zamiast tego rozdaj darmowe koszulki.
Dlaczego?
Ponieważ ludzie będą je nosić.

Utwórz kilka początkowych opcji projektowych dla swojej firmy. Kiedy już zdecydujesz się na ostateczny projekt, przygotuj pierwszą partię koszul i wyślij ją do Ciebie za pośrednictwem sklepu internetowego lub lokalnego sklepu stacjonarnego. Zacznij wysyłać lub rozdawać nowe koszulki znajomym, potencjalnym klientom, obserwatorom mediów społecznościowych, klientom i wszystkim innym, którzy o to poproszą. Chcesz pójść o krok dalej? Zautomatyzuj cały proces za pomocą jednego z zalecanych narzędzi wymienionych poniżej. Śledź wszystkich i poproś, aby przesłali Ci swoje zdjęcia w koszulce lub podziel się nimi z Tobą na Facebooku lub Twitterze. Zbierz zdjęcia i umieść je na stronie w swojej witrynie.

2. Powitalny e-mail

Pierwsze wrażenia są wszystkim. W dzisiejszych czasach musisz spędzać tyle samo czasu na pielęgnowaniu nowych relacji i budowaniu lojalności w świecie cyfrowym, jak w świecie fizycznym. Konsumenci chcą kupować od firm, które sprawiają, że czują się tak, jakby mieli takie same praktyczne doświadczenia osobiste i "sklep z mamą i popem", jak gdyby rzeczywiście mieli wejść do Twojej firmy i spotkać się z Tobą twarzą w twarz. Twarz. Gdy poświęcisz czas na wysłanie każdemu nowemu klientowi spersonalizowanego e-maila powitalnego, nie tylko daje on możliwość rozpoczęcia nawiązywania nowej relacji, ale także daje szansę na zapewnienie nowym klientom osobistego, ludzkiego kontaktu, którego wciąż szukają podczas interakcji z biznesem, którego wcześniej nie kupili. Zdecyduj, co chcesz powiedzieć na powitalny e-mail, jak chcesz, aby czuli się nowi klienci i co chcesz osiągnąć: Czy chcesz, aby byli podekscytowani? Czy chcesz pomóc im odnieść sukces? Czy chcesz wysłać im specjalną ofertę dla nowych klientów? Pamiętaj: to Twoja szansa, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Utwórz swój powitalny e-mail w swoim kliencie e-mail. Zdecyduj, czy chcesz wysłać powitalny e-mail w formacie zwykłego tekstu czy HTML. Oba są pewne - to zależy tylko od firmy, klientów, stylu i preferencji. Zautomatyzuj ten proces, abyś nie musiał ręcznie wysyłać e-maila powitalnego za każdym razem, gdy pojawia się nowy klient (większość dostawców poczty e-mail ma szczegółowe instrukcje, jak to zrobić).

3. Oferta tylko dla zaproszonych

Pamiętasz kiedy mówiliśmy Ci, że wszyscy kochają darmowe rzeczy? To samo dotyczy wyłączności. Wspaniale jest czuć się częścią specjalnej grupy, do której nie każdy ma dostęp. Inteligentni ludzie biznesu wiedzą o tym. Dlatego możesz teraz otworzyć portfel lub torebkę i prawdopodobnie znaleźć jedno lub dwa członkostwa VIP lub karty nagród do lokalnej siłowni, sklepu z odzieżą lub sklepu spożywczego. Jeśli jesteś na wczesnym etapie zakładania firmy lub wprowadzania nowego produktu, jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie popularności i szybkie pozyskiwanie klientów jest oferowanie ekskluzywnego wczesnego dostępu do ograniczonej liczby osób. To właśnie nazywamy ofertą VIP Invite i właśnie w ten sposób większość nowych startupów jest w stanie przyciągnąć tak dużą uwagę i zobaczyć tak szybki rozwój. Zastanów się, jak chcesz, aby Twoja premiera VIP działała. Ile osób chcesz się zarejestrować? Co zaoferujesz osobom, które się zarejestrują (produkty w wersji beta, wczesny dostęp, bezpłatne konto na całe życie)? Sformalizuj swój plan. Skorzystaj z jednego z poniższych zalecanych narzędzi, aby zbudować prostą stronę docelową, która zawiera: (1) opis nowego produktu lub firmy, (2) informacje o programie beta, (3) formularz zgody na przechwytywanie informacji. Zacznij promować swoją nową firmę lub produkt wszędzie tam, gdzie możesz. Napisz komunikat prasowy, wyślij e-mail do znajomych, podziel się wiadomościami w mediach społecznościowych, porozmawiaj o wydarzeniach w sieci - zrób wszystko, co musisz, aby zachęcić ludzi do odwiedzenia Twojej strony z wyrażeniem zgody. Gdy jesteś na wczesnym etapie rozwoju firmy lub wprowadzenia nowego produktu, niezbędne jest zdobycie prasy i budowanie szumu. Na szczęście nie musisz zatrudniać drogiego PR-owca ani płacić tysięcy funtów za reklamę, aby uzyskać informacje o swojej nowej firmie lub produktach. Istnieje wiele niedrogich opcji, z których możesz skorzystać. Jednym ze świetnych sposobów na budowanie marki bez konieczności wydawania ani grosza jest wykorzystanie siebie jako lidera myśli lub eksperta w danym temacie za pomocą usługi o nazwie Help A Reporter Out (HARO). HARO pomaga Ci nawiązywać kontakty z reporterami i blogerami, którzy potrzebują źródeł i cytatów od ekspertów branżowych na temat pisanych przez siebie historii. To świetny sposób, aby Twoja firma i produkty stały się przed ludźmi. Załóż konto na helpareporter.com. Dzięki darmowemu koncie będziesz otrzymywać 3 razy dziennie bezpłatne zapytania do skrzynki odbiorczej. Za pomocą konta płatnego możesz skonfigurować preferencje słów kluczowych, zbudować profil i otrzymywać powiadomienia wcześniej. Przejrzyj zapytania i znajdź możliwości, które pozwolą ci wykorzystać się jako czynnik wpływający na branżę. Skorzystaj z narzędzi takich jak MOZ lub Buzzsumo, aby ustalić, czy witryna, na której zostanie udostępniony Twój cytat, jest renomowana i ma wystarczającą liczbę odwiedzin, aby było warto. Po wybraniu zapytania odpowiedz na zapytanie, krótką biografię i link do swojej witryny.

4. Seria e-maili zorientowanych na edukację

Ludzie chcą współpracować z firmami, które mogą pomóc im rozwiązać ich problemy. Jednym z najlepszych sposobów odróżnienia się od konkurencji, powiększenia listy e-mail i zwiększenia liczby konwersji jest pokazanie ludziom, że jesteś gotów pomóc im. Świetnym sposobem na to jest oferowanie bezpłatnego kursu e-mail, na który potencjalni klienci mogą się natknąć i zapisać się, gdy szukają odpowiedzi na swoje pytania. Jest to również kolejny świetny sposób na budowanie lojalności i zaufania z ludźmi, ponieważ daje możliwość pozycjonowania się jako osoba, która jest naprawdę zainteresowana i zaangażowana w pomoc w rozwiązywaniu problemów i dostarczaniu rozwiązań, a tym bardziej jako osoba, która ma obsesję na punkcie próbowania szybka złotówka. Aby to zrobić, zajrzyj do Event Academy - Phil@acedemi.info Zdecyduj o temacie swojego kursu. Twój temat powinien odnosić się do Twojej branży i problemy, które Twoja firma lub produkty mogą rozwiązać. Powinien również mieć za sobą pewną moc SEO, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji na dany temat przeprowadź badanie słów kluczowych za pomocą Narzędzia propozycji słów kluczowych Google Adwords. Napisz lekcje swojego kursu e-mail (nie więcej niż sześć). Zacznij od wstępu, a następnie przejdź głębiej w miarę postępu kursu. Zakończ kurs silnym wezwaniem do działania, które pomoże ludziom zrozumieć, co dalej. Utwórz kampanię kroplową dla swojego kursu, korzystając z jednego z poniższych narzędzi, a następnie promuj ją, wysyłając wiadomość e-mail, pisząc post na blogu, tworząc stronę docelową i udostępniając ją obserwującym w mediach społecznościowych.

5. Nagłówek

Nagłówki są niezwykle ważne, jeśli chodzi o strony internetowe - niektórzy mogą powiedzieć, że są nawet ważniejsze niż reszta kopii umieszczonej na stronie głównej. Dlaczego? Ponieważ nagłówek jest często pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają, gdy trafiają na Twoją stronę główną - jest to kolejna szansa na "pierwsze wrażenie". W wielu przypadkach przeciętna osoba potrzebuje tylko około 15 sekund lub mniej, aby zdecydować, czy pozostać na Twojej stronie, czy kontynuować wyszukiwanie w innym miejscu. Stworzenie odpowiedniego nagłówka może pomóc w utrzymaniu odwiedzających na Twojej stronie wystarczająco długo, aby przekonać ich, że masz rozwiązanie, którego szukali. Jeśli chcesz zacząć testować skuteczność różnych nagłówków, napisz taki, który oferuje konkretną obietnicę. Napisz listę 25 potencjalnych nagłówków do wykorzystania w swojej witrynie. Staraj się unikać pisania nagłówków opisujących Twoją firmę. Zamiast tego napisz te, które opisują, co twoi klienci otrzymują w wyniku korzystania z twoich produktów lub usług. Nagłówki powinny zawierać od 5 do 9 słów. Wybierz najlepsze 2-3 nagłówki i przeprowadź wstępne badania, aby ustalić, który z nich jest najlepszy. Można to zrobić za pomocą narzędzia takiego jak "Optymalizuj". W przypadku tańszego testu utwórz dwa tweety, które prowadzą do tej samej strony, ale dla każdego używaj innego nagłówka. Śledź, który uzyska najlepszy współczynnik klikalności. Dodaj zwycięski nagłówek do swojej strony głównej. Od czasu do czasu wykonuj nowe testy nagłówka A / B.

6. Prośba o szybką odpowiedź lub ZAPYTAJ

Niestety, jeśli chodzi o robienie interesów z ludźmi online, po prostu nie masz takiego samego poziomu interakcji, jak w przypadku sprzedaży im swoich produktów lub usług twarzą w twarz - przynajmniej nie automatycznie. Kiedy wchodzisz w interakcję z kimś osobiście, możesz łatwo wyczuć lub zaobserwować takie rzeczy, jak zamieszanie, wahanie lub podniecenie. Jeśli czujesz, że dana osoba nie chce od ciebie kupować, możesz zaangażować się w nią i zapytać, dlaczego tak się czuje. Ten poziom interakcji jest ważną częścią rozwoju biznesu i musi odbywać się również w Internecie. Jednym ze świetnych sposobów na rozpoczęcie interakcji z ludźmi i uczenie się od nich online jest wdrożenie narzędzi, które zachęcają i zachęcają odwiedzających witrynę do wyrażania opinii. Zastanów się, jakie pytania możesz zadać osobom odwiedzającym witrynę. Na przykład może chcesz wiedzieć, czy kopia strony głównej ma sens. A może chcesz wiedzieć, jakie zastrzeżenia mają ludzie na temat kupowania usług lub produktów od ciebie. Zapisz swoje pytania w dokumencie i wybierz jedno, od którego chcesz zacząć. Utwórz konto dla jednego z zalecanych narzędzi poniżej. Po skonfigurowaniu konta utwórz formularz. Upewnij się, że pytanie (lub pytania) zawarte w formularzu są łatwe do zrozumienia. Opublikuj formularz opinii i zacznij gromadzić informacje zwrotne, udostępniając formularz w mediach społecznościowych lub zwiększając ruch w witrynie. Zinterpretuj otrzymane dane i zdecyduj, czy można wprowadzić zmiany. Zalecane do tego narzędzia to Survey Monkey lub Google Forms. Prawda jest taka, że tego rodzaju testy to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak myślą o odwiedzających witrynę i dlaczego podejmują oni decyzje. Podobnie jak nagłówki, możesz przetestować wiele przycisków wezwania do działania. Możesz przeprowadzać testy dotyczące takich kolorów, jak lokalizacja, rozmiar i kształt, ale powinieneś również poświęcić trochę czasu na przeprowadzenie testów kopiowania - słów, których używasz, aby przekonać ludzi do konwersji. Aby odróżnić się od konkurencji i zmusić ludzi do kliknięcia przycisków umieszczonych w witrynie, musisz pomyśleć o swojej branży, klientach i problemach, które pomagają rozwiązać Twoje produkty lub usługi. Nie możesz po prostu używać tego samego języka, którego wszyscy inni używają w przyciskach wezwania do działania - takich jak "Kup teraz" lub "Zarejestruj się". Musisz głębiej kopać i zyskać bardziej osobisty charakter. Skonfiguruj swoje konto w Visual Website Optimizer (VWA). Ewentualnie możesz użyć Optimizely, jeśli chcesz. W razie potrzeby przejrzyj jeden z zalecanych odczytów, aby zapoznać się z wezwaniami do działania. Pomyśl o problemach, które Twoja firma pomaga rozwiązać. Pamiętaj: Twoim celem jest sprawdzenie, czy możesz zwiększyć konwersje za pomocą spersonalizowanych wiadomości, do których potencjalni klienci mogą się odnosić - w przeciwieństwie do standardowych wiadomości, które zwykle widać na przycisku wezwania do działania. Wymyśl kilka opcji kopiowania przycisków do przetestowania. Utwórz i uruchom test A / B. Pozwól mu działać, dopóki nie będziesz mieć wystarczającej ilości danych aby ustalić, która wersja jest bardziej skuteczna.

7. Odręczny list "Dziękuję"

Żyjemy w świecie opartym na technologii. W dużym stopniu polegamy na technologii, aby odnieść sukces w życiu osobistym i zawodowym. To powiedziawszy, pod koniec dnia wszyscy jesteśmy winni poczucia nostalgii w tym czy innym momencie na temat pewnych tendencji i zwyczajów z przeszłości. W biznesie i życiu powiedzenie słowa "dziękuję" może być niezwykle znaczące i potężne dla wszystkich zaangażowanych stron. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie lojalności klientów i pozyskiwanie nowych klientów jest wyrażanie uznania i wdzięczności tym, którzy zdecydują się na zakup od Ciebie i współpracę z Tobą - w końcu Twoja firma nie przetrwa bez Twoich klientów. Jeśli naprawdę chcesz zaimponować i zaskoczyć nowych klientów, wyślij im odręczny list lub kartę, dziękując im za ich działalność. Skomponuj kilka szablonów, których możesz użyć, gdy przyjdzie czas na napisanie listu z podziękowaniami do nowego klienta. Dodaj do swojego listu kilka miejsc, w których można dodać personalizację / personalizację. Opracuj proces lub plan wysyłania listów z podziękowaniami do nowych klientów. Twój list powinien zostać wysłany w ciągu tygodnia od przybycia nowego klienta. Jeśli Twoja firma jest wciąż mała, możesz odręcznie napisać i wysłać listy lub poprosić jednego z pracowników o pomoc. Jeśli rośniesz zbyt szybko, by wysyłać ręcznie, zatrudnij freelancera, który Ci pomoże, lub skorzystaj z jednego z zalecanych poniżej narzędzi do pisania listów. W razie potrzeby kup materiały (karty, długopisy, koperty) i zacznij wysyłać listy z podziękowaniami.

8. Technika projektowania brandingu społecznego

W dzisiejszych czasach nie musisz zatrudniać całego zespołu marketingowego lub projektowego, aby konkurować z dużymi facetami - w rzeczywistości zalecamy, abyś starał się, aby twoje starania były jak najszczuplejsze, jak to możliwe, tak długo, jak to możliwe. . Biorąc to pod uwagę, jeśli zdecydujesz się skorzystać z naszych porad i wstrzymać się z zatrudnieniem kogoś, kto pomoże ci przy okazjonalnych projektach projektowych, które pojawiają się od czasu do czasu, gdy rozwijasz swój biznes, będziesz musiał nabrać luzu do siebie. Tworzenie spójnej dla marki grafiki dla kont w mediach społecznościowych to projekt, którego nie możesz zaniedbać. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, które umożliwiają - a nawet ułatwiają - tworzenie profesjonalnej grafiki brandingowej, która pomoże Ci zbudować zaufanie i połączyć się z większą liczbą potencjalnych klientów. Zdecyduj, jaki typ wiadomości chcesz przedstawić w swoich projektach w mediach społecznościowych. Są to grafiki, które pojawiają się na Twojej stronie na Facebooku, profilu na Twitterze, stronie firmy LinkedIn i wszystkich innych witrynach, w których zdecydowałeś się stworzyć swoją obecność. Twoje projekty powinny zawierać Twoje logo i wszelkie inne zdjęcia, które są spójne z innymi materiałami marketingowymi, które już utworzyłeś. Utwórz pierwszą rundę grafiki za pomocą jednego z zalecanych narzędzi poniżej. Zalecamy wypróbowanie Canva od pierwszej chwili. W razie potrzeby możesz znaleźć wymiary i najlepsze praktyki w zalecanej sekcji do czytania. Gdy grafika ma już prawidłowe rozmiary, prześlij je jednocześnie na wszystkie konta w mediach społecznościowych.

9. Demo

Czy wiesz, że nasze mózgi przetwarzają obrazy 60 000 razy szybciej niż tekst? Mając to na uwadze, nic dziwnego, że filmy stały się jednym z głównych sposobów, w jaki nowe i istniejące firmy edukują konsumentów na temat swoich produktów i usług. Dzięki serwisom hostingowym wideo, takim jak YouTube, Vimeo, oraz mnogości narzędzi do tworzenia wideo, które już istnieją, firmom nigdy nie było łatwiej tworzyć i udostępniać wysokiej jakości filmy online. Niestety nie zawsze łatwo jest wiedzieć, od czego zacząć. Jeśli chcesz zacząć eksperymentować z tworzeniem filmów dla swojej firmy, zacznij od filmu demonstracyjnego produktu. Większość firm, które są aktywne w Internecie, ma filmy demonstracyjne produktów. Dlaczego? Ponieważ są pomocne, są łatwe do wykonania i są świetnymi narzędziami do konwersji. Użyj wideo, aby wyjaśnić swoje usługi i dlaczego? Po prostu napisz wstępny zarys swojego dema. Następnie napisz skrypt do prezentacji produktu. Ponieważ tylko Twój głos zostanie uwzględniony w filmie lub ktoś może przeczytać od słowa do słowa, kiedy przychodzi czas na nagranie. Twój skrypt powinien również zawierać wskazówki, które pomogą ci przypomnieć, co pokazać na ekranie podczas prezentacji. Przejrzyj całe demo 1-2 razy przed nagraniem. Skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi, aby nagrać swoją wersję demonstracyjną lub wykorzystaj ludzi na godzinę lub dawcę, aby zrobić to za Ciebie. Gdy będzie gotowy, prześlij go i udostępnij w swojej witrynie. Połącz to z następnym na naszej liście

10. Film instruktażowy dotyczący firmy

Ile razy poproszono Cię, aby powiedzieć komuś o swojej firmie? Jak długo zajmuje ci opisanie tego ludziom? Pięć minut? Dwie minuty? Co powiesz na 30 sekund? W biznesie czas to pieniądz. Jeśli jest częścią Twojej podróży związanej z uruchomieniem firmy polegało na napisaniu biznesplanu lub przedstawieniu go potencjalnym inwestorom, a następnie wiesz, jak ważne są zwięzłość i wybór słów, jeśli chodzi o opisywanie swojej działalności. Musisz być pewien, że jeśli wszedłeś z kimś do windy i zapytał cię, co zrobiłeś, możesz to opisać, zanim drzwi się ponownie otworzą. Ta sama szybkość, precyzja i spójność muszą mieć miejsce, gdy podbijasz ludzi online. Jak to robisz? Wykonując gwiezdny film z Explainer. Zastanów się, jak chcesz, aby Twój film wyglądał i jak chciał, aby ludzie się czuli. Poświęć kilka dni na oglądanie filmów objaśniających z innych firm i zanotuj kilka notatek o tym, co lubisz lub nie. Napisz pierwszy szkic scenariusza do swojego filmu wyjaśniającego. Pamiętaj: Twój film nie powinien trwać dłużej niż dwie minuty, powinien opowiadać historię, mieć głos i powinien zmusić ludzi do podjęcia działań po zakończeniu filmu. W razie potrzeby zapoznaj się z innymi sprawdzonymi metodami skryptu wideo wyjaśniającego. Następnie sfinalizuj skrypt. Rozpocznij prace nad faktyczną produkcją wideo. Sprawdź, edytuj i sfinalizuj. Prześlij po zakończeniu.

11. Gość postu

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie, budowanie marki i nawiązywanie kontaktów z nowymi potencjalnymi klientami online jest publikowanie przez gości na innych popularnych i renomowanych blogach w Internecie. To powiedziawszy, musisz zrobić to dobrze. Aby komentarze gości były pomocne w jakikolwiek sposób dla Ciebie i Twojej firmy, musisz mądrze wybierać możliwości. Dobrym sposobem na to jest myślenie nie w kategoriach nowych linków, które możesz uzyskać w wyniku swoich wysiłków, ale w kategoriach nowych relacji, które możesz nawiązać zamiast tego. Chcesz uniknąć wysyłania ludziom zimnych postów gości? Wyróżnij się, wspominając o nich w poście na blogu w Twojej witrynie, zanim wyślesz zapytanie. Nie tylko zwiększy to ich zainteresowanie, ale pokaże, że interesują Cię relacje, a nie linki. Skorzystaj z Buzzsumo i Twittera, aby utworzyć listę potencjalnych blogów, na których chcesz pisać posty gości. Poszukaj blogów związanych z Twoją branżą lub grupą docelową. Wybieraj tylko renomowane blogi, które regularnie aktualizują swoją witrynę o nowe posty. Znajdź adresy e-mail osoby, do której chcesz wysłać prośbę gości. Przeczytaj kilka postów na blogu, które zostały niedawno opublikowane w witrynie, w której chcesz gościć posty. Zanotuj tematy omówione na blogu, styl pisania i wszystko, co zauważysz. Wymyśl 3-5 pomysłów na tematy. W następnym wpisie na blogu wspomnij o firmie, witrynie lub osobie, z którą chcesz pracować. Następnie wyślij wiadomość e-mail do znalezionego kontaktu i udostępnij mu post. Dodaj wysokość wpisu gościa i sprawdź, czy gryzie. Użyj tego, aby zostać

12. Opinia klienta

Możesz spędzić cały dzień na rozmowach o tym, jak wspaniałe są twoje produkty i usługi, ale ostatecznie ludzie, których sprzedajesz, są bardziej podatni na wpływ tego, co mówią inni o tobie, twojej firmie i Twoje produkty. Dlatego większość właścicieli firm robi wszystko, co w ich mocy, aby gromadzić opinie klientów i zachęcać zadowolonych klientów do pisania recenzji na temat swoich produktów lub całej firmy. Referencje mogą być potężnymi narzędziami do konwersji! Problem polega na tym, że wszyscy się z tym zorientowali, w wyniku czego wszyscy umieszczają teraz blogi tekstowe w strategicznych miejscach na swojej stronie internetowej. Dlatego zalecamy poświęcenie czasu na tworzenie lepszych opinii klientów w postaci filmów, studiów przypadków i postów na blogach w centrum uwagi. Utwórz listę 5 zadowolonych lub lojalnych klientów, do których możesz dotrzeć po referencje. Zastanów się, czy nie poprosić klienta o preferencje. Wymyśl zarys swojego wywiadu ze świadectwem. Jeśli zdecydowałeś się posunąć naprzód z postem na blogu lub studium przypadku, napisz kilka pytań i wyślij je do klienta, aby odpowiedział. Jeśli zdecydowałeś się na film, uzgodnij go z klientem i znajdź dzień / godzinę, w którym możesz nagrać go na wideo. Zbierz opinie klientów, a kiedy będą gotowe, umieść je w widocznym miejscu na stronie głównej

13. Jaka jest Twoja historia, sprzedaj więcej produktów

Każdy uwielbia dobrą historię. W biznesie opowiadanie dobrej historii może doprowadzić potencjalnego klienta do wybrania cię spośród jednego z konkurentów. Dzięki postępowi technologicznemu i popularności witryn takich jak YouTube, Vimeo, Instagram, Snapchat i innych tworzenie i udostępnianie historii z całym światem nigdy nie było łatwiejsze. Jako właściciel firmy ważne jest, aby poświęcić czas na opracowanie fascynującej historii marki, którą możesz podzielić się z ludźmi - jest to niezbędny element budowania Twojej reputacji i pomagania ludziom zrozumieć, dlaczego robisz to, co robisz i jak powstała Twoja firma . Opowiadanie historii marki to także świetny sposób na budowanie zaufania i przypominanie ludziom o tym na koniec dnia Twoją firmą zarządzają prawdziwi ludzie. Spędź popołudnie, zastanawiając się, co doprowadziło cię do założenia firmy, kto był tam, by Ci pomóc, i jak się czułeś. Zanotuj kilka stron notatek i utwórz wstępny zarys historii marki. Zdecyduj, jak chcesz opowiedzieć historię swojej marki. Niektóre marki decydują się stworzyć całą oś czasu przypominającą infografikę, która ilustruje powstanie ich firmy. Inni lubią opowiadać swoją markę na wideo lub za pomocą kombinacji słów i zdjęć. Napisz pierwszy szkic historii marki i zbierz wszelkie materiały pomocnicze, które chcesz dołączyć (cytaty z innych zdjęć, stare zdjęcia i materiały filmowe, stare logo itp.). Opublikuj historię marki gdzieś na swojej stronie internetowej. Następnie zacznij udostępniać go swojej sieci

18. Operacje

Sekcja Planowanie operacji zawiera dwie podsekcje: Kluczowe procesy operacyjne Twoje kluczowe procesy operacyjne to codzienne funkcje, które musi wykonywać Twoja firma. Na przykład, czy utrzymasz dział obsługi klienta? Jeśli tak, to jaką konkretną rolę będzie pełnił? Wypełniając tę sekcję, uzyskasz jasność w organizacji, którą zamierzasz zbudować. Kamienie milowe Wymień kluczowe kamienie milowe, które masz nadzieję osiągnąć w przyszłości, oraz daty docelowe ich osiągnięcia. Tutaj wyznaczasz cele dla konkretnych i krytycznych przedsięwzięć, na przykład kiedy zostanie utworzony i wprowadzony nowy produkt, kiedy planujesz zawrzeć nowe partnerstwo itp. Czy będziesz mieć zespół zarządzający?

19.Plan Finansowy

Sekcja Plan finansowy zawiera cztery podsekcje:

Model przychodów: Ta sekcja biznesplanu jest prosta, jak się wydaje, wyjaśniając, w jaki sposób generujesz przychody. Czy sprzedajesz sługi? Czy sprzedajesz produkty? Czy sprzedajesz produkty uboczne, takie jak bezpłatne usługi? Czy sprzedajesz wszystkie powyższe produkty? Będziesz musiał szczegółowo opisać pełny model finansowy (rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych), które znajdują się w załączniku, ale w tej sekcji znajdziesz najważniejsze informacje. Na przykład, uwzględnij swoje przychody, kluczowe wydatki i prognozowany dochód netto na następne trzy lata. Czy potrzebujesz finansowania? Jeśli szukasz finansowania dla swojej firmy, wyszczególnij kwotę tutaj i, co ważne, na co wykorzystasz fundusze. W przeciwieństwie do małżeństwa, w startupie myślimy o zakończeniu, zanim pomyślimy o początku. Oznacza to, że będziesz potrzebować strategii wyjścia. W szczególności, jeśli szukasz finansowania kapitałowego, jest to Twoja szansa na sprecyzowanie oczekiwanej strategii wyjścia. Najbardziej prawdopodobną strategią wyjścia jest sprzedaż twojej firmy większej firmie. Jeśli tak, proszę wyszczególnić rodzaje firm, które mogą być zainteresowane zakupem ciebie i dlaczego. W stosownych przypadkach należy wymienić konkretne nazwy potencjalnych nabywców. Jak wspomniano powyżej, pełny model finansowy (rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych) należy do załącznika. Podobnie dołącz wszelką dokumentację pomocniczą, która pomoże przekonać czytelników, że Twoja firma odniesie sukces. Na przykład obejmują między innymi listy klientów, nagrody i patenty. Czy zastanawiasz się, dokąd chcesz zabrać swój biznes i dlaczego Twój pomysł na biznes odniesie sukces? Jeśli szukasz finansowania, streszczenie jest także pierwszą okazją do zainteresowania potencjalnego inwestora. Chociaż pisanie pełnowartościowego biznesplanu w przeważającej części jest świetnym doświadczeniem, możesz w pierwszej kolejności skoncentrować się na stworzeniu Podsumowania, aby badać, uczyć się, rozumieć i być w stanie szybko i skutecznie zaprezentować komuś swoją firmę. Jak wspomniano, streszczenie jest znacznie bardziej praktyczne i przydatne na wczesnym etapie zakładania firmy, jednak chciałem przedstawić pełny przegląd powyżej, abyś mógł być przygotowany na czas, gdy potrzebujesz kompletnego biznesplanu.

20.Fundusze

Pozyskiwanie funduszy dla małej firmy to jedna z pierwszych przeszkód, przed którymi może stanąć nowy przedsiębiorca. Zapoznaj się ze wszystkimi opcjami finansowania dla małych firm i poradami w tej sekcji, od dotacji i pożyczek po inwestycje zewnętrzne, aby pomóc Ci wybrać najlepszy sposób na pozyskanie finansowania i sfinansowanie małej firmy. Oto 11 sposobów, aby to zrobić:

1. Anioł finansów : Aniołowie biznesowi, samodzielnie lub w ramach sieci aniołów lub syndykatu, zapewniają finansowanie działalności gospodarczej w zamian za kapitał własny, ale mogą także zapewnić cenne doświadczenie i wskazówki dla rozwijającego się biznesu.
2. Pożyczka na rozpoczęcie działalności : Jeśli zaczynasz nową działalność lub handlujesz nie dłużej niż 24 miesiące, możesz kwalifikować się do otrzymania pożyczki początkowej wspieranej przez rząd. Są to niezabezpieczone pożyczki osobiste w wysokości do 25 000 ?, które muszą być wykorzystane do celów biznesowych i podlegają spłacie w stałej wysokości 6% odsetek rocznie
3. Kredyty w rachunku bieżącym : Dla firm o zmiennym dochodzie kredyt w rachunku bieżącym może zapewnić szybki i elastyczny przepływ gotówki. Pomysł jest prosty: zanurzasz się w rachunku bieżącym w szczuplejszych miesiącach i wracasz, gdy firma zacznie ożywiać. Większość dużych banków nalicza odsetki tylko od nadwyżki, a wiele oferuje pakiety dostosowane do potrzeb młodych firm. Na przykład RBS / NatWest zapewnia kredyty w rachunku bieżącym do 500 GBP, bez opłat za rozpoczęcie działalności, przez pierwsze 12 miesięcy działalności rozpoczynającej działalność (zwykle 50 GBP). Jednak oprocentowanie kredytu w rachunku bieżącym jest zwykle naliczane powyżej stóp bazowych (np. 6,5% dla RBS / NatWest), aw większości przypadków kwota kredytu w rachunku bieżącym jest spłacana na żądanie.

4. Zaliczki gotówkowe : Firmy takie jak Worldpay, Business Cash Advance i Credit for Merchants umożliwiają firmom otrzymywanie pieniędzy z góry, zanim faktycznie zostaną spłacone długi i faktury. Zgodnie z warunkami umowy finansista kupuje stały procent przyszłych transakcji kartą kredytową / debetową ze zniżką, a następnie wpłaca gotówkę na konto bankowe, zwykle w ciągu 10 dni roboczych. Spłaty będą ustalane według ustalonego z góry procentu każdej transakcji - zwykle między 10 a 20%. Dzięki zaliczce gotówkowej możesz zabezpieczyć do 100 000 ? bez obciążeń związanych z zabezpieczeniami lub ustalonymi miesięcznymi spłatami, spłacając zaliczkę tylko wtedy, gdy klienci płacą ci. Ale być może będziesz musiał spełnić rygorystyczny zestaw warunków; na przykład Business Cash Advance nalega, aby wszyscy klienci działali od co najmniej roku, z minimalnym miesięcznym obrotem wynoszącym 3 500 ? i możliwością przetwarzania transakcji kartą kredytową i debetową.

5. Finansowanie aktywów: Pożyczka oparta na aktywach działa tak samo jak hipoteka. Pożyczasz pieniądze na podstawie istniejącego stanu posiadania, a jeśli nie możesz wywiązać się ze swoich zobowiązań, składnik aktywów zostaje przejęty. Aktywa, które można wykorzystać jako zabezpieczenie, obejmują nieruchomości i lokale, należności, zapasy i wyposażenie. Chociaż stopy procentowe są często karalne, finansowanie oparte na aktywach może być niezwykle przydatne dla firmy zdesperowanej w zamian za gotówkę lub firmy wspieranej przez cenne nieruchomości, które jeszcze nie przyniosły znacznych zysków - takie jak specjalista od wynajmu hoteli lub zakładów.

6. Faktoring : MarketInvoice, internetowa platforma handlowa, która pozwala wystawiać faktury na aukcji społeczności inwestorów. Otrzymujesz płatność od razu, a inwestor otrzyma zysk, kiedy płatność wreszcie nadejdzie.

7. Finansowanie społecznościowe : Finansowanie społecznościowe jest zasadniczo rozszerzeniem strony sponsoringowej organizacji charytatywnej w świecie biznesu. Ludzie spotykają się na stronach crowdfundingowych, aby zebrać pieniądze na konkretne przedsięwzięcie lub pomysł - może to być dziesięć osób wkładających po 500 funtów każda, lub 3000 osób każda, dających 1 funt. Darczyńcy lub inwestorzy w witrynach crowdfundingowych, takich jak Kickstarter lub Crowdcube, są zazwyczaj osobami prywatnymi dostarczającymi niewielkie sumy, więc jest mało prawdopodobne, aby dali ci rodzaj grillowania i rygorystyczne warunki, jakie spełniłby inwestor anielski. Możesz także zwiększyć popularność swojego pomysłu za pośrednictwem strony crowdfundingowej i uzyskać kilka ważnych działań marketingowych.

8. Pożyczki typu peer-to-peer : Witryna wymiany peer-to-peer, taka jak Zopa lub Funding Circle, pozwoli Ci skontaktować się z prywatnymi pożyczkodawcami i stworzyć osobistą relację między tobą a pożyczkodawcą - wzmacniając zaufanie i cierpliwość. Wiele firm ma obecnie ugruntowaną pozycję w tej przestrzeni, a kilka oferuje hojne warunki. Rzeczywiście Zopa zrzeka się wszelkich opłat za wnioski kredytowe, obniża oprocentowanie pożyczkobiorców, którzy dokonują przedterminowych spłat, i dodaje tylko jednorazową opłatę w wysokości 130 GBP do kosztów pożyczki

9. Mikropożyczki : Jeśli potrzebujesz tylko bardzo małej kwoty, powinieneś pomyśleć o mikropożyczce, która jest dostosowana do twoich okoliczności i może być wykorzystana wraz z finansowaniem z innych źródeł. Wiele firm w Wielkiej Brytanii oferuje mikropożyczki; na przykład Finance Wales oferuje finansowanie od 5 000 GBP do 25 000 GBP, z hojnymi warunkami spłaty od jednego do pięciu lat.

10. Programy wspólnotowe. : W całym kraju utworzono mnóstwo inicjatyw finansowania rozwoju społeczności (CDFI), aby pomóc osobom fizycznym i firmom, którym odmówiono kredytu przez banki i firmy pożyczkowe. CDFI zapewniają pomoc we wszystkim, od pożyczek pomostowych i kapitału obrotowego po fundusze na zakup nieruchomości i sprzętu, ale ich warunki są zwykle restrykcyjne; zazwyczaj musisz być mikroprzedsiębiorstwem lub przedsiębiorstwem społecznym i znajdować się w trudnej sytuacji, aby się zakwalifikować.

11. Pożyczki rodzinne. : Jeśli chcesz, aby wszystko było bardzo proste, wspierający członek rodziny, z pieniędzmi do stracenia, może zapewnić uczciwe, chętne i niezawodne źródło finansowania pożyczki. Krewni i bliscy częściej ufają tobie swoimi pieniędzmi niż osobom z zewnątrz i prawdopodobnie będą wymagać niższych odsetek i mniejszych zachęt niż organizacja komercyjna.

21.Co jeśli ktoś kopiuje mój pomysł?

Zawsze istnieje ryzyko naruszenia praw autorskich, gdy udostępnisz swój pomysł w domenie publicznej, takiej jak Internet, przed jego uruchomieniem. Jednak szansa, że ktoś skopiuje Twój pomysł, nie powinna być większa dzięki crowdfundingowi niż w okresie od uruchomienia do upowszechnienia Twojej firmy. Ponadto, ze względu na możliwości finansowania społecznościowego w celu zwiększenia świadomości firmy, jeśli twój pomysł jest oryginalny, może zyskać reputację pierwszego w swoim rodzaju - odstraszanie kopiujących kotów. Ważne jest, aby pamiętać, że natura tłumu jest taka, że nie wszyscy się zgodzą. Niektórzy mogą myśleć, że twój pomysł jest wadliwy, co może dodatkowo chronić go przed naśladowaniem

22.Twój zespół zarządzania

Wcześniej szczegółowo opisano obecnych członków zespołu zarządzającego i ich pochodzenie. Szczególnie jeśli jesteś przedsięwzięciem typu startup, będziesz mieć dziury w zespole; role, które chcesz obsadzić później. Zidentyfikuj tutaj takie role i kwalifikacje osób, których później będziesz szukać, aby je wypełnić. Członkowie Rady Jeśli prowadzisz Radę Doradców lub Radę Dyrektorów, opisz szczegółowo członków Rady i ich biografie w tej sekcji

23.Myśl

Kto co kiedy gdzie dlaczego jak
Problem klienta
Twoje rozwiązanie i sposób zarabiania pieniędzy
Twój rynek docelowy (kto jest twoim klientem i ilu ich jest)
Jaka jest twoja przewaga konkurencyjna?
Kto jest w Twoim zespole zarządzającym
Jakie jest twoje podsumowanie finansowe?
Czy będziesz potrzebować funduszy?

Ponownie poświęć chwilę i pomyśl o swojej misji - to wyjaśnia, o co w tym wszystkim chodzi. Powinien znajdować się między kilkoma zdaniami a akapitem.

•  Informacje o firmie - dołącz krótkie oświadczenie obejmujące datę założenia firmy, nazwiska założycieli i ich ról, liczbę pracowników oraz lokalizację firmy.
•  Najważniejsze informacje o rozwoju - obejmują przykłady rozwoju firmy, takie jak informacje finansowe lub rynkowe (na przykład: "Firma XYZ zwiększyła marże zysku i udział w rynku rok do roku od momentu założenia). Wykresy i wykresy mogą być pomocne w tej sekcji.
•  Twoje produkty / usługi - krótko opisz oferowane produkty lub usługi.
•  Informacje finansowe - obejmują wszelkie informacje o bieżącym banku i inwestorach.
•  Podsumuj przyszłe plany - wyjaśnij, gdzie chcesz zabrać swój biznes. Z wyjątkiem deklaracji misji wszystkie informacje w streszczeniu powinny być zwięzłe i przechowywane na jednej stronie. Streszczenie to pierwsza część biznesplanu, którą zobaczy wiele osób, dlatego każde słowo powinno się liczyć.

Skoncentruj się na swoim doświadczeniu i doświadczeniu, a także na decyzjach, które doprowadziły Cię do założenia tego konkretnego przedsiębiorstwa. Pokaż, że wykonałeś dokładną analizę rynku. Dołącz informacje o potrzebie lub luce na rynku docelowym oraz o tym, jak poszczególne rozwiązania mogą je wypełnić. Przekonaj czytelnika, że możesz odnieść sukces na rynku docelowym, a następnie zrealizuj swoje plany na przyszłość. Można śmiało powiedzieć, że prawie każda duża decyzja w każdej firmie dowolnej wielkości wymagała streszczenia podczas procesu decyzyjnego. Niestety wiele osób błędnie uważa, że streszczenie jest streszczeniem dokumentu, podobnie jak wyróżniona sekcja ". Celem całego tego myślenia jest zalecenie decyzji. Opisz problem, potrzebę lub cel. Pod słowami "STRESZCZENIE" wyjaśnij w jednym lub dwóch zdaniach (co najwyżej), dlaczego potrzebna jest decyzja. Bądź konkretny i dołącz pomiary ilościowe, jeśli to możliwe, dokument ten powinien szczegółowo opisywać rozwiązanie XYZ. Opisz pożądany wynik. W jednym lub dwóch zdaniach (co najwyżej) opisz, co będzie inne, jeśli problem zostanie rozwiązany, potrzeba zostanie zaspokojona lub cel zostanie osiągnięty. Nie podawaj żadnych szczegółowych rozwiązań. Opisz proponowane rozwiązanie. Pod słowem "PROPOZYCJA" opisz w serii krótkich akapitów element Twoje rozwiązanie problemu (jak w kroku 1), które przyniesie pożądany rezultat (jak w kroku 2). W każdym akapicie zapoznaj się z sekcjami większego dokumentu, w których szczegółowo opisano tę część rozwiązania. Spraw, aby każdy akapit był wyraźny i czytelny. Unikaj żargonu, dziwactw i niepotrzebnych abstrakcji. Jeśli to w ogóle możliwe, ułóż akapity w planie krok po kroku. Wyjaśnij, jak przezwyciężyć ryzyko. Każda decyzja biznesowa, która nie jest oczywista, wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego w tytule "ZAGROŻENIA" krótko opisz te zagrożenia i zaproponuj, jak je przezwyciężyć (lub dlaczego tak naprawdę nie stanowią ryzyka). Jeszcze raz trzymaj te akapity mocno. Używaj prostego języka. Podobnie jak w poprzednim kroku, powiązaj każdy akapit z odpowiednią sekcją dłuższego dokumentu. Pod nagłówkiem "ZALECENIE" opisz możliwie jak najkrócej słowem decyzję, którą chcesz podjąć. Być specyficznym. Jeśli decyzja dotyczy pieniędzy, należy podać kwotę. Jeśli istnieją powody, dla których decyzja musi zostać podjęta w określonym czasie, ujawnij je.

24.SWOT

Analiza SWOT daje firmom unikalny sposób ponownej oceny ich pozycji. Idealnym wynikiem SWOT są dokładne dane, które można wykorzystać do stworzenia solidnego planu działania w celu zaradzenia słabości i zagrożeń oraz podkreślenia lub pozytywnego wykorzystania swoich mocnych stron i szans. Ta analiza prowadzi do świadomości biznesowej i jest podstawą każdego udanego planu strategicznego. Niemożliwe jest dokładne odwzorowanie przyszłości małego biznesu bez uprzedniej oceny pod każdym kątem, co obejmuje wyczerpujące spojrzenie na wszystkie wewnętrzne oraz zasoby zewnętrzne i zagrożenia. SWOT dokonuje tego w czterech prostych krokach, które nawet początkujący właściciele firm mogą zrozumieć i zaakceptować. Wielu właścicieli małych firm nie wie, jak właściwie korzystać z analizy SWOT, aby prowadzić swoje firmy. Chodzi o wykorzystanie swoich mocnych stron, outsourcing i partnerstwo tam, gdzie jesteś słaby, skupienie się na szansach i świadomość zagrożeń. Cel analizy SWOT W kontekście biznesowym analiza SWOT umożliwia organizacjom identyfikację wpływów wewnętrznych i zewnętrznych. Poza biznesem inne organizacje znalazły duże zastosowanie w zasadach przewodnich tej metody. Głównym celem SWOT jest pomoc organizacjom w rozwijaniu pełnej świadomości wszystkich czynników, pozytywnych i negatywnych, które mogą wpływać na planowanie strategiczne i podejmowanie decyzji. Ten cel można zastosować do prawie każdego aspektu przemysłu. Chociaż SWOT ma służyć przede wszystkim jako technika oceny, jego długa historia sukcesów czyni go nieocenionym narzędziem w zarządzaniu projektami. Dobra analiza SWOT służy jako pulpit nawigacyjny dla Twojego produktu lub usług, a jeśli jest wykonana poprawnie, może pomóc w nawigacji i wdrożyć rozsądną strategię dla swojej firmy, niezależnie od wielkości firmy i branży. Kiedy używać SWOT? SWOT ma być stosowany na etapie propozycji planowania strategicznego. Działa jako prekursor wszelkiego rodzaju działań firmy, co czyni go odpowiednim na następujące momenty:

•  Badanie możliwości nowych inicjatyw
•  Podejmowanie decyzji dotyczących strategii wykonania nowej polityki
•  Określenie możliwych obszarów zmian w programie
•  Udoskonalanie i przekierowywanie działań w połowie planu Analiza SWOT jest doskonałym narzędziem do organizowania informacji, prezentowania rozwiązań, identyfikowania przeszkód i podkreślania możliwości.

Przeprowadzenie analizy SWOT to świetny sposób na usprawnienie operacji biznesowych i podejmowanie decyzji. Pozwoliło nam to zidentyfikować kluczowe obszary, w których nasza organizacja działała na wysokim poziomie, a także obszary wymagające pracy. Niektórzy właściciele małych firm popełniają błąd, myśląc o takich sprawach nieformalnie, ale poświęcając czas na przygotowanie sformalizowanej analizy SWOT, możesz znaleźć sposoby na lepsze wykorzystanie mocnych stron swojej firmy i poprawę lub wyeliminowanie słabych stron. Chociaż właściciel firmy powinien z pewnością być zaangażowany w tworzenie analizy SWOT, o wiele bardziej pomocne może być włączenie innych członków zespołu do procesu. Niektóre zespoły zarządzające przeprowadzają kwartalną analizę SWOT. Zbiorowa wiedza usuwa martwe punkty, które, jeśli pozostaną nieodkryte, mogą być szkodliwe dla Twojej firmy lub relacji z klientami. Wspólne analizy SWOT dają również pracownikom większe poczucie zrozumienia i zaangażowania w firmie. Konieczne jest bycie tak uczciwym wobec siebie [jak to możliwe] i przygotowywanie się na dostarczanie informacji, które naprawdę odzwierciedlają twoje kompetencje, osiągnięcia i umiejętności. Elementy analizy SWOT koncentrują się całkowicie na czterech elementach zawartych w akronimie, umożliwiając firmom identyfikację sił wpływających na strategię, działanie lub inicjatywę. Znajomość tych pozytywnych i negatywnych elementów może pomóc firmom skuteczniej komunikować, które części planu należy rozpoznać. Podczas sporządzania analizy SWOT poszczególne osoby zwykle tworzą tabelę podzieloną na cztery kolumny, aby zestawić każdy wpływający element obok siebie do porównania. Mocne i słabe strony zwykle nie pasują do wyszczególnionych szans i zagrożeń, choć powinny się nieco korelować, ponieważ są w jakiś sposób powiązane. Łączenie zewnętrznych zagrożeń z wewnętrznymi słabościami może uwypuklić najpoważniejsze problemy, przed którymi stoi firma. Po zidentyfikowaniu ryzyka możesz następnie zdecydować, czy najlepiej jest wyeliminować wewnętrzną słabość, przydzielając zasoby firmy w celu rozwiązania problemów lub zmniejszając zagrożenie zewnętrzne, porzucając zagrożony obszar działalności i spotykając się z nim po wzmocnieniu firmy . Czynniki wewnętrzne Pierwsze dwie litery w akronimie, S (Mocne strony) i W (Słabe strony) odnoszą się do czynników wewnętrznych, co oznacza, że zasoby i doświadczenie są łatwo dostępne.

Przykłady obszarów zwykle branych pod uwagę obejmują:

•  Zasoby finansowe, takie jak finansowanie, źródła dochodów i możliwości inwestycyjne
•  Zasoby fizyczne, takie jak lokalizacja, wyposażenie i wyposażenie Twojej firmy
•  Zasoby ludzkie, takie jak pracownicy, wolontariusze i odbiorcy docelowi
•  Dostęp do zasobów naturalnych, znaków towarowych, patentów i praw autorskich
•  Bieżące procesy, takie jak programy pracownicze, hierarchie działów i systemy oprogramowania.

Firmy powinny również brać pod uwagę "bardziej miękkie" elementy, takie jak kultura i wizerunek firmy, wydajność i potencjał operacyjny oraz rola kluczowego personelu. Wymieniając mocne i słabe strony, ludzie nie powinni próbować polewać cukrem lub szkliwo z powodu wrodzonych słabości lub mocnych stron. Identyfikacja czynników zarówno dobrych, jak i złych jest ważna przy tworzeniu dokładnej analizy SWOT. Firmy nie mogą liczyć na wykorzystanie lub kontrolę czynników zewnętrznych, dopóki nie zostaną obiektywnie ocenione elementy wewnętrzne. Siły zewnętrzne wpływają na każdą firmę, organizację i jednostkę. Niezależnie od tego, czy czynniki te są bezpośrednio lub pośrednio związane z szansą lub zagrożeniem, ważne jest, aby zanotować i udokumentować każdy z nich. Czynniki zewnętrzne zwykle odnoszą się do rzeczy, nad którymi Ty lub Twoja firma nie ma kontroli, takich jak:

•  Trendy rynkowe, takie jak nowe produkty i technologie lub zmiany potrzeb odbiorców
•  Trendy gospodarcze, takie jak lokalne, krajowe i międzynarodowe trendy finansowe
•  Finansowanie, takie jak darowizny, władza ustawodawcza i inne źródła
•  Dane demograficzne, takie jak wiek grupy docelowej, rasa, płeć i kultura
•  Relacje z dostawcami i partnerami
•  Przepisy polityczne, środowiskowe i ekonomiczne.

Analiza SWOT pomaga w szerokim rozwiązywaniu pytań w celu opracowania biznesplanu, ale nie jest wystarczająca. Samo ćwiczenie nie zidentyfikuje kluczowych czynników napędzających Twoją firmę. Planowanie bez wcześniejszej znajomości swoich celów i wskaźników, według których będziesz mierzył postęp w osiąganiu tych celów jest nieefektywne i mylące. Analiza SWOT to tylko jedno narzędzie w przyborniku strategii. Gdy SWOT jest używany w połączeniu z innymi modelami analizy, te ramy myślenia strategicznego są warte twojego czasu i powinny być pomocne w podejmowaniu decyzji. Dodatkowe narzędzia analityczne do rozważenia obejmują analizy PEST (polityczne, ekonomiczne, społeczne i technologiczne), MOST (misja, cel, strategie i taktyki) lub SCRS (strategia, obecny stan, wymagania i rozwiązania). Przeprowadzenie dodatkowej analizy indywidualnej w połączeniu z narzędziem takim jak SWOT może również pomóc liderom biznesu w określeniu, w jaki sposób mogą poprawić swoje osobiste reakcje. Narzędzia oceny usług, w szczególności test inteligencji emocjonalnej Mayer-SaloveyCaruso (MSCEIT), który mierzy zdolności respondenta związane z czterema gałęziami inteligencji emocjonalnej: postrzeganiem emocji, ułatwianiem myślenia, rozumieniem emocji i zarządzaniem nimi. Oceny DISC są również cenne, ponieważ zapewniają lepszy wgląd w twoje style pracy, w szczególności w zakresie dominacji, wpływu, wytrwałości i sumienności. Informacje te pomagają ustalić, jakie są Twoje czynniki motywujące i wyzwalające oraz jak sobie z nimi radzić. Wiedząc o sobie te rzeczy, możesz pracować nad planem samodoskonalenia lub w minimalnym stopniu wybierać stanowiska pracy, organizacje i liderów, które są odpowiednie dla Ciebie, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

25.Klienci

Po założeniu i uruchomieniu firmy znalezienie pierwszych klientów może być trudnym wyzwaniem. Podczas gdy duże korporacje i dobrze finansowane startupy mogą sobie pozwolić na wrzucenie milionów kampanii reklamowych, nie każdy ma taki luksus. Dlatego większość z nas będzie musiała wykazać się kreatywnością. Idź od drzwi do drzwi, napisz do wszystkich, zadzwoń do potencjalnych klientów, zatrudnij stażystów, zlecaj ludziom, aby polecili ci sprzedaż, krzycz ze szczytów górskich, pracuj / udzielaj zniżek kilku pierwszym osobom, aby rozpocząć pierwszą sprzedaż i zobaczyć, jak reagują klienci Twoja oferta / cena / formalności / osoby / produkt. Następne pięć kroków to wszystkie sposoby na promocję marki lub produktu w cenie ZA DARMO. Rozpocznij marketing na CraigsList.com Thisww to darmowa, niejawna witryna, która przyciąga miliony widzów. Możesz natychmiast uzyskać ruch w swojej witrynie, zamieszczając tutaj kilka postów, i powinieneś nadal je publikować co kilka dni. Załóż grupę Meetup.com. Meetup.com pomaga spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli w Twojej okolicy istnieje grupa z potencjalnymi klientami, dołącz do niej. Staraj się być zaproszonym jako mówca gościnny i oferuj członkom grupy wartość (nie wystawiaj ich). Nawiązując znajomości i pomagając, zaczniesz przynosić interesy. Jeśli grupa MeetUp dla Twojego tematu jeszcze nie istnieje, jest jeszcze lepiej. Uruchom jeden! Będziesz postrzegany jako autorytet na arenie. Opublikuj film na YouTube.com: YouTube to witryna do udostępniania filmów, która generuje absurdalny ruch. Nagranie wideo jest łatwiejsze, niż myślisz, i wcale nie musi być profesjonalne. Możesz nagrać go za pomocą aparatu cyfrowego, wykonać nagranie na ekranie komputera (nawet prezentacji PowerPoint) za pomocą oprogramowania takiego jak Camtasia lub kupić kamerę internetową za 30 funtów. Naucz lub pokaż coś pożytecznego, a na końcu filmu umieść link do swojej witryny. Dostaniesz ruch! Stań się staroświecki: wyślij wiadomość e-mail do wszystkich znajomych i rodziny (a tak naprawdę wszystkich na liście kontaktów) z informacją o firmie, którą właśnie założyłeś. Na końcu umieść notatkę z prośbą o przekazanie notatki każdemu, kogo wiedzą, kto może być zainteresowany (i powiedz im o bezpłatnej ofercie dla pierwszych pięciu klientów). Dotrzesz nie tylko do swojej sieci, ale także do sieci (różnica wykładnicza). Powinieneś także zdobyć wizytówki ludzi, które napotkasz (znacznie bardziej skuteczne niż dawanie im, ponieważ niewiele osób odpisze) i zaoferować pomoc. Spójrz na aplikację o nazwie CAM CARD, aby pomóc w zbieraniu danych do telefonu.

Twórz lub selekcjonuj treści nawet jeśli nie jesteś kreatywny, możesz przygotować świetny artykuł. Pomyśl o czymś, co potencjalni klienci mogą chcieć wiedzieć. Następnie napisz listę "dziesięciu najlepszych" lub format "dziesięciu kroków". Skontaktuj się z właścicielami kilkunastu różnych witryn, które potencjalni klienci mogą odwiedzić, i sprawdź, czy chcieliby skorzystać z Twojego artykułu za darmo. Umieść link do swojej witryny u dołu w sekcji "Informacje o autorze". Ułatw udostępnianie. Im łatwiej jest udostępniać treści, tym więcej osób je udostępni. Oznacza to używanie narzędzi takich jak ShareThis do treści publikowanych na Twoim blogu oraz usług takich jak Click to Tweet, które umożliwiają innym udostępnianie Twoich artykułów w kilka sekund. Ważnym elementem tego procesu optymalizacji jest także udostępnianie im bogatej zawartości i multimediów, które poprawiają samo udostępnianie, takich jak obrazy, cytaty lub infografiki. Korzystając z tego prostego formatu, możesz założyć nową firmę w ciągu około miesiąca i, mam nadzieję, dokonać pierwszej sprzedaży. Ale najlepsze jest to, że nawet jeśli to nie działa, nauczyłeś się bezcennej lekcji i zaryzykowałeś niewiele pieniędzy lub wcale. Nie wydawaj ani jednego czerwonego centa, który nie jest absolutnie wymagany przy zakładaniu nowej firmy! Sprawdź, czy Twój pomysł zadziała najpierw, a następnie wydaj PO POTRZEBIE pierwszej sprzedaży!

26.Rozszerzony plan marketingwy

Jasny biznesplan jest niezbędny dla wszystkich nowych przedsiębiorstw. Pomoże to skoncentrować umysł i doda strukturę do twoich pomysłów. Pisanie biznesplanu nie jest trudnym procesem, ale wymaga czasu i determinacji. Pamiętaj, że im więcej myśli poświęcisz teraz swojej firmie, tym większa szansa na sukces po jej uruchomieniu.

O Tobie

Oprócz ogólnych danych kontaktowych powinieneś opisać swoje pochodzenie i dlaczego Twój pomysł na biznes jest dla Ciebie odpowiedni. Opisz krótko swoje tło osobiste i biznesowe, wyszczególniając obszary istotne dla tego biznesu.

•  Dlaczego chcesz prowadzić własną firmę?
•  Jakie masz wykształcenie, kwalifikacje i wcześniejsze doświadczenie zawodowe?
•  Jaką wiedzę i doświadczenie branżowe posiadasz?
•  Jakie inne dane osobowe mogą być istotne dla tej firmy?
•  Może to obejmować historię rodziny w tej branży, istniejące powiązania z dostawcami lub klientami, ustaloną relację mentora itp.

O firmie

Oprócz ogólnych informacji o firmie powinieneś zwięźle podsumować, na czym polega biznes: w jaki sposób będzie działać, jaki produkt lub usługa będzie sprzedawana i jaka jest wizja przyszłości firmy.

•  Co zamierzasz zrobić i jak zamierzasz to zrobić?
•  Jaka jest misja biznesowa (główny cel działalności)?
•  Jaka jest wizja biznesu (gdzie będzie biznes za rok, trzy i pięć lat - w tym prognozy finansowe)?
•  Staraj się, aby cele biznesowe były INTELIGENTNE - konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i ograniczone w czasie.
•  Co wyróżnia tę firmę na tle konkurencji? Czy produkt / usługa firmy jest tańsza? Czy produkt / usługa firmy jest lepszej jakości? Czy firma wypełnia dziurę na rynku?
•  Jak obsadzony będzie biznes?
•  W jaki sposób firma będzie finansowana?

Informacje o produkcie lub usługach

•  Jakie produkty lub usługi zamierza sprzedać firma?
•  Podaj szczegóły, jeśli przewidujesz, że w przyszłości będą oferowane dodatkowe produkty lub usługi.
•  Jak powstanie produkt lub w jaki sposób usługa zostanie wykonana?
•  Uwzględnij sprzęt, narzędzia, własność intelektualną lub inne aktywa, które będą niezbędne do wytworzenia lub dostarczenia produktu / usługi.
•  Ile kosztuje produkt (y) lub usługa (y) do wytworzenia / dostarczenia?
•  Za ile będą sprzedawane produkty lub usługi klientom? Jaka jest twoja strategia cenowa?
•  W jaki sposób produkt lub usługi zostaną sprzedane klientowi? Jaka jest twoja strategia marketingowa?
•  Wyjaśnij, czy będziesz miał sklep, w którym możesz sprzedawać towary, sam odwiedzać klientów, przyjmować zamówienia online itp.
•  Czy istnieją jakieś wymogi prawne, które są niezbędne do założenia tej firmy?
•  Potencjalne licencje prawne, których może potrzebować firma, obejmują: przepisy BHP; Higiena i bezpieczeństwo żywności; Własność intelektualna, prawa autorskie, patenty; Sprzedaż online i na odległość; Ochrona danych
•  Czy istnieją jakieś wymagania ubezpieczeniowe, które są niezbędne do rozpoczęcia działalności?
•  Potencjalne wymagania ubezpieczeniowe mogą obejmować: odpowiedzialność publiczną, odszkodowanie zawodowe, odpowiedzialność pracodawców, spór kontraktowy, ochronę dochodów, chorobę krytyczną, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie biura lub domu.
•  Jaki jest potencjał wzrostu produktu (ów) lub usługi (ów)?

Sklep

Opisz szczegółowo klientów Twojej firmy, ich zapotrzebowanie na produkt / usługę oraz sposób, w jaki do nich dotrzesz.

•  Kim są typowi klienci firmy i gdzie mają siedzibę?
•  Czy klientami będą osoby fizyczne, firmy, czy jedno i drugie? Opisz profil i zrozumienie oczekiwanych klientów (wiek, płeć, to, co lubią, jak się spotykają, gdzie robią zakupy itp.).
•  Ilu z tych klientów będzie mogła potencjalnie dotrzeć?
•  Nakreśl rozmiar swojego rynku i potencjalny udział tego rynku, na który może dotrzeć ta firma.
•  Czy sprzedałeś już jakieś produkty / usługi klientom?
•  Jeśli tak, proszę opisać tę sprzedaż i być przygotowanym do okazania dowodów tej sprzedaży. Jeśli klienci wyrazili już zainteresowanie zakupem Twoich produktów lub usług, możesz podać szczegółowe informacje tutaj.
•  Dlaczego klienci będą kupować produkty lub usługi tej firmy zamiast konkurencji?
•  Czego można się dowiedzieć o rynku firmy z badań desk desk?
•  Czego można się dowiedzieć o rynku firmy z badań terenowych?
•  Badania terenowe to testy rynkowe z wykorzystaniem potencjalnych klientów. Może to obejmować kwestionariusze dla klientów, opinie grup fokusowych, testowanie produktu, sprzedaż produktu w ograniczonym zakresie (handel testowy) itp.

Mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia

W żargonie biznesowym nazywa się to analizą SWOT i zawsze jest brane pod uwagę przez przedsiębiorców rozpoczynających nowy biznes.

•  Jakie są mocne strony Twojej firmy?
•  Co daje Twojej firmie przewagę nad konkurencją?
•  Jakie są słabości Twojej firmy?
•  Co stawia twoją firmę w gorszej sytuacji niż konkurencja?
•  Jakie są główne możliwości dostępne dla Twojej firmy?
•  Z jakich osób, elementów, zasobów lub połączeń może korzystać Twoja firma na swoją korzyść?
•  Jakie są główne zagrożenia dla Twojej firmy?
•  Jakie elementy środowiska lub konkurencji mogą powodować problemy w Twojej firmie?

Konkurencja

Zrozumienie, kim są twoje konkurencyjne firmy, gdzie się znajdują i jak porównują się do twojej firmy, jest niezbędne w planowaniu każdej strategii biznesowej i sprzedaży. Przeszukaj geografię swojej firmy i wyszukaj w Internecie konkurencję dla swojej firmy. Proszę wziąć pod uwagę następujące typy konkurentów:

•  Bezpośredni konkurenci - sprzedający te same lub podobne produkty lub usługi (jeśli Twoja firma jest kawiarnią, bezpośrednimi konkurentami są inne kawiarnie)
•  Pośredni konkurenci - sprzedający produkty lub usługi zastępcze lub alternatywne (jeśli Twoja firma jest kawiarnią, pośrednimi konkurentami są inne firmy sprzedające żywność i napoje z miejscem do siedzenia, takie jak sklepy z herbatą typu bubble, puby, fast foody lub inne miejsca zaspokojenie zapotrzebowania klienta na jedzenie lub napoje.

27.Skalowanie Start-up

Dzięki zarządzaniu ruchem w Twojej witrynie i skalowaniu go, po jego przybyciu musisz wiedzieć, co faktycznie robią odwiedzający. Czy opuszczają, ponieważ formularz rejestracji jest zbyt złożony? A może porzucają koszyki z powodu wysokich kosztów wysyłki? Google Analytics to niezbędne narzędzie, które musi opanować każdy start-up online. Jest bezpłatny, daje mnóstwo wglądu i pomaga dowiedzieć się, co się naprawdę dzieje w Twojej witrynie. Istnieje wiele narzędzi, które pomagają lepiej zrozumieć osoby odwiedzające Twoją witrynę. Jak ujmuje to KISSmetrics (usługa kosztuje od 100 do 400 GBP miesięcznie): "Google Analytics informuje Cię o tym, co się dzieje. KISSmetrics mówi ci, kto to robi. "To jest uczciwe stwierdzenie tego, co robi. Daje to więcej wglądu na poziomie użytkownika w zachowanie użytkowników.

Odpowiedź jest kluczem

Gdy ludzie zaczną o tobie mówić, najlepszym sposobem na dalszy rozwój jest wykrycie tych wzmianek i udzielenie odpowiedzi na każde z nich. W ten sposób zwiększy motywację do rozmowy i jeszcze więcej o tobie, tworząc sieć zaufanych rzeczników marki. Powiadomienia oparte na słowach kluczowych - takich jak nazwa Twojej firmy, produktów lub konkurentów - wspominają, że możesz pozostać w kontakcie i zareagować w kilka sekund, łącząc swoje konta społecznościowe bezpośrednio z aplikacją. Dzięki tym narzędziom szybko opracujesz i utrzymasz czysty głos marki. I wtedy zaczniesz widzieć, jak twoja obecność online się nagrzewa. Dowiedz się, jak i kiedy komunikować się z klientami Średnio za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych w czwartek pojawia się najwięcej informacji o firmie (15,78%), a tuż za nim wtorek (15,68%) i środa (15,52%). Przy odpowiednio 12,22% i 11,36% w soboty i niedziele pojawia się najmniej informacji o firmie, co stanowi okazję, która często pozostaje niezauważona. Ma to sens, gdy weźmie się pod uwagę, że większość firm nie ma planu dotyczącego sieci społecznościowych i innych platform w weekend. Zaplanuj z wyprzedzeniem i opracuj strategię dotyczącą pozyskiwania i planowania treści w ciągu tygodnia roboczego, która zostanie opublikowana w sobotę i niedzielę. Od czwartku jest najbardziej zatłoczony dzień, jeśli chodzi o marki i firmy wspomnienie, nie skupiaj zbyt wiele wysiłku na dniu, w którym najtrudniej jest usłyszeć ponad hałasem. Z kim się komunikować: tylko nieco ponad 8% użytkowników ma ponad 500 obserwujących. Pozostałe 91% wzmianek może pochodzić od osób o mniejszym zasięgu, ale stanowią one zdecydowanie większość i stanowią potężną siłę połączeń typu jeden do jednego. Wystarczy odpowiedzieć na tweet w niecałą godzinę, a nie tylko tweety skierowane do ciebie, ale tweety o tobie, mogą zachęcić ludzi do tweetowania na temat twojego poziomu usług i produktu. Szybkość, trafność i urok mogą stanowić różnicę między produktem z przyzwoitym ustnym przekazem a niesamowitym produktem wirusowym. Idź o krok dalej. Nie tylko osoba, której pomożesz, doceni wysiłek, ale także wszyscy inni, którzy się dowiedzą. Szybko dostarczaj produkt lub usługę Twoja firma jest w toku, a jeśli szybko uruchomisz swój produkt lub usługę, będziesz w stanie zbudować społeczność klientów, którzy mogą dostarczyć cennych informacji zwrotnych, które pomogą Ci ulepszyć ofertę. Według założyciela LinkedIn Reida Hoffmana: "Jeśli nie zawstydzi cię pierwsze wydanie produktu, to wypuszczasz go za późno.

Ponad dostarczamy!

Po znalezieniu nowego klienta / klienta upewnij się, że wykraczasz poza wezwanie do służby przez co najmniej kilka pierwszych miesięcy. Od tego momentu będziesz mieć tego klienta pod kontrolą i będzie on świetnym studium przypadku. Każdy klient jest ważny, powinieneś zawsze starać się przewyższyć dostawę, gdy nie zaszkodzi to dolnej linii firmy lub nie zabiera dużo czasu pracownikom, jednak bardzo ważne jest, aby wychowywać pierwszych klientów / klientów, ponieważ dadzą ci ważna informacja zwrotna, która wpłynie na sposób prowadzenia interesów z mnóstwem przyszłych klientów / klientów! Zapewnij wyjątkową obsługę klienta Interakcja z ludźmi to duża część pracy. Twoja firma może zyskać nowych klientów, ponieważ sprawili, że poczuli się ważni. Na przykład Zappos nie był pierwszym sklepem internetowym, w którym sprzedawano buty, ale firma udoskonaliła dział obsługi klienta i przekonała kupujących. Sprawiają, że ludzie czują się ważni przed zakupem, kiedy kupują, kiedy nadchodzi dostawa, jeśli dzwonią, jeśli narzekają, jeśli chcą zwrócić produkt, jeśli chcą kupić więcej, bez względu na scenariusz, Zappo stale zdobył nagrody w zakresie obsługi klienta, a ich dyrektor generalny Tony Hsieh napisał wspaniałą książkę na ten temat. Nie przejmuj się zbytnio ekonomią! Niektóre z najlepszych firm powstały podczas recesji. W rzeczywistości połowa firm z listy Fortune 500 zarejestrowanych w 2009 r. Została założona w takich czasach, zgodnie z Ewing Marion Kauffman Foundation. Więc nie zawyżaj ceny w porównaniu do konkurencji, ale nie denerwuj się, jeśli stworzyłeś silną ofertę produktów w odpowiedniej cenie. Słowo ostrzeżenia:

Upewnij się, że klienci płacą rachunki

Zawsze upewnij się, że otrzymujesz zapłatę za swoje produkty lub usługi. Zamiast skorzystać, ustal ramy czasowe płatności. Brzmi prosto, ale dla przetrwania Twojej firmy niezwykle ważne jest, aby NALEŻY ODBIERAĆ swoje należności! To, że Twoja firma nie uczyniła Cię miliarderem (jeszcze), nie oznacza, że Twoje przedsiębiorstwo jest porażką. Jeśli jesteś w stanie zarobić, robiąc coś, co Cię pasjonuje, to historia sukcesu! Wyznacz realistyczne cele dla rodzaju firmy, którą tworzysz, a dam ci powód, by realistycznie oczekiwać swoich inwestorów, pracowników i bliskich.

28.Wpływ social mediów

Badanie z 2013 r. wykazało, że ponad 80 procent ankietowanych uważa, że prezesi powinni koniecznie wchodzić w interakcje w mediach społecznościowych, wciąż wielu prezesów odmawia uczestnictwa. Ci prezesi są zajęci spotkaniami twarzą w twarz z potencjalnymi klientami i tworzeniem sieci w społeczności. Tymczasem ich młodsi partnerzy sprawdzają wzajemne powiązania na LinkedIn i podbijają liczby, aby określić sukces swoich kampanii na Twitterze. Co ciekawe, niektóre z najbardziej udanych firm to małe start-upy, które nauczyły się wykorzystywać technologię w celu uzyskania przewagi. Zamiast wydawać miliony funtów na kampanie reklamowe, firmy te uczą się generować szum poprzez tworzenie treści wirusowych oraz zachęcanie do udostępniania i polubień. Najlepsze w marketingu społecznościowym jest to, że można je wdrożyć bez wydawania fortuny. Jeśli firmy poradzą sobie z tym samodzielnie, nie kosztuje to nic więcej, jak tylko czas osoby dokonującej aktualizacji. Najgorsze jest jednak to, że wyniki nie zawsze są tak natychmiastowe i skuteczne, jak w przypadku drogiej kampanii reklamowej. Specjaliści muszą cierpliwie czekać, aż wygeneruje się powolny szum, używając danych analitycznych i sprzedaży, aby ustalić, czy ich wysiłek się opłaca. Ponieważ media społecznościowe nadal wpływają na wszystko, co robią firmy, wszyscy, od dyrektora generalnego po nowego letniego stażystę, będą musieli zrozumieć rolę, jaką odgrywa w codziennych obowiązkach. Ci profesjonaliści będą zmuszeni nadążyć lub zostać w tyle. Prawda jest taka, że tak zwani "nikt" z przeszłości są teraz nowymi "kimś", wymagającymi uwagi specjalistów od komunikacji, którzy szukają stałego kontaktu z docelowymi konsumentami w różnych kanałach sieci społecznościowej. Po raz pierwszy zauważyłem, że nowi, niosący wagę ludzie wpływają i wpływają kilka lat temu i z wielkim zainteresowaniem obserwowałem, jak staną się ambasadorami wszystkiego, od produktów po usługi. Powstaje pytanie, czy ci "wpływowi społeczni będą mieć władzę nad dużymi markami i będą głosem starej korporacji". Fakty są takie, że Twoja marka zostanie uspołeczniona !!

29.Twoja firma a Internet

Inne kanały

Oprócz platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter, Snapchat, Facebook, Vine, Pinterest, dostępne są również strony z recenzjami, fora, listy, BBB, YELP, yellowpages YP.com, LinkedIn, Wikipedia. Są to wszystkie witryny, na których chcesz proaktywnie zarejestrować swoją firmę, aby zwiększyć wiarygodność. Pomaga w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, gdy użytkownicy szukają Twojej firmy w Internecie. Są bezpłatne i każda z nich zajmuje tylko kilka minut, aby się zarejestrować i wypełnić swój profil, aby dobrze wyglądać. Utwórz stronę docelową Strony docelowe są teraz niezbędnym wyborem projektowym, który przyspieszy Twoje specjalne operacje online. Dostosowując je do docelowych odbiorców, a także konkretnych i powiązanych wezwań do działania, sprawia, że są one znacznie bardziej skuteczne w uzyskiwaniu wyższych współczynników klikalności. Unbounce pozwala tworzyć strony docelowe niesamowicie szybko, bez żadnych umiejętności technicznych, co ułatwia nie tylko budowanie, ale także testowanie A / B i wdrażanie najlepszych wyników. Wykonaj badania słów kluczowych SEO: pierwszym krokiem w większości firm internetowych jest przede wszystkim zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Kiedy myślisz o tym, jak ruch dociera do miejsc, częstym punktem wyjścia jest ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania. SEMRush (usługa, która działa od 60 do 100 funtów na miesiąc) i MOZ (ta, która pozwoli Ci zaoszczędzić od 35 funtów do 79 funtów na miesiąc) to narzędzia, które pomagają zobaczyć, jak oceniasz pozycję pod względem kluczowych haseł wyszukiwania i jak poprawić przechwytywać użytkowników. SEMrush to narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych SEO, które pomaga lepiej wychwytywać bezpłatne wyniki wyszukiwania. MOZ jest nie tylko świetny w SEO, ale także naśladuje ranking Google domain authority i daje wyobrażenie o tym, co konkurenci robią lepiej od ciebie. Przygotuj się, aby usłyszeć słowo Kiedy nadejdzie dzień premiery, startupy muszą przekazać słowo tak wielu osobom, aby mieć jak największy wpływ i zwiększyć prawdopodobieństwo bycia usłyszanym w zatłoczonych branżach. Często oznacza to, że Twoi obecni obserwatorzy mogą dzielić się z przyjaciółmi, rodziną i kontaktami. Uruchom Crew pomoże ci to zrobić. Pozwala rzucić znacznie szerszą siatkę, praktycznie podwajając lub potrajając twój wpływ.

Jak to działa

Prosząc odbiorców o podanie poświadczeń, aby mogli publikować w ich imieniu w dniu premiery lub innych kolejnych głównych kampanii, uzyskasz ten początkowy impuls, o którym zawsze marzyłeś - ten, którego naprawdę potrzebujesz wyrwać się z kaltki od samego początku. Kiedy nadejdzie czas na otwarcie firmy, należy poświęcić tydzień na proszenie o każdą przysługę, aby pomóc ludziom w dotarciu do celu. Jeśli jest to lokalny biznes, nie musisz prosić swojego słynnego przyjaciela w innym stanie o opublikowanie wiadomości na ten temat, ale każda istotna przysługa, o którą możesz poprosić i wymienić, którą możesz zaoferować, aby podekscytować ludzi. Zwykle są ludzie kluczowi, którzy są "rozrusznikami ognia", którzy naprawdę pomagają w początkowym szumie wokół miasta lub Internetu

30.Social Media są za darmo

Moglibyśmy napisać całą książkę w mediach społecznościowych, ale najważniejsze jest, abyś zarezerwował nazwę firmy i markę replikowane dokładnie w ten sam sposób na wszystkich platformach społecznościowych , z tym samym biogramem, zdjęciem itp., więc bez względu na to, gdzie i jak ktoś znajdzie Twoją firmę, jest to samo i łatwe do połączenia! Nigdy nie będziesz w stanie przewidzieć, gdzie cię znajdą Twoi klienci, czy to na Pinterest, Facebooku czy Twitterze, ale wyglądasz na gotowego i dobrze zaprezentowanego, kiedy Cię znajdą, a wtedy częściej znajdą Cię w innych kanałach społecznościowych.



31.Pitch Perfect

Moglibyśmy napisać całą książkę w mediach społecznościowych, ale najważniejsze jest, abyś zarezerwował nazwę firmy i markę replikowane dokładnie w ten sam sposób na wszystkich platformach społecznościowych , z tym samym biogramem, zdjęciem itp., więc bez względu na to, gdzie i jak ktoś znajdzie Twoją firmę, jest to samo i łatwe do połączenia! Nigdy nie będziesz w stanie przewidzieć, gdzie cię znajdą Twoi klienci, czy to na Pinterest, Facebooku czy Twitterze, ale wyglądasz na gotowego i dobrze zaprezentowanego, kiedy Cię znajdą, a wtedy częściej znajdą Cię w innych kanałach społecznościowych.

Niezależnie od tego, czy szukasz finansowania, czy tylko partnerów, mentorów lub rzeczników. Pitch jest najważniejszy. Oto niektóre inne litery P, o których należy pamiętać podczas rzutowania.

•  Ludzie
Kim jesteś i jakie jest twoje pochodzenie, dlaczego masz wyjątkowe kwalifikacje, a także kim są ludzie w Twoim zespole, którzy sprawią, że ten produkt będzie działał? Jaka jest ich wiedza i doświadczenie, które wnoszą do stołu?

•  Problem
Zdefiniuj problem, który rozwiązuje Twój produkt lub usługa, lub problem, który rozwiązuje Twój produkt.

•  Produkt
Wyjaśnij zwięźle dokładnie, co tak naprawdę robi Twój produkt. Ważne jest, aby być konkretnym, ponieważ chcesz mieć pewność, że Twoja oferta będzie niezapomniana.

•  Potencjał
Zademonstruj z dowodami rynek, na którym szukasz. Wiele start-upów popełniło błąd, nadmiernie zawyżając potencjał ich zdolności wpływania na rynek, więc mówię, że określ całkowity dostępny rynek (TAM), następnie obsługiwalny dostępny rynek (SAM), a następnie skup się na swojej niszy lub serwisowalny możliwy do uzyskania Rynek (SOM). To pokazuje, że dokładnie przemyślałeś, do kogo jesteś kierowany. Bardzo ważne jest również, aby wiedzieć, kim są twoi konkurenci. Nawet jeśli wprowadzasz coś nowego na rynek, zawsze będzie konkurencja.

•  Postęp lub trakcja
Powinieneś mieć dowody rejestracji użytkowników, testowania produktu przez użytkowników lub opinie na temat prototypu produktu. Lub jeśli żadne z powyższych, to udowodnij, że na rynku istnieje apetyt na to, co masz dzięki solidnym badaniom.

•  Awans
Wyjaśnij, w jaki sposób zamierzasz sprzedawać i sprzedawać swój produkt głównym odbiorcom.

•  Zysk
Poznaj swój model biznesowy. Kontroluj rzeczywiste koszty wprowadzenia produktu lub usługi na rynek. Wszyscy są podekscytowani przychodami, ale inwestorzy będą patrzeć na koszty i miesięczne tempo spalania, gdy poprosi o pieniądze.

•  Prezentacja: po zidentyfikowaniu tych kluczowych punktów Twojej firmy, musisz pomyśleć o tym, jak je połączyć w całość. Jeśli jest to 90-sekundowa prezentacja, zwana inaczej boiskiem z windy, nie ma sensu mieć wielu slajdów lub innych elementów wizualnych, które odwracają uwagę. Skryptuj kluczowe punkty, które musisz zrobić, aby wywrzeć wpływ na inwestorów. Jeśli masz dłuższy czas na pitching, powiedzmy trzy minuty, wtedy przygotuj talię pitch (slajdy prezentacji) zgodnie ze strukturą wspomnianą powyżej. Niektóre start-upy lubią zacząć prezentację od "Ludzi", a potem "Problemów", inni lubią najpierw "Problem / produkt", a potem kończą, doradzając "Ludziom", którzy to dostarczą. To zależy od ciebie, ale zawsze pomaga spróbować i zbadać preferencje inwestorów. Wskazane jest, aby ci, którzy są biegli w projektowaniu boisk, wykonali pracę a nie ty - nie ma sensu ryzykować świetnego boiska z kiepską prezentacją. Wskazane jest również przygotowanie jednostronicowego streszczenia na wypadek, gdyby trzeba było podać krótszy ton, a także mieć bardziej szczegółowy zestaw tonowy na dłuższe prezentacje, aby w razie potrzeby inwestorzy mieli dostęp do dodatkowych informacji.

•  Ćwicz: ćwicz swoje boisko, aż stanie się dla ciebie drugą naturą. Jeśli masz współzałożyciela, przećwicz go przed nimi lub, jeśli nie, ze swoimi pracownikami, aż będą mogli Ci to powtórzyć. Nigdy tego nie skrzydluj. Praktyka czyni mistrza. Lub przynajmniej tak blisko ideału, jak to możliwe. Gorącą wskazówką jest sfilmowanie stanowisk treningowych. Niezależnie od tego, czy korzystasz z telefonu, lustrzanki, czy innego aparatu. Pomoże Ci zobaczyć, jak wyglądasz przed innymi. Filmuj, aż będziesz szczęśliwy. Pomyśl o swoim stanie podczas prezentacji. Ćwicz postawę, w której czujesz się komfortowo. Rozgość się, zapewniając kontakt wzrokowy z tymi, których prezentujesz; skup się na przelotnych spojrzeniach, zamiast wpatrywać się w inwestorów.
• Tempo: zdecyduj, w jakim tempie mówisz i jakie momenty prezentacji chcesz wstrzymać, aby uzyskać efekt. Uśmiech. Zawsze uśmiechaj się przed, w trakcie i na końcu prezentacji. Jeśli używasz grafiki, upewnij się, że nie patrzysz na ekran. Zawsze dobrze jest zabrać kogoś ze sobą, aby przesunąć slajdy lub pilota, aby przejść dalej. Wreszcie, zakończ silnie.
•  Potężny: upewnij się, że na końcu boiska masz silne wezwanie do działania, które wyjaśnia, o co prosisz, i chęć zadawania pytań w razie potrzeby.
•  Wykonać
Teraz masz te wskazówki, idź tam i rzuć się idealnie!
… I na koniec
Ćwicz … Ćwicz…Ćwicz.

32.Myśl Końcowa

Masz wiele do przemyślenia. Oprócz dostarczenia konkretnych porad praktycznych na różnych etapach zakładania i budowania firmy, starałem się również przedstawić dokładny obraz podróży przedsiębiorcy. Teraz musisz zdecydować, czy ta podróż jest właśnie dla Ciebie. Nikt cię nie zmusza do założenia firmy. To nie jest ścieżka, którą musisz zejść. Miliony ludzi uważają, że sukces i szczęście pracują dla kogoś innego. Jeśli pracujesz dla kogoś innego, nie musisz się martwić o znalezienie inwestorów, płacenie prawników i księgowych, uzyskanie licencji biznesowych i wszystkich drobnych problemów związanych z byciem właścicielem firmy. Podróż przedsiębiorcy jest jedną z najbardziej stresujących i trudnych ścieżek w biznesie. To nie jest dla wszystkich. Ale oto druga strona tego. Podróż przedsiębiorcy jest także jedną z najbardziej ekscytujących, ekscytujących i satysfakcjonujących finansowo ścieżek w biznesie. Trudno zostać milionerem pracującym dla kogoś innego. Ale jako przedsiębiorca prawie się spodziewasz, że zarobisz milion dolarów. Jeśli jednym z twoich celów życiowych jest stworzenie znacznego bogactwa, przedsiębiorczość jest być może najskuteczniejszą drogą do osiągnięcia tego celu. W swojej książce "Dziesięć dróg do bogactwa" miliarder Kenneth Fisher analizuje wszystkie drogi do bogactwa, w tym dobre małżeństwo, sławną sławę, tworzenie patentów i starania, aby zostać dyrektorem generalnym dużej firmy. Wyjaśnia bardzo wyraźnie, że większość z dziesięciu dróg jest po prostu niedostępna lub nierealna dla przeciętnego człowieka. Ważną rzeczą jest teraz, abyś przestał o tym mówić i zaczął nad nim pracować. Ten pomysł może być twoją przyszłością. Może spełnić twoje marzenia. Może uczynić ciebie i twoją rodzinę bogatymi. Żadnych więcej wymówek. Nigdy więcej opóźnienia. Zrób pierwszy krok. Przedsiębiorcy zawsze znajdą sposób, więc na co czekasz? Czas zacząć.



•