100 Pytań Do …chacker.plBudowa01.08.2020

84. Jakie są Twoje oczekiwania względem wyszukiwarek?

Wyszukiwarki są głównym sposobem, w jaki ludzie znajdują strony internetowe. Jeżeli twojej nie można łatwo znaleźć w wyszukiwarkach, jesteś w bardzo niekorzystnej sytuacji. Niestety, znaczenie wyszukiwarek może skłonić ludzi do rzucania pieniędzy na problem lub padania ofiarą fałszywych obietnic, gdy wymagana jest odrobina zrozumienia i chęć podjęcia wielu małych kroków niezbędnych do dobrego rankingu wyszukiwarek. Nie oczekuj z dnia na dzień sukcesów w rankingach wyszukiwarek. Dotarcie do pierwszej dziesiątki dla określonego wyszukiwanego słowa lub frazy (znanej jako słowo kluczowe) zajmuje trochę czasu. W tradycyjnym marketingu mało czasu, ale kilka miesięcy w świecie internetu może wydawać się długim czasem.

Przy nowej witrynie spodziewaj się co najmniej trzech miesięcy, zanim efekty SEO zaczną się pojawiać.

Następnie pojawiają się oczekiwania dotyczące tego, jak wysoka będzie pozycja Twojej witryny. Jeśli myślisz, że będziesz numerem jeden dla każdego słowa kluczowego, które chcesz, spodziewaj się rozczarowania. Nawet jeśli Twoja witryna ma dobrą pozycję w rankingu, nie oczekuj, że pozostaniesz tam bez ciągłej pracy. I nie spodziewaj się, że dobry ranking słowa kluczowego zawsze przyniesie ruch, ponieważ sposób użycia tego słowa kluczowego może się zmienić. Dostosowanie oczekiwań wyszukiwarek do rzeczywistości wymaga zrozumienia celów i metod wyszukiwarek. Kiedy już wiesz, czego chcą wyszukiwarki i jak im to dać, możesz wyjść poza obietnice łatwych pieniędzy i szybkich rozwiązań.

Zrozumienie wyszukiwarek

W tym miejscu znasz już jej główne przesłanie: świetna treść, regularnie aktualizowana, jest kluczem do sukcesu witryny internetowej. Powinno to również wystarczyć, aby odnieść sukces w wyszukiwarkach, ponieważ wyszukiwarki chcą dostarczać użytkownikom najbardziej odpowiednią treść. Gdyby wyszukiwarki były ludźmi, może to prawda, ale będąc programami komputerowymi, potrzebują pomocy w określeniu trafności. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) polega na pomaganiu wyszukiwarkom w analizowaniu i ocenianiu treści. Techniki SEO opierają się na zrozumieniu, w jaki sposób wyszukiwarki próbują naśladować to, co robią ludzie, oceniając, czy treść jest odpowiednia dla ich potrzeb. Wyszukiwarki rozpoczynają się od analizy danych o witrynie, które zostały zebrane przez roboty-programy komputerowe, które odczytują kod HTML. Na podstawie tej analizy wyszukiwarki wiedzą, ile razy słowo pojawia się na stronie, czy słowo pojawia się w tytule strony, kto zawiera link do strony, ile lat ma strona, ile lat ma treść i wiele więcej . Teraz zaczyna się prawdziwa praca. Wszystkie fakty dotyczące witryny internetowej są przedstawiane za pomocą złożonych wzorów matematycznych, które nadają różną wagę każdemu faktowi, a także związkom między faktami, po czym wyniki są porównywane z wynikami innych witryn, a na końcu ustalany jest ranking każdej witryny. Dodaj do tego fakt, że gromadzone dane i sposób ich przetwarzania przez te formuły zawsze się zmieniają, a zobaczysz, dlaczego SEO może być nieco zniechęcające. Na szczęście ta ciągła zmiana ma tylko jeden cel: dokładniej reprezentować i oceniać zawartość witryn internetowych. Wyszukiwarki będą coraz lepiej analizować treści, więc pisz dalej świetne treści, a będziesz na dobrej drodze. W międzyczasie Twoje efekty SEO muszą być zgodne z aktualną wiedzą na temat czynników, na które patrzą wyszukiwarki i jaką wagę przykładają. Pozostała część tego rozdziału dotyczy podstaw tej aktualnej wiedzy.

Chociaż wyszukiwanie w obu jest podobne, wyszukiwarki bardzo różnią się od katalogów. Wyszukiwarka wykorzystuje zautomatyzowane programy (roboty) do indeksowania każdej znalezionej witryny internetowej. Katalogi opierają się na informacjach od opinii publicznej i ręcznym dodawaniu przez pracowników.

Wyszukiwarki wykorzystują dosłownie setki czynników do określania rankingu stron. Niektóre z nich mogą mieć bardzo małą wagę, ale nadal są częścią równania. W miarę zdobywania większej wiedzy wagi te mogą się zmieniać, podobnie jak same czynniki.

Chociaż możesz zgłaszać nowe witryny do wyszukiwarek, nie jest to konieczne. Znajdą cię bardzo szybko.


Powrót

02.08.2020

85. Jak planujesz wyszukać przydatne słowa kluczowe dla swojej witryny?

Ludzie szukają w Internecie słów i fraz. SEO jest najważniejsze dla upewnienia się, że wyszukiwarki rozpoznają, że Twoje treści są trafne do określonych słów kluczowych. Zanim zaczniesz zajmować się pozycjonowaniem, musisz wiedzieć, dla jakich słów kluczowych zoptymalizować. Nie jest to tak proste, jak się wydaje, ponieważ słowa kluczowe, których potrzebujesz, to te, których ludzie faktycznie używają, a nie te, których używałbyś. To oznacza zrobienie pewnych badań.

Badanie słów kluczowych Zacznij od swoich klientów. Utwórz listę słów kluczowych, które Twoim zdaniem użyłyby do wyszukania treści w Twojej witrynie. Następnie posłuchaj, jak rozmawiają przez telefon, obserwuj, jak piszą e-maile i notuj, jak proszą o coś w sklepie. Możesz mówić o nieruchomościach komercyjnych, ale potencjalni klienci mówią, że szukają powierzchni biurowej. Dodaj te nowe informacje do swojej listy. Monitoruj konkurencję. Znajdź słowa kluczowe, których używają twoi konkurenci. Najlepiej wybierać witryny konkurencji, które zajmują wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Dodaj do swojej listy. Następnie przeprowadź listę za pomocą narzędzi słów kluczowych, takich jak Google AdWords, Wordtracker lub Keyword Discovery. W szczególności szukasz trzech informacji:

bull;  Dodatkowe pomysły na słowa kluczowe

•  Ile osób szuka słowa kluczowego •  Ile witryn konkuruje o słowo kluczowe Jak widać na podstawie tej części wyników, jest już nawet więcej słów kluczowych do przejrzenia. W pewnym momencie badania muszą się zakończyć i musisz zdecydować, których słów kluczowych użyjesz w SEO.

Finalizowanie słów kluczowych

Oto kilka sposobów na zawężenie listy słów kluczowych do czegoś wykonalnego:

•  Ponownie przeanalizuj trafność - czy słowo "rzemiosło" naprawdę pasuje do Twojego sklepu hobbystycznego? Jeśli nadal nie masz pewności, wprowadź słowo kluczowe do wyszukiwarki i zobacz, czy pojawiają się witryny takie jak Twoja.

•  Skoncentruj się na prostszych słowach i wyrażeniach - optymalizacja pod kątem słowa kluczowego "modele pociągów" prawdopodobnie zwiększy ruch z wyszukiwań "zabawkowych modeli pociągów" lub "modeli pociągów w skali". Te dłuższe wersje tego samego podstawowego wyrażenia są nazywane wyszukiwanymi hasłami z długiego ogona.

•  Mała liczba wyszukiwań nie zawsze jest zła - kilka osób wyszukujących to słowo kluczowe może być dokładnie tymi, których chcesz. Poza tym nie będziesz mieć dużej konkurencji.

•  Silna konkurencja nie zawsze jest zła - Słowo kluczowe może być tak ważne dla Twojej witryny, że nawet przy milionach konkurentów warto spróbować zdobyć mały kawałek tego ciasta.

•  Odłóż na bok słowa kluczowe ze złą gramatyką lub błędną pisownią - natrafisz na bardzo trafne słowa kluczowe o dużej objętości, które nie mają większego sensu gramatycznego (np. "Modele pociągów budynków") lub zawierają błędną pisownię, ale nie ma sposobu na użycie je w treści.

•  Odłóż na bok wartościowe słowa kluczowe, dla których aktualnie nie masz treści. Podświetl je, aby uzyskać pomysły na tworzenie nowych treści. Uzbrojeni w naszą krótką listę słów kluczowych, możesz zoptymalizować swoją witrynę. Pamiętaj, że to jest Twoja lista początkowa i będzie ona z czasem aktualizowana, podobnie jak wszystkie Twoje działania związane z pozycjonowaniem.

Zwróć uwagę na tematyczne słowa kluczowe, które mogą pasować do Twojej witryny: gorące tematy w czasopismach, nowe trendy w wiadomościach lub najnowsze informacje w mediach społecznościowych. Jeśli uda Ci się skorzystać z pamięci podręcznej tych haseł, może to wygenerować dobry krótkoterminowy ruch.

Korzystaj z kilku narzędzi słów kluczowych, ponieważ różnią się one danymi wyszukiwarek, których używają, sposobem ich analizy i rodzajami zgłaszanych informacji.

•  Wyznacz sobie stały okres - przynajmniej tydzień - na świadome słuchanie słów używanych przez klientów lub klientów w odpowiednich artykułach lub wiadomościach, na blogach i ich komentarzach, w mediach społecznościowych oraz w mediach i książkach.

•  Zachowaj listę słów kluczowych w arkuszu kalkulacyjnym i nie usuwaj niczego, nawet jeśli okaże się, że jest to słowo, którego już nie potrzebujesz. Chcesz śledzić wszystko, co próbujesz. Ciekawe może być również wyróżnienie słów, o których myślałeś, i porównanie ich ze słowami, których ludzie naprawdę używają.


Powrót

03.08.2020

86. Czy Twoje strony będą miały ukryte tagi HTML niezbędne dla wyszukiwarek?

Dla właścicieli witryn jednym z najbardziej tajemniczych aspektów SEO jest zestaw tagów HTML, które nie generują żadnej rzeczywistej treści na stronie internetowej. Tajemnica wynika po części z faktu, że są one ukryte w kodzie źródłowym, ale może bardziej z powodu plotek o tym, co dokładnie robią i jak ważne mogą być dla wyszukiwarek. Ta odpowiedź powinna pomóc wyjaśnić niektóre z tych tajemnic.

Tag tytułu < title > jest prawdopodobnie najważniejszym z ukrytych tagów HTML, ponieważ używają go wyszukiwarki:

•  Aby pomóc określić trafność treści

•  Tworzenie tytułu wyników wyszukiwania strony

Z technicznego punktu widzenia tag title nie jest ukryty, ponieważ pojawia się na samej górze okna przeglądarki. Tag title powinien jasno opisywać zawartość strony i powinien być niepowtarzalny dla każdej strony. W idealnym przypadku słowo kluczowe na stronie powinno znajdować się jak najbliżej początku tytułu. Tagi title powinny również zawierać informacje, takie jak nazwa firmy lub lokalizacja. Ale nie podawaj nazwy swojej firmy na pierwszym miejscu:

Używaj < title > W domu Chef Service - Cleveland | Kuchnia Karli < /title >

Nie używaj < title > Kuchnia Karli | Usługa kucharza w domu - Cleveland < /title >

Ludzie szukają usług szefa kuchni w domu lub domu w Cleveland, ale nie Kuchni Karli. Umieszczenie tych samych informacji na początku wszystkich tagów tytułowych może sprawić, że wyszukiwarki uznają, że wszystkie Twoje strony dotyczą tego samego tematu.

Tagi tytułów powinny mieć mniej niż 60 znaków silników (około 12 słów)

Tagi meta

Metatagi są widoczne tylko w kodzie źródłowym stron internetowych itp. , tagi title są umieszczane na początku dokumentu HTML. Dwa szczególne z tych tagów - opisów i słów kluczowych - nabrało swego rodzaju kultowego statusu w SEO z powodu dawnych wyszukiwań. Wyszukiwarki nie tylko używały metatagów do określania rankingu, ale także praktycznie nie wykorzystywały innych czynników, takich jak linki do witryny.

Opis metatagu

Tak jak tag tytułu kontroluje tytuł używany w wynikach wyszukiwania, tak metatag opisu może czasami sterować opisem w wynikach. Jednak wiele wyszukiwarek używa tagu opisu tylko wtedy, gdy zawiera on wyszukiwane słowo kluczowe. Wyrazy, które pojawiają się w wynikach, są pobierane z treści strony w miejscu, w którym pojawia się słowo kluczowe.

Opisy powinny mieć mniej niż 160 znaków. To maksymalny rozmiar opisów wyświetlanych przez Google. Inne wyszukiwarki pokazują więcej, ale warto trzymać się jak najmniejszej długości.

Metatag robots

Tego tagu można używać do kontrolowania działań robotów wyszukiwarek, które przemierzają strony indeksujące Twoją witrynę i wygląda następująco:

< meta name = "robots" content = "noindex, nofollow" >

Istnieją dwie podstawowe funkcje kontrolowane przez tag robots: indeksowanie zawartości strony i podążanie za linkami na stronie. Domyślnie wyszukiwarki indeksują i śledzą, więc tag robots służy tylko do informowania ich, że mają nie indeksować strony, nie podążać za linkami lub jedno i drugie. Dlaczego nie chcesz, aby wyszukiwarki indeksowały stronę lub podążały za znajdującymi się na niej linkami? Podczas tworzenia witryny nie chcesz, aby wyszukiwarki indeksowały niekompletne strony i możesz nie chcieć indeksować strony z linkami, ponieważ nie ma ona prawdziwej treści, ale nadal chcesz, aby linki na stronie były śledzone. Oczywiście musisz pamiętać o napisaniu tagu tytułowego. Częstym błędem jest niezmienianie domyślnych tytułów przypisanych przez niektóre programy do tworzenia witryn. W bardzo rzadkich przypadkach, nawet jeśli określisz tag tytułu, to nie jest to, co wyświetla się jako tytuł w wyszukiwarkach. Aby dowiedzieć się, dlaczego, użyj tej frazy wyszukiwania . Jeśli słowo kluczowe występuje w tagu opisu, ale nie w treści strony, Google nie użyje tagu opisu. Skutecznym sposobem kontrolowania działań wyszukiwarek jest pojedynczy plik robots.txt dla całej witryny.

•  Upewnij się, że będziesz w stanie łatwo zarządzać tytułami i tagami opisu stron w swojej witrynie. Jeśli Twoja witryna została zbudowana na zamówienie, uwzględnij tę możliwość. Jeśli rozważasz istniejący system CMS, sprawdź, czy ma taką możliwość lub czy można go dodać.

•  Nie myśląc o słowach kluczowych lub dokładnej długości, napisz tagi tytułowe dla wszystkich swoich stron. Później przejrzyj je i poszukaj możliwości słów kluczowych; i edytuj, aby uzyskać przejrzystość, długość i wyjątkowość. Zrób to samo z opisami stron.


Powrót

04.08.2020

87. Czy Twoje treści będą przyjazne dla wyszukiwarek?

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się pozycjonowaniem, czy nie, wyszukiwarki indeksują i klasyfikują Twoją witrynę zgodnie z zasadami, których przestrzegają. Bez SEO pozostawiasz to przypadkowi, że Twoje treści zostaną ocenione tak, jak chcesz. Ale jeśli zoptymalizujesz strukturę i sposób pisania treści zgodnie z zasadami, znacznie zwiększysz szanse na dobry, przydatny ranking.

Strukturyzacja treści

Wyszukiwarki działają w oparciu o założenie, że pierwszy w kolejce znaczy ważniejszy. To nie jest złe założenie; sztuka polega na tym, aby zdać sobie sprawę, że naprawdę mają to na myśli. Nie wspominanie słowa kluczowego, dopóki pierwsze zdanie drugiego akapitu nie ma znaczenia dla wyszukiwarki: Ta strona nie dotyczy głównie tego słowa kluczowego (są oczywiście inne czynniki). Struktura Twojej witryny i każdej strony musi uwzględniać takie założenia.

Struktura serwisu

Wyszukiwarki używają strony głównej witryny jako punktu początkowego struktury witryny. Następnie sprawdzają, do czego prowadzi link bezpośrednio ze strony głównej - drugi poziom struktury witryny. Strony, które prowadzą bezpośrednio z drugiego poziomu do trzeciego poziomu i tak dalej. Im wyżej strona znajduje się w tej strukturze, tym ważniejsza jest dla wyszukiwarki. Piękno witryn internetowych polega na tym, że można tworzyć wiele "struktur" w tym samym czasie - nie jesteś przywiązany do jednego zestawu połączeń w taki sposób, jak byłby to fizyczny system folderów plików. Masz możliwość tworzenia różnych ścieżek do różnych celów, a tym samym do różnych optymalizacji słów kluczowych. Załóżmy, że tworzysz witrynę internetową dla swojego sklepu z wełną. Sprzedajesz takie produkty jak przędza, wzory i akcesoria (igły); dodatkowo masz zajęcia z robienia na drutach, szydełkowania i haftu krzyżykowego. Dodaj kilka podstawowych stron, takich jak O mnie i Kontakt, a otrzymasz struktury drugiego i trzeciego poziomu. Jeśli jednak przeanalizowałeś słowa kluczowe i zastanowiłeś się, czego szukają potencjalni klienci, zdasz sobie sprawę, że ta struktura odzwierciedla Twoje własne myślenie o Twojej firmie. Nosisz produkty i prowadzisz zajęcia, ale klienci nie szukają "produktów"; szukają włóczki lub igieł do szydełkowania. W obecnej formie struktura witryny ogranicza strony, które mają takie słowa kluczowe. Problem można łatwo rozwiązać bez przenoszenia ani jednego pliku na serwerze - po prostu połącz strony w inny sposób, aby strony bogate w słowa kluczowe pojawiały się na drugim poziomie zamiast trzeciego lub czwartego. Z punktu widzenia SEO ekscytujące jest to, że powiązane strony, które nie były połączone, są teraz wyraźnie połączone. Knitting Yarn znajdował się pod Yarns, Knitting Patterns był pod Patterns i tak dalej. Teraz wszystkie są połączone bezpośrednio ze stroną dziewiarską. Oznacza to, że wyszukiwanie terminu "dzianie" ma swój punkt centralny, potwierdzany dla wyszukiwarek przez wszystkie dziergające strony w witrynie z linkami do niej. Zwróć też uwagę, że strona Zajęcia nadal gromadzi wszystkie strony zajęć w w jednym miejscu, więc przydaje się do optymalizacji słowa kluczowego "klasy". Zawsze miej oko na możliwości zebrania powiązanych stron w Twojej witrynie w rodzaj strony indeksowej, która udostępnia różne strony w jednym miejscu i może być wykorzystana do optymalizacji pod kątem słów kluczowych, które udostępniają.

Struktura strony

Tak jak wyszukiwarki widzą Twoją witrynę według struktur, które Ty widzisz Tworząc za pomocą linków, widzą Twoje strony zgodnie ze strukturami, które tworzysz za pomocą rozmieszczenia i nagłówków. Umieszczenie oznacza, że najważniejszy punkt strony znajduje się w pierwszym akapicie, następny najważniejszy w drugim i tak dalej. Jeśli masz więcej niż dwa lub trzy akapity, prawdopodobnie będziesz chciał podzielić elementy za pomocą sekcji, a to zapewnia dodatkową okazję, aby Twoja struktura była przejrzysta dla wyszukiwarek. Możesz dzielić sekcje, używając nagłówka, który został pogrubiony. Dla ludzi ma to znaczące znaczenie, ale nie oznacza to nic szczególnego dla wyszukiwania silników: postrzegają to jako akapit z jednym zdaniem. Z drugiej strony, tagi nagłówków HTML mają pewne znaczenie dla robotów wyszukiwarek. Używając H1 (najwyższy) do H7 (najniższy), możesz wskazać wyszukiwarkom, w jaki sposób sekcje są ze sobą powiązane. Jeśli w tytule strony / treści użyto H1, pierwszą sekcją główną będzie H2. Być może ta sekcja zawiera pod uwagę, którą warto rozdzielić, więc otrzymuje nagłówek H3. Następnie następna główna sekcja otrzymuje H2 i tak dalej.

Pisanie treści

Prawidłowo wykonane pisanie z myślą o wyszukiwarkach powinno nie tylko brzmieć naturalnie, ale powinno być bardziej zrozumiałe dla odwiedzających. Oto dwa najważniejsze elementy pisania dla wyszukiwarek.

Słowa kluczowe w treści

Podkreślając znaczenie słów kluczowych w SEO, istnieje ryzyko, że ludzie pozwolą, aby to pokolorowało ich tekst. Myślą, że im częściej używane jest słowo kluczowe, tym łóżko zajmuje pozycję w rankingu. Pisanie i edycja staje się ćwiczeniem polegającym na trafianiu tak zwanych magicznych liczb na analizatorze gęstości słów kluczowych (mierzy procent wzmianek o słowach kluczowych do wszystkich innych słów na stronie). Zapomnij o magicznych liczbach i napisz swoje strony tak, aby jasno przekazywały wiadomość, która w jakiś sposób przyniesie korzyści odwiedzającym. SEO najlepiej pozostawić na etapie edycji, kiedy możesz cofnąć się i poszukać okazji do częstszego wykorzystania słowa kluczowego, ale bez nadużywania go. Jednym ze sposobów uniknięcia zbyt częstego powtarzania słów kluczowych, ale nadal skupiania się na stronie, jest użycie wariantów słowa kluczowego - pamiętasz te dłuższe słowa kluczowe, które opuściłeś na ostatecznej liście? W rzeczywistości te ściśle powiązane słowa kluczowe są ważną częścią optymalizacji typu long tail. Jeśli słowo kluczowe jednej ze stron to "stoły na patio", użyj dłuższych znalezionych słów kluczowych, takich jak "stoły ogrodowe na patio", "stoły ogrodowe na patio" lub "stoły na patio". Mniej osób może ich szukać, ale ponieważ szukają czegoś bardziej konkretnego, mogą być lepszymi perspektywami. I nie doprowadzisz gości do szaleństwa. Nagłówki sekcji są również przydatnymi miejscami do pracy ze słowami kluczowymi. Słowa kluczowe nie tylko będą w formacie HTML, które zostały oznaczone jako ważne dla wyszukiwarek, ale również Twoi użytkownicy zobaczą je z łatwością podczas skanowania strony.

Opisowy tekst linku

Sformułowanie tekstu linków w Twojej treści - tekst kotwicy - to ważne dla SEO na dwa sposoby:

•  Aby pomóc zdecydować, czy łącze ma związek z tematem strony

•  Wyjaśnienie, jakie treści zostaną znalezione po kliknięciu linku

Jeśli tekst kotwicy linku zawiera po prostu "kliknij tutaj", nie jest to pomocne. Upewnij się, że tekst jasno opisuje, o czym jest link: "artykuł o wędrówkach w rakietach śnieżnych w National Geographic". Zwróć uwagę na słowo kluczowe na początku tego opisu. Jeśli link znajduje się na stronie o rakietach śnieżnych, to świetnie, ale nawet na stronie o sportach zimowych będzie jasne, że jest on istotny (i nie próbuje sprzedawać udziału w czasie). Zauważ, że oba te kryteria muszą być zgodne. Dobrze opisany link prowadzący do niewłaściwego rodzaju witryny jest szkodliwy dla odwiedzających; słabo opisany link prowadzący do dobrej witryny, choć nieznacznie lepszy dla odwiedzających, nadal nie jest optymalny. Każde rozłączenie między tekstem kotwicy a witryną, do której prowadzi łącze, jest negatywne dla wyszukiwarek, ponieważ oznacza, że odwiedzający nie uzyskuje najlepszego możliwego doświadczenia.

Wizualne wyświetlanie tych poziomów na mapie witryny to coś więcej niż tylko sposób ułatwienia zrozumienia; przygotowujesz plan.

Wyszukiwarki. Dlatego ważne jest również wskazanie na mapie wszystkich plików linki między stronami, dzięki czemu można zobaczyć, jak wyszukiwarki będą interpretować relacje.

W witrynach zawierających mniej niż pięć lub sześć stron struktura witryny prawdopodobnie nie będzie stanowić większego problemu, a uwaga skupi się wyłącznie na strukturze strony

Nie przenoś fizycznych plików treści po uruchomieniu witryny, ponieważ oznacza to, że będą one miały inny adres URL, a cała Twoja ciężka praca nad umieszczeniem go w rankingu pod starym adresem URL zostanie utracona.

Upewnij się, że nazwy plików stron odzwierciedlają określoną zawartość: pompa ciepła-service.html, a nie pompy ciepła.html (może to być strona sprzedaży produktu); lub coś tajemniczego, na przykład hp-service.html lub page5.html. Określone nazewnictwo może pomóc wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest strona.

Strona powinna zawierać tylko jeden nagłówek H1.

Pisz dla swoich odbiorców, a nie dla analizatorów gęstości słów kluczowych.

Zdrowy rozsądek podpowie Ci, czy nadużywasz słów kluczowych, ale jeśli naprawdę potrzebujesz liczby do pracy, 3-5 procent to ogólnie dobry zakres. To od 3 do 5 słów kluczowych na 100 słów treści.

•  Przejrzyj mapę witryny pod kątem jej skuteczności na podstawie listy słów kluczowych. Dodaj wszystkie linki między stronami, aby wyraźnie zobaczyć relacje. Poszukaj alternatywnych lub dodatkowych struktur witryny.

•  Przejrzyj tekst każdej strony w swojej witrynie. Po pierwsze, czy odwiedzający przeczytałby tylko pierwszy akapit, czy dostałby główny przekaz tej strony? Po drugie, czy słowo kluczowe dla tej strony pojawia się przynajmniej w pobliżu początku pierwszego akapitu


Powrót

05.08.2020

88. Czy Twoja strategia wyszukiwania obejmuje wyszukiwania specjalistyczne?

Wyszukiwarki od dawna oferują specjalistyczne wyszukiwania, takie jak książki lub obrazy, ale zbyt mało osób z nich korzysta. Więc zaczęły integrować wyniki z tych specjalistycznych wyszukiwań ze zwykłymi wynikami na stronach internetowych, aby utworzyć tak zwane wyszukiwania uniwersalne lub mieszane. Na stronach wyszukiwania są teraz wyświetlane bloki wyników, takie jak obrazy, filmy, książki lub wyniki lokalne. To, które bloki otrzymasz, będzie zależeć od tego, czego szukasz i co jest indeksowane przez wyszukiwania specjalizacji, ale kiedy są wyświetlane, ludzie zwracają uwagę. Badania wykazały na przykład, że obrazy często uzyskują więcej kliknięć niż zwykłe wyniki na stronach internetowych. Oznacza to, że musisz zoptymalizować treść, której szukają te specjalistyczne wyszukiwania.

Chociaż indeksowanie specjalności szybko się rozwija, nadal istnieją możliwości uzyskania dobrych rankingów dla specjalistycznych treści, takich jak filmy, gdy strona, na której się znajduje, nie ma szczęścia w zwykłych wynikach strony z powodu większej konkurencji.

Obrazy

Wyszukiwarki nie widzą obrazów, więc musisz pomóc im zrozumieć, o czym jest obraz. Ten rodzaj optymalizacji jest ważny nie tylko w przypadku wyszukiwania obrazów, ale także w przypadku zwykłych rankingów wyszukiwania. Podstawy optymalizacji obrazu zaczynają się od tagu HTML obrazu. Zaczynając od nazwy pliku obrazu - img839287.tif - nic nie mówi poza tym, jaki numer był w czyimś aparacie. Jeśli to jest zdjęcie Twojego nowego samochodu, nazwij plik w stylu "hondacivic-2010-blue-4-door.jpg". Jeśli przeglądasz samochód, nazwa pliku jest zgodna z treścią strony. Dodatkową zaletą jest to, że jeśli ktoś wyszukuje hasło "honda civic 2010", może nie tylko pojawić się Twoja strona internetowa, ale również może pojawić się Twój obraz jako osobna pozycja. Następnym fragmentem kodu HTML obrazu, który wymaga optymalizacji, jest alt att ribute. (Oznacza "alternatywę" i jest to tekst, który pojawia się na stronie internetowej, jeśli obraz jest uszkodzony lub jeśli obrazy są wyłączone) indeksowane przez wyszukiwarki. Jeśli atrybut alt mówi coś w rodzaju "Honda Civic 2010 niebieska czterodrzwiowa", oznacza to, że pasuje do nazwy pliku, pasuje do zawartości strony i wyświetla kolejne małe pole wyboru na liście kontrolnej trafności wyszukiwarki. Jeśli zawiera słowo kluczowe odpowiadające stronie, atrybut alt staje się jeszcze bardziej przydatny - ale upewnij się, że jest częścią opisu obrazu, a nie tylko wrzucany, aby uzyskać więcej słów kluczowych. Ostatnim elementem tagu obrazu jest atrybut tytułu. Umieszczony w nim tekst będzie wyświetlany przez przeglądarkę jako małe okienko wyskakujące, gdy odwiedzający najedzie myszką na obraz. Chociaż jest to bardziej korzystne dla użytkowników niż dla wyszukiwarek, atrybut title dodaje dodatkowy tekst do opisu obrazu. Lokalizacja obrazu na stronie ma również wpływ na jego ranking w wyszukiwarkach. Po pierwsze, upewnij się, że obraz jest otoczony tekstem, z którym jest związany, takim jak zdjęcie Hondy w recenzji samochodu, a nie na drugim końcu strony. Po drugie, postaraj się, aby obrazy znajdowały się jak najbliżej początku strony. Możesz nawet rozważyć utworzenie osobnej strony dla obrazu, na przykład pokazującej większą jego wersję, wraz z bardziej opisowym tekstem. Wreszcie, utworzenie strony, na której wyświetlana jest duża wersja obrazu, może również pomóc zwiększyć widoczność w wyszukiwaniu specjalistycznym. Tytuł strony byłby w zasadzie tekstem w atrybucie alt (nie zapomnij, aby nazwa pliku strony była opisowa, tak jak w przypadku nazwy pliku obrazu).

Nie myl optymalizacji obrazów w celu zmniejszenia ich rozmiaru z SEO. Obrazy muszą być specjalnie zapisywane w Internecie, aby ich rozmiar pliku był mały; nazywane optymalizacją.

Umieszczenie łącznika między słowami w nazwie pliku umożliwia wyszukiwarkom odczytanie poszczególnych słów. Spacje lub podkreślenia nie pomogą.

Nie myl atrybutów alt i title obrazu. Jeśli umieścisz tekst tylko w atrybucie tytułu, nie zostanie on odebrany przez wyszukiwarki w ten sam sposób.

Video

Wideo to potężna atrakcja w witrynach internetowych, a wyszukiwania filmów wciąż rosną w szybkim tempie, więc upewnij się, że optymalizacja wyszukiwania wideo jest częścią Twojej strategii SEO. Dla wielu osób najprostszym sposobem obsługi filmów jest przesłanie ich do usługi udostępniania wideo, takiej jak YouTube, a następnie użycie funkcji osadzania (fragment kodu HTML do skopiowania i wklejenia) w celu wyświetlenia wideo na ich stronie internetowej. Oto główne punkty dotyczące pozycjonowania filmów wideo, gdy wybierasz tę trasę:

•  Podczas tworzenia filmu upewnij się, że w skrypcie używasz słów kluczowych; jeśli masz napisy lub transkrypcję, upewnij się, że występują w nich również słowa kluczowe.

•  Podczas przesyłania filmu użyj słów kluczowych w tytułach, opisach i tagach.

•  Upewnij się, że w informacjach dołączonych do filmu znajduje się adres URL witryny.

•  Nadaj swojemu filmowi opisową nazwę pliku.

•  Znacznie promuj nowe filmy w swojej witrynie na swojej liście mailingowej, za pośrednictwem sieci społecznościowych i tak dalej. Filmy, które uzyskują dużo wyświetleń w krótkim czasie, często trafiają na pierwsze strony witryn do udostępniania.

Jeśli przechowujesz wideo na własnym serwerze, oto kilka kluczowych punktów dla SEO:

•  Nadaj swojemu filmowi własną stronę z dobrym tekstem opisowym, który będzie mu towarzyszył, i zoptymalizuj zwykłe elementy strony, aby pasowały do słów kluczowych dla filmu.

•  Nazwij swój plik wideo opisowo i, jeśli to możliwe, umieść go w formacie katalog z innymi filmami.

•  Upewnij się, że używany odtwarzacz wideo umożliwia użytkownikom łatwe osadzanie wideo w swojej witrynie, automatycznie udostępniając link zwrotny.

Każda usługa udostępniania wideo będzie miała swój własny sposób optymalizacji wideo pod kątem wyników wyszukiwania w swojej witrynie.

Lokalna zawartość

Coraz więcej osób korzysta z Internetu, aby znaleźć informacje lokalne, więc wyszukiwanie lokalne zyskuje na popularności. Dzięki wyszukiwarkom, takim jak Google, możesz poprawić "lokalny status" swojej witryny, umieszczając się w ich lokalnych katalogach lub nawet tworząc w ich witrynie stronę biznesową, która zawiera linki bezpośrednio do Twojej witryny. Oto kilka sposobów optymalizacji witryny w wyszukiwarce lokalnej:

•  Umieszczanie swojej lokalizacji w tagu tytułowym stron

•  Szczegółowa strona kontaktowa z nazwami lokalizacji w górnej części strony

•  Wyświetlanie informacji kontaktowych, w tym lokalizacji na każdej stronie witryny

•  Regularne używanie nazwy lokalizacji w treściach, oczywiście bez przesady

•  Uzyskaj odnośniki do odpowiednich witryn lokalnych.

•  Wyświetlaj się w popularnych lokalnych katalogach. Wyszukiwarki indeksują te katalogi i zapewniają im widoczność w wynikach

Istnieje wiele innych specjalistycznych wyszukiwań - książki, wiadomości, blogi - i bez wątpienia pojawi się więcej. Dlatego zwróć uwagę na sposoby optymalizacji określonych treści, aby wykorzystać te ukierunkowane wyszukiwania, w których konkurencja może być znacznie mniejsza.

•  Przejrzyj obrazy w swojej witrynie i sprawdź dla nich kryteria optymalizacji. Systemy CMS zazwyczaj bardzo ułatwiają dodawanie szczegółów, takich jak atrybuty alt.

•  Jeśli korzystasz z systemu CMS, sprawdź, czy automatycznie tworzy indywidualne strony dla obrazów; jeśli nie, jak byś to zrobił. Zrób to samo dla wideo.


Powrót

06.08.2020

89. Czy Twoje linki do i z innych witryn będą przyjazne dla wyszukiwarek?

Jeśli zoptymalizowana treść jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na ranking w wyszukiwarkach, linki do i z innych witryn muszą znaleźć się na drugim miejscu. Niektórzy twierdzą, że są ważniejsze niż treść. To naprawdę zależy od wyszukiwarki - niektóre przykładają nieco większą wagę do jednej lub drugiej. Najważniejsze jest to: przykładaj tyle samo uwagi do linków, co do optymalizacji treści, a nie możesz się pomylić. Jeśli chodzi o linki, wyszukiwarki przykładają największą wagę do tego, które witryny prowadzą do Twojej. Są to nazywane linkami przychodzącymi i są wskaźnikiem trafności i ważności Twojej witryny. Wyszukiwarki również w pewnym stopniu uwzględniają, do których witryn odsyłasz w treści, nazywane linkami wychodzącymi. W każdym przypadku im lepsze łącze, tym bardziej liczy się to na Twoją korzyść.

Linki przychodzące

Posiadanie linków do innych witryn jest bardzo ważne dla wyszukiwarek, ale na szczęście nie jest to zwykły konkurs popularności w szkole średniej. Duża liczba linków przychodzących niekoniecznie przyniesie wiele punktów w oczach wyszukiwarek - liczy się jakość linków, a jakość zależy od kilku czynników.

Stosowność

Załóżmy, że masz 50 znajomych, którzy połączyli swoją witrynę z witryną Twojej piekarni. Brzmi jak dobry pomysł, ale jeśli ich witryna nie jest ściśle związana z pieczeniem, zwykły link nie przyniesie wiele dobrego. Jeśli mają recenzję Twojej piekarni, która zawiera link, może to być przydatne, chociaż recenzja w serwisie samochodowym będzie miała mniejszą wagę niż na blogu o rodzinnych wycieczkach. Witryny, które miałyby większy wpływ za pomocą linku, to witryny z recenzjami restauracji, witrynami handlowymi lub witrynami z katalogami.

Autorytet

Jednak nawet jeśli link prowadzi z odpowiedniej witryny, lepiej jest mieć link z tak zwanej wiarygodnej witryny. Autorytet lub zaufanie to terminy, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat, gdy wyszukiwarki szukały lepszych sposobów pozycjonowania witryn. System Google PageRank, który początkowo koncentrował się głównie na linkach przychodzących, jest przykładem jednego rodzaju metody rankingowej (PageRank był następnie używany jako czynnik określający miejsce na stronach wyników Google). Tak jak z czasem zaczynasz ufać innym osobom, obserwując ich działania, na przykład wyszukiwarki uwzględniają ogromną liczbę czynników, aby określić poziom zaufania witryn, takich jak wiek witryny, liczba innych wiarygodnych witryn, do których prowadzą linki to, jak pomocna jest strona dla odwiedzających (linki do innych przydatnych stron), jak często treść jest aktualizowana, a nawet jak bezpieczna jest strona. Coś, o czym należy pamiętać, szukając witryn, do których mają prowadzić linki: uprawnienia są przekazywane z jednej witryny do drugiej. Wiodąca witryna w Twoim obszarze (X) może nie mieć jeszcze powodu, aby umieszczać linki do Twojej nowej witryny (Z), ale znasz kogoś, kogo witryna (Y) ma łącze przychodzące od X. Z powodu tego łącza wyszukiwarki dają Y trochę autorytetu opracowanego przez X. Jeśli Y linkuje do Z, wyszukiwarki przyznają Z trochę uprawnień nadanych Y. To niewiele, ale dopóki nie zdobędziesz zaufania X, zyskujesz miarę władzy.

Kod linku przychodzącego

Część poświęcona marketingowi zawiera kilka odpowiedzi na to, jak skłonić inne witryny do tworzenia linków do Ciebie. W tym miejscu dyskusja będzie ograniczona do kwestii technicznych dotyczących linków na innych stronach. Jeśli to możliwe, upewnij się, że linki przychodzące mają poprawną nazwę i że adres URL jest tym, którego konsekwentnie używasz dla tej strony. W przypadku CMS oznacza to używanie tzw. stałych linków. Są to adresy URL, nad którymi masz różną kontrolę, ale to maskuje rzeczywisty adres URL wygenerowany przez CMS, taki jak http://mydomain.com/?page=387. Jednak ponieważ strona z tym adresem URL jest wymieniona w kategorii 34, inny link do tej samej strony mógłby mieć postać http://mydomain.com/? page = 387 & cat = 34. Jeśli jedno łącze przychodzące prowadzi do jednego adresu, a drugie łącze do drugiego, wyszukiwarki widzą dwa łącza do dwóch oddzielnych stron. To, co mogłoby oznaczać dwa głosy na jeden adres URL, staje się jednym głosem na dwa adresy URL. Rozwiązaniem jest posiadanie stałego linku, takiego jak http://mydomain.com/knitting/winter-patterns/. Byłoby idealnie, gdybyś mógł kontrolować tekst alt att ribute dla linku wraz z tekstem kotwicy dla linku. Jednym ze sposobów jest dostarczenie pełnego kodu HTML linku do Twojej witryny, który użytkownicy mogą następnie skopiować i wkleić na swojej stronie. Niestety, wiele linków do kopiowania i wklejania nie korzysta z atrybutu alt att ribute, tak jak w tych przykładach. Jeśli kontaktujesz się z witryną w sprawie umieszczania linku do Ciebie, przygotuj w pełni sformatowany link do wysłania. Mogą nie korzystać z tego, co im wysyłasz, ale prawdopodobnie docenią fakt, że ułatwiłeś im skonfigurowanie linku.

Linki wychodzące

Chociaż linki wychodzące - linki do innych witryn - nie odgrywają tak ważnej roli w pozycjonowaniu jak linki przychodzące, nadal musisz zwracać na nie uwagę. W przeciwieństwie do linków przychodzących masz pełną kontrolę nad pisaniem linków wychodzących, więc możesz postępować zgodnie z punktami przedstawionymi wcześniej w tym rozdziale, dotyczącymi pisania tekstu opisu linków. Dla odwiedzających i dla wyszukiwarek ważne jest, aby linki wychodzące były odpowiednie dla treści. Łącze może nie być ogólnie związane z Twoją witryną, ale musi być związane z treścią, w której się pojawia. Upewnij się, że witryny, do których prowadzą linki, są nie tylko trafne, ale mają również świetną treść. Jeśli piszesz o rzeźbieniu w drewnie, link do strony poświęconej rzeźbieniu w drewnie, która zawiera kiepskiej jakości samouczki, jest nie tylko krzywdą dla Twoich czytelników, ale jest również mało prawdopodobne, aby witryna miała dobry ranking w wyszukiwarkach. Utworzenie linku wychodzącego, a następnie zapomnienie o nim jest łatwe, ale jeśli strona, do której prowadziło łącze, zniknie, zostanie uszkodzony link, co może mieć poważne konsekwencje dla SEO. Uszkodzone linki mogą obniżyć trafność strony lub, co gorsza, spowodować rezygnację robotów z indeksowania strony. Sprawdzanie niedziałających linków to ciągłe zadanie, które powinno być wykonywane przede wszystkim, aby zapobiec frustracji odwiedzających, ale także jako część strategii SEO.

Skorzystaj z jednego z wielu bezpłatnych analizatorów łączy online, takich jak Yahoo! Explorer, aby dowiedzieć się, kto umieszcza linki do witryn wysoko ocenianych konkurentów. Może to dostarczyć Ci potencjalnych klientów lub przynajmniej pomysłów za otrzymywanie własnych linków przychodzących.

Można powiedzieć wyszukiwarkom, aby nie podążały za jakimikolwiek linkami na stronie (z metatagiem robots) lub by podążały tylko za konkretnym linkiem < a rel = "nofollow" href = "http: //…" > Jeśli link do witryny jeśli masz dyrektywę nofollow dla swojego łącza, nie otrzymasz żadnej korzyści w rankingu wyszukiwania z tej witryny, ponieważ wyszukiwarka nie przejdzie do Twojej witryny.

Wiele zrobiono w celu uniknięcia "witryn nofollow" (witryn, które blokują wyszukiwarkom możliwość indeksowania witryn, do których prowadzą linki) podczas wyszukiwania linków przychodzących, ale pamiętaj, że celem jest przyciągnięcie ruchu do Twojej witryny, a jeśli witryna nofollow ma duży potencjał wysyłając ruch, link jest nadal opłacalny.

Autorytet nie jest jakością o sumie zerowej. Innymi słowy, łącząc się z inną witryną, nie tracisz żadnej części swojego autorytetu, druga strona po prostu zyskuje trochę autorytetu dla siebie.

Powinieneś umieszczać linki tylko do witryn, które są przydatne dla odwiedzających, ale autorytet to kolejny powód, dla którego nie należy umieszczać linków do jakiejkolwiek witryny - przyznajesz im pewne uprawnienia i musisz zadać sobie pytanie, czy na to zasługują.

Na stronie może znajdować się zbyt wiele linków wychodzących. Jeśli jesteś w zakresie 100 lub więcej linków, wyszukiwarki mogą oznaczyć go jako farmę linków (duża grupa zwykle niepowiązanych linków, których celem jest próba podniesienia rankingu wyszukiwania witryn uczestniczących w farmie).

W Internecie jest wiele bezpłatnych narzędzi do sprawdzania linków. Po prostu wprowadź adres URL, a otrzymasz raport o wszystkich linkach i które są uszkodzone.

•  Sporządź listę witryn, które Twoim zdaniem przydałyby się jako linki przychodzące. Następnie sprawdź ich uprawnienia, korzystając z jednego z narzędzi online. Pamiętaj, że witryna może nadal być dobrym łączem przychodzącym do wprowadzania ruchu, nawet jeśli nie ma dużych uprawnień.

•  Sprawdź swoje linki wychodzące, aby upewnić się, że prowadzą do witryn, które będą miały dobrą wartość dla odwiedzających.


Powrót

07.08.2020

90. Czy wiesz, jak Twoja witryna będzie wyglądać w wyszukiwarkach?

Wcześniej przedstawiłem trochę informacji na temat działania wyszukiwarek, ponieważ pomoże ci to zrozumieć, co musisz zrobić, aby uzyskać dokładne indeksowanie i wyższą pozycję w rankingu. Inną częścią tej edukacji jest zobaczenie witryny w sposób, w jaki widzą ją wyszukiwarki. To, ile razy słowo kluczowe jest używane na stronie, ma wpływ na ranking wyszukiwarek. Szybkim sposobem uzyskania przeglądu relacji między słowami na stronie jest użycie tak zwanego narzędzia do zagęszczania słów kluczowych. Wprowadź adres URL swojej strony, a narzędzie poda, ile słowa jest użyte na stronie, jako procent wszystkich słów. Nie ma magicznej liczby określającej prawidłową gęstość słów kluczowych, ani też gęstość sama w sobie nie stanowi większego problemu w rankingu wyszukiwarek. Raczej te narzędzia mogą pomóc na inne sposoby:

Czy używasz tego słowa kluczowego za dużo lub za dużo?

•  Czy są inne słowa, które mogą przyćmić słowo kluczowe?

•  Jakich słów kluczowych używają twoi konkurenci? (Wystarczy wpisać ich adresy URL).

Innym sposobem spojrzenia na swoją witrynę oczami wyszukiwarki jest użycie tekstowej przeglądarki internetowej, takiej jak Lynx. Nie formatuje, ignoruje JavaScript i po prostu wyświetla tekst wraz z linkami. Na co należy zwrócić uwagę podczas przeglądania witryny w przeglądarce tekstowej. Czy strona przestaje się ładować w pewnym momencie? Może to oznaczać, że skrypt przeszkadza wyszukiwarkom w prawidłowym wyświetlaniu witryny.

•  Czy wszystkie linki wyświetlają się poprawnie? Jest to również szybki sposób na zdobycie przegląd użycia linków w Twojej witrynie. Czy w pełni wykorzystujesz linki wewnętrzne?

•  Jaki tekst jest wyświetlany jako pierwszy? Czy Twoja treść znajduje się wysoko na stronie?

Innym sposobem zrozumienia, jak wyszukiwarka widzi Twoją witrynę, jest zasubskrybowanie bezpłatnych narzędzi dla webmasterów oferowanych przez wyszukiwarki, takie jak Google, Bing i Yahoo !. Dostarczają raporty i powiadomienia o stanie Twojej witryny zaindeksowanej przez ich roboty - która zawiera linki do Ciebie, napotkanych błędach i nie tylko. Ostatnim źródłem informacji o tym, jak wyszukiwarki widzą Twoją witrynę, jest śledzenie tego, co mówią ludzie z firmowych blogów. Oferują wiele wskazówek i pozwalają na bieżąco śledzić najnowsze trendy. Istnieją również narzędzia do zagęszczania słów kluczowych, które umożliwiają wklejanie tekstu, nad którym pracujesz, bez konieczności publikowania go w witrynie. Ale jeśli stale korzystasz z tych narzędzi do zagęszczania słów kluczowych, prawdopodobnie za dużo myślisz o słowach kluczowych. Zamknij narzędzie i wróć do pisania dla swoich odbiorców.

•  Przeprowadź analizę słów kluczowych w witrynach kilku konkurentów, aby sprawdzić, jak często używają słów kluczowych. Zrób to samo z przeglądarką tekstową i spójrz na ich strukturę treści.

•  Jak najszybciej na etapie programowania uruchom swoją witrynę za pomocą opisanych tutaj narzędzi, aby wcześnie wykryć wszelkie problemy.


Powrót

08.08.2020

91.Czy kod HTML dla Twojej witryny będzie przyjazny dla wyszukiwarek?

Kod HTML nie wpływa bezpośrednio na rankingi Twojej wyszukiwarki, ale może stanowić pewne bariery dla programów (robotów) używanych do zbierania danych z witryny. Roboty wyszukiwarek nie przypominają przeglądarek internetowych. Przeglądarki chcą zapewnić swoim użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas przeglądania witryn, więc zwykle wybaczają HTML, który łamie zasady. Z drugiej strony roboty są zainteresowane indeksowaniem treści i po prostu przeszukują każdy znak w kodzie HTML. Wiele napotkanych błędów nie powoduje problemu, ale czasami wystarczają, aby spowodować, że robot przegapi treść lub przestanie indeksować. Możesz szybko wykryć główne błędy w kodzie HTML bez konieczności bycia ekspertem w tej dziedzinie. Istnieje bezpłatna usługa weryfikacji standardów HTML, znana jako konsorcjum W3C. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres URL strony do walidatora, a dostarczy on raport o znalezionych błędach. Nie zdziw się zbytnio błędami, jakie zobaczysz na swoich stronach. Jeśli wpiszesz adresy URL kilku dużych witryn, w tym Google, odkryjesz, że one również nie są weryfikowane. W rzeczywistości większość witryn nie przeprowadza weryfikacji, więc nie daj się zwieść próbom wyeliminowania każdego najmniejszego błędu na swoich stronach. Chcesz wyłapać poważne błędy, a weryfikacja daje Ci wskazówki, co jest ważne, a co nie. Z punktu widzenia SEO, w szczególności chcesz szukać niezamkniętych tagów. W większości przypadków HTML używa tagu otwierającego i zamykającego: To jest mój tytuł . Czasami brakuje tagu zamykającego, co może powodować poważne problemy, na przykład uniemożliwić załadowanie pozostałej części strony. Niektóre niezamknięte tagi są wyraźnie widoczne w przeglądarce (dlaczego ta strona jest pogrubiona na początku połowy?), Ale wiele z nich nie jest lub spowodują problem, który nie jest bezpośrednio związany z tagiem. Jednak poddanie witryny walidatorowi nie mówi całej historii o tym, czy Twój HTML jest przyjazny dla wyszukiwarek. Na na przykład walidator nie powie Ci, że powinieneś używać tagu nagłówka zamiast pogrubionego tagu do wyróżniania sekcji zawartości. Oba tagi zostaną sprawdzone, ale tylko tag nagłówka jest przydatny dla wyszukiwarek, jeśli chodzi o informowanie go o znaczeniu tekstu. Podobnie walidatory nie powiedzą Ci, że używanie tagu nagłówka < h1 > więcej niż raz na stronie jest błędem. Błędy semantyczne w kodzie - błędy, które powodują niejasność - należy sprawdzić, patrząc na kod źródłowy strony. W ten sposób możesz upewnić się, że sekcje tekstu są oznaczone odpowiednimi znacznikami nagłówka; lub możesz stwierdzić, czy strona jest układana w tabelach, czy w łatwiejszych do odczytania przez roboty, bardziej wydajnych arkuszach stylów. Możesz również sprawdzić, czy roboty nie muszą przeglądać reguł JavaScript lub arkuszy stylów, które należą do oddzielnych plików, a nie w samym kodzie HTML.

Użyj encji HTML zamiast znaków. Roboty wyszukiwarek mogą zostać zatrzymane przez znaki takie jak # lub |, ale one przeczytają odpowiedniki HTML (encje) &023 lub & ,potokuj po prostu dobrze. Możesz sprawdź kod swojej witryny, aby zobaczyć, czy projektant użył ich prawidłowo.

•  Sprawdź swoją witrynę w walidatorze HTML i poszukaj poważnych błędów.

•  Przejrzyj kod HTML swoich stron, aby upewnić się, że nagłówki są używane i używane prawidłowo.


Powrót

09.08.2020

92. Czy będziesz musiał zatrudnić kogoś do pomocy w optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek?

SEO to wielki biznes. Specjalistów SEO są dziesiątki tysięcy a każdy oferuje lepsze rankingi Twojej witryny. Większość z nich może udzielić użytecznej pomocy i porady, a za chwilę do nich dotrę. Po pierwsze, muszę powiedzieć coś o mniejszości praktyków SEO, którzy odwracają uwagę od dobrej pracy innych. Odwrócenie uwagi przybiera postać mylących twierdzeń, takich jak: "Gwarantowane najwyższe miejsce docelowe" lub "Zostań numerem 1 w Google". Dla właścicieli witryn, którzy wiedzą, że pozycjonowanie jest istotne, ale są przytłoczeni szczegółami lub którzy są leniwi i chcą szybkiej naprawy, obietnice te mogą być atrakcyjne. Ale jeśli możesz na chwilę odłożyć portfele, kilka następnych stron może zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy. Po pierwsze, wiele z tego, co jest dobre dla rankingu w wyszukiwarkach, ma związek z zawartością - a treść jest całkowicie pod Twoją kontrolą. Oznacza to, że dużo SEO musi zostać wykonane przez Ciebie lub kogokolwiek, kto pisze treść Twojej strony internetowej. Jeśli chodzi o usługi SEO, uruchom, gdy zobaczysz takie słowa, jak "gwarantowana". Chociaż nie masz na to bezpośredniej kontroli, pozyskiwanie linków z dobrej strony internetowej to coś, czym możesz się zająć. To wymaga czasu i energii, ale prawdopodobnie masz tego więcej niż gotówkę. Oprócz oszczędzania pieniędzy, unikanie pokusy wielkich obietnic może również uchronić Cię przed zaangażowaniem się w wątpliwe lub wręcz niebezpieczne praktyki SEO. Dobre rankingi wyszukiwarek można czasami osiągnąć, znajdując luki w zasadach lub nowe sposoby korzystania z reguł, które przestrzegają wyszukiwarki. Jest wielu sprytnych ludzi, którzy szukają sposobów pracy na marginesie dobrych praktyk, ale równie sprytni ludzie w wyszukiwarkach zwykle to zauważają i zamykają luki lub wprowadzają nowe zasady. Następnie są eksperci SEO, którzy osiągają wyniki, stosując praktyki zakazane przez wyszukiwarki. Strategia może działać przez krótki czas - być może wystarczy, aby spełnić obietnicę - ale w końcu stracisz pieniądze lub, co gorsza, Twoja witryna zostanie zbanowana.

Kiedy zatrudnić konsultanta SEO

Badanie słów kluczowych to obszar, w którym konsultant SEO może przynieść ogromne korzyści. Firma z dużym doświadczeniem może zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku, nie wspominając o stworzeniu lepszej listy słów kluczowych, niż mogłabyś mieć samodzielnie. Oprócz doświadczenia konsultant będzie miał potężniejsze narzędzia analityczne niż te bezpłatne w sieci. Chociaż Ty i Twój twórca stron internetowych możecie wiele zrobić, aby wdrożyć SEO, zatrudnienie konsultanta jest często dobrym sposobem na sporządzenie planu działań. Ich spostrzeżenia uczynią plan bardziej wszechstronnym i mogą przyspieszyć proces. Zatrudnienie konsultanta ds. SEO, który pomoże Ci sprawdzić, które witryny najlepiej wyszukiwać w przypadku linków przychodzących, może zaoszczędzić czas i energię, które lepiej poświęcić na osobiste kontaktowanie się z tymi witrynami. Jeśli masz na to pieniądze i potrzebujesz wysokich pozycji w rankingach wielu słów kluczowych, warto zatrudnić kogoś do prowadzenia kampanii w sieci wyszukiwania przez kilka miesięcy. Eksperci ds. Kampanii dysponują narzędziami do monitorowania postępów w działaniach i doświadczeniu, aby wiedzieć, kiedy należy wprowadzić poprawki lub obrać nowe kierunki.

Nie płać nikomu za zgłaszanie swojej witryny do wyszukiwarek. Roboty pojawiają się automatycznie, więc będziesz indeksowany bez żadnych działań.

Płacenie za wyświetlenie witryny z dużą liczbą katalogów nie jest dobrym pomysłem. Możesz łatwo znaleźć przydatne katalogi w interesującym Cię obszarze, a jeśli nie masz czasu, zatrudnij konsultanta SEO, aby wyszukał je dla Ciebie. Renomowana firma znajdzie odpowiednie, przydatne katalogi, a nie tylko przedstawi ich setki.

•  Zapytaj innych ludzi, czy korzystali z usług konsultantów SEO i jaki był proces i wyniki.

•  Odwiedź strony niektórych firm SEO i zobacz, jak podchodzą do SEO. Czy chodzi tylko o obietnice, czy tylko o ciężką pracę kampanii optymalizacyjnej? Poszukaj studiów przypadków, które możesz zweryfikować za pomocą wyszukiwarek.


Powrót

10.08.2020

93. Jak utworzysz kopię zapasową witryny?

W pewnym momencie Twoja witryna ulegnie awarii: dysk twardy na serwerze padnie, ktoś przypadkowo skasuje niektóre pliki lub baza danych możeulec uszkodzeniu. Są to rzadkie zdarzenia, ale kiedy się zdarzają, to właśnie one mogą stać się katastrofą tylko wtedy, gdy nie utworzyłeś odpowiedniej kopii zapasowej swojej witryny. Jeśli masz, takie problemy powinny być tylko drobnymi niedogodnościami. Każda procedura tworzenia kopii zapasowych obejmuje trzy podstawowe kroki:

•  Wykonanie kopii wszystkich niezbędnych plików serwisu

•  Przechowywanie skopiowanych plików

•  Tworzenie kopii zapasowych skopiowanych plików

Ten proces może być tak prosty, jak pobranie kopii wszystkich plików witryny na komputer domowy, a następnie wykonanie kolejnej kopii zapasowej na zewnętrznym dysku twardym. Jednak w przypadku coraz większej liczby witryn korzystających z systemów zarządzania treścią (CMS) lub programów handlu elektronicznego istnieją bazy danych, które należy rozważyć, a także dodatkowe opcje tworzenia kopii zapasowych. Dla większości ludzi najłatwiejszym sposobem obsługi kopii zapasowych jest przechowywanie jednego z plików kopii na komputerze w domu lub w biurze. Oto jeden sposób ich uporządkowania:

•  Przejdź do folderu na komputerze, w którym przechowujesz wszystkie materiały związane z witryną, i utwórz folder o nazwie na przykład kopie zapasowe witryny (należy to zrobić tylko przy pierwszym tworzeniu kopii zapasowej witryny).

•  Podczas tworzenia kopii zapasowej lub pobierania pliku automatycznego kopii zapasowej, utwórz folder wewnątrz kopii zapasowych witryn, którego nazwa zawiera aktualną datę.

Tworzenie kopii zapasowych plików serwisu

Wszystkie witryny hostowane na własnym serwerze zawierają pliki, które muszą być w kopii zapasowej, nawet w przypadku witryny opartej na bazie danych. Istnieje kilka opcji aby uzyskać dostęp do plików strony na serwerze:

•  Programy FTP - Program File Transfer Protocol (FTP) jest przydatny, jeśli uzyskujesz dostęp do kilku różnych witryn (nazwy dobrych programów znajdują się w załączniku A). W większości programów FTP możesz przeglądać swój komputer po lewej stronie, podczas gdy serwer jest widoczny po prawej stronie. Upewnij się, że utworzony folder kopii zapasowej jest otwarty po lewej stronie okna. Następnie na serwerze przejdź do katalogu domowego witryny i wybierz wszystkie pliki i foldery. Naciśnij przycisk pobierania, a wszystkie zaczną się pojawiać po lewej stronie okna.

•  Menedżerowie plików - Większość hostujących paneli sterowania zapewnia interfejs podobny do programu FTP do przesyłania i pobierania plików na serwer. Po prostu zaznacz wszystkie pliki i foldery w katalogu domowym swojej witryny i kliknij przycisk pobierania. Po wyświetleniu monitu o zapisanie przejdź do folderu kopii zapasowej na komputerze i wybierz go.

•  Kopie zapasowe za pomocą jednego przycisku - niektóre panele sterowania hostingu oferują jeden przycisk kopii zapasowej twojego katalogu domowego. Tworzy to pojedynczy skompresowany plik, który następnie zapisujesz w folderze kopii zapasowej na komputerze.

Tworzenie kopii zapasowych baz danych

Jeśli masz system CMS lub system koszyka na zakupy, oprócz plików witryny będziesz musiał wykonać kopię zapasową baz danych używanych przez te systemy. Ponownie, istnieje kilka opcji, w zależności od oprogramowania i panelu sterowania hostingu:

•  Wbudowana kopia zapasowa - Wiele systemów CMS i koszyków na zakupy ma funkcję tworzenia kopii zapasowych, która tworzy kopię bazy danych i udostępnia opcje pobierania tej kopii. Możesz poprosić o przesłanie kopii e-mailem (jest to przydatne, jeśli nie ma Cię przy komputerze lub w przypadku automatycznego tworzenia kopii zapasowych) lub pobrać ją bezpośrednio do utworzonego folderu kopii zapasowej. Jeśli korzystasz z opcji e-mail, pamiętaj, aby zapisać kopię w folderze kopii zapasowej, gdy nadejdzie.

•  Kopia zapasowa panelu sterowania jednym przyciskiem - Niektóre hostingowe panele sterowania mają kopię zapasową bazy danych za jednym kliknięciem, a Ty po prostu decydujesz się zapisać kopię w folderze kopii zapasowej.

•  Ręczne tworzenie kopii zapasowych baz danych - większość hostingowych paneli kontrolnych ma interfejs do pracy z bazami danych (najczęściej używany jest phpMyAdmin dla serwerów Linux), a interfejs ten będzie miał narzędzie do tworzenia kopii zapasowych lub eksportu. Zwykle dostępne są domyślne ustawienia tych narzędzi, ale dostawca usług hostingowych powinien mieć samouczki, które przeprowadzą Cię przez poszczególne potrzebne kroki. Musisz być ostrożny podczas pracy z menedżerem bazy danych, bo inaczej możesz spowodować poważne szkody. To jest opcja tylko dla doświadczonych użytkowników.

Możesz się zastanawiać, gdzie jest Twoja firma hostingowa. Czy nie przechowuje kopii zapasowych wszystkiego na swoim serwerze? Wiele firm hostingowych wykonuje pełną kopię zapasową serwera, powiedzmy raz w tygodniu, ale dostępna jest tylko najnowsza kopia. Ta kopia zapasowa jest przeznaczona do ogólnego odzyskiwania systemu, chociaż hosty często robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc w odzyskaniu określonej witryny.

Ostatecznie jednak odpowiedzialność za kopie zapasowe spoczywa na właścicielu witryny. Innymi słowy, firmy hostingowe nie są prawnie odpowiedzialne za przywrócenie treści do miejsca, w którym się znajdowały. Wiele firm hostingowych oferuje usługi pełnej kopii zapasowej jako oddzielny pakiet, a cena jest zwykle dość niska. Możesz nawet znaleźć taki, który oferuje to za darmo.

Automatyczne kopie zapasowe

Istnieje kilka opcji automatyzacji procesu tworzenia kopii zapasowych zarówno plików, jak i baz danych:

•  Wbudowane kopie zapasowe oprogramowania - często funkcje lub moduły tworzenia kopii zapasowych systemów CMS i koszyków zakupowych pozwalają na regularne tworzenie kopii zapasowych plików zawartości, baz danych lub obu tych funkcji. Można je ustawić tak, aby działały codziennie, co tydzień itd., A ponadto można przechowywać kopie zapasowe na serwerze lub przesyłać je pocztą e-mail. Niektóre moduły oferują również możliwość wysyłania kopii zapasowych do dostawcy pamięci online, takiego jak Amazon S3.

•  Dedykowane programy do tworzenia kopii zapasowych - na serwerze można zainstalować bezpłatne lub płatne programy, które automatycznie zapewniają kopie zapasowe zarówno plików witryn, jak i baz danych. Ustawiasz częstotliwość i to, czy kopie zapasowe będą przechowywane na serwerze, wysyłane e-mailem lub wysyłane na inny serwer.

•  Usługi tworzenia kopii zapasowych online - zamiast instalować oprogramowanie na serwerze, te usługi kopii zapasowych działają z panelu internetowego i regularnie, zgodnie z harmonogramem, wykonują kopie zapasowe na swoich serwerach. Koszt jest zwykle niewielki (kilka dolarów miesięcznie) i oszczędza konieczności szukania lokalizacji poza siedzibą firmy do przechowywania kopii zapasowych.

•  Niestandardowe programowanie serwerów - możesz wynająć firmę hostingową lub inną firmę w celu utworzenia procedury tworzenia kopii zapasowych na serwerze przy użyciu tak zwanych "zadań cron". Pamiętaj, że kopie zapasowe plików nadal znajdują się na serwerze, więc musisz samodzielnie przenieść je na komputer lub inne źródło.

Przechowywanie kopii zapasowychCelem tworzenia kopii zapasowej witryny jest to, że jeśli cokolwiek stanie się z nią lub z serwerem, możesz szybko przesłać wszystko do nowej lokalizacji i jak najszybciej wznowić działanie. Jeśli kopie zapasowe są przechowywane w witrynie, możesz je również utracić, jeśli serwer ulegnie awarii. Przynajmniej nie byłbyś w stanie uzyskać dostępu do kopii zapasowych, dopóki serwer nie zostanie przywrócony, więc nie możesz skonfigurować tymczasowej witryny lub przenieść się do nowej firmy hostingowej. Przechowywanie kopii zapasowych poza siedzibą firmy jest oczywiście koniecznością i masz wiele opcji ich przechowywania: •  Twój komputer, jak wspomniałem, jest najprostszym wyborem większość ludzi.

•  Przechowywanie w domu, ale nie na komputerze, obejmuje zewnętrzne dyski twarde, kopie zapasowe na taśmie lub dyski DVD.

•  Twoja firma hostingowa może zaoferować miejsce na kopie zapasowe w innej lokalizację niż serwer obsługujący Twoją witrynę.

•  Istnieją usługi tworzenia kopii zapasowych, które zapewniają przechowywanie.

•  Istnieją usługi przechowywania danych online, takie jak Amazon S3.

•  W przypadku małych witryn możesz nawet użyć czegoś tak prostego, jak wysyłanie kopii zapasowych e-mailem na bezpłatne konto e-mail z dużą ilością miejsca, takie jak Gmail lub Yahoo! Poczta.

Przechowywanie kopii kopii zapasowej

Gdziekolwiek przechowujesz kopie zapasowe poza witryną, kluczem jest zachowanie sekundy skopiuj w jeszcze innym miejscu. Dobrze jest rozłożyć ryzyko. Na przykład, jeśli przechowujesz kopie zapasowe na komputerze domowym, miej inną kopię na zewnętrznym dysku twardym. Jeśli korzystasz z firmy zajmującej się przechowywaniem danych online, regularnie pobieraj kopię kopii zapasowej na swój komputer. Nie zajmuje to dużo czasu, a koszt pamięci masowej jest znikomy, ale gdy serwer ulegnie awarii i jednocześnie nastąpi awaria komputera, będziesz zadowolony z drugiej kopii zapasowej.

Aby nazwać folder określonej kopii zapasowej, wypróbuj następującą konwencję:

RRRRMMDD (na przykład 20100408 z 8 kwietnia 2010 r.). W ten sposób foldery zostaną ułożone w porządku chronologicznym.

Za kopie zapasowe odpowiadasz Ty, a nie dostawca usług hostingowych.

Większość programów typu open source zazwyczaj nie zawiera kopii zapasowych plików programu. Chodzi o to, że możesz łatwo pobrać program z Internetu. Jednak proces odzyskiwania może przebiegać szybciej, jeśli kopia zapasowa zawiera pełny zestaw plików i baz danych.

Sprawdź limit rozmiaru wiadomości e-mail, jaki ogranicza Twój dostawca Internetu (obecnie jest to zwykle 5 MB do 10 MB), aby mieć pewność, że kopie zapasowe zostaną przesłane do Ciebie pocztą e-mail.

Regularnie sprawdzaj, czy automatyczne kopie zapasowe działają. Kiedy zdarza się awaria, nie chcesz się dowiedzieć, że tworzenie kopii zapasowych zatrzymało się siedem miesięcy temu.

Nigdy nie przechowuj kopii plików serwisu ani baz danych na serwerze, na którym znajduje się Twoja witryna.

Dyski USB są obecnie na tyle duże, że mogą z łatwością obsługiwać pliki i bazy danych małych i średnich witryn.

Zawsze przechowuj kopię zapasową kopii zapasowej w oddzielnej lokalizacji.

•  Zrób listę wszystkiego, co wymaga kopii zapasowej. Jeśli nie masz pewności, porozmawiaj ze swoją firmą hostingową lub programistą internetowym.

•  Sprawdź, jakie masz opcje tworzenia kopii zapasowych: Co oferuje Twój CMS? Jakie opcje oferuje Twój gospodarz? Następnie zbadaj opcje przechowywania dwóch różnych kopii kopii zapasowej.

•  Ustal harmonogram tworzenia kopii zapasowych witryny (ręcznej lub automatycznej), w oparciu o częstotliwość zmiany zawartości.


Powrót

11.08.2020

94. Czy będziesz regularnie sprawdzać funkcjonalność swojej witryny?

Strony internetowe stają się coraz bardziej złożone, co oznacza, że musisz regularnie sprawdzać, czy witryna działa poprawnie. Możesz usłyszeć o problemach od odwiedzających, ale większość z nich po prostu przejdzie do innej witryny. Jeśli konsekwentnie monitorujesz swoją witrynę, możesz wykryć te problemy, zanim zniechęcą użytkowników. Problem polega na tym, że właściciele witryn zwykle nie odwiedzają swoich witryn regularnie, więc nawet oczywiste problemy, takie jak brakujące obrazy lub filmy, pozostają niezauważone. Traktują witryny jak materiały drukowane - zawsze będą wyglądać tak, jak na początku publikacji. Ale nawet podstawowa strona internetowa z niezmienną zawartością wymaga działania kilku systemów - przeglądarek, oprogramowania serwerowego, kodu takiego jak JavaScript i oprogramowania do zarządzania treścią - i mogą one ulec uszkodzeniu lub zmianie.

Przeglądaj każdą stronę swojej witryny przynajmniej raz w miesiącu.

Regularna inspekcja to znacznie więcej niż przejrzenie pliku w terenie. Oto kilka przykładów tego, co należy sprawdzić:

•  Obrazy - sprawdź wizualnie pod kątem uszkodzonych obrazów - prześlij ponownie, jeśli to konieczne lub popraw kod HTML, jeśli obraz został przeniesiony.

•  Linki - użyj usługi walidatora linków, aby wyłapać uszkodzone linki.

•  Formularze - Sprawdź, czy wysyłają i czy dotarły na właściwy adres e-mail. Celowo popełniaj błędy, aby przetestować proces weryfikacji formularza. Zrób to samo w przypadku formularzy innych firm, takich jak rejestracja na liście mailingowej.

•  Galerie zdjęć - sprawdź, czy działają i czy wyświetlają się obrazy prawidłowo.

•  Widżety innych firm - sprawdź, czy kanały z mediów społecznościowych lub treści dystrybuowane nadal działają.

•  Wideo - sprawdź, czy filmy, które umieściłeś w witrynach do udostępniania, nadal działają (właściciele mogli usunąć ten film lub zablokować umieszczanie).

•  Zakupy - sprawdź, czy przyciski Kup teraz lub wózki sklepowe działają

Zmiany w oprogramowaniu to kolejna przyczyna problemów ze stroną internetową. Niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie bazodanowe (takie jak MySQL), języki skryptowe (takie jak PHP), czy nawet oprogramowanie obsługujące serwer (np. Apache), wszystkie są stale ulepszane pod względem funkcji i bezpieczeństwa. Programiści ciężko pracują, aby uwzględnić te zmiany, ale interakcje są złożone, a rzeczy są pomijane. Najlepszą ochroną jest postępowanie zgodnie z instrukcjami aktualizacji dowolnego używanego oprogramowania, takiego jak CMS, koszyk lub funkcje skryptów Java, takie jak pokazy slajdów. Ważne jest również, aby subskrybować listę powiadomień firmy hostingowej. Powiadomienia te będą informować o nadchodzących zmianach, takich jak aktualizacja oprogramowania bazy danych do nowej wersji lub o znanych konfliktach, które zostały zgłoszone. Jeśli aktualizacja oprogramowania Twojej witryny nie pomoże, prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić firmę hostingową lub programistę, aby rozwiązać ten problem. Ponieważ różne przeglądarki internetowe mogą inaczej wyświetlać witrynę, ważne jest, aby sprawdzić funkcjonalność witryny, gdy wprowadzana jest poważna zmiana w popularnej przeglądarce - na przykład wprowadzenie Internet Explorera 9. Ostateczną funkcjonalnością witryny jest oczywiście to, czy działa, czy nie, a regularne kontrole w tym nie pomogą. Najprostszą odpowiedzią jest ustalenie rutyny przeglądania witryny przynajmniej raz dziennie. Jeśli ważne jest, aby w dowolnym momencie wiedzieć, czy witryna działa, rozważ usługę monitorowania witryny. Może natychmiast wysłać e-mail lub SMS, jeśli strona przestanie działać. Możesz znaleźć bezpłatne i płatne usługi za pomocą wyszukiwanego hasła.

Skorzystaj z arkusza kalkulacyjnego, aby utworzyć listę kontrolną wszystkich elementów w witrynie, które należy przetestować, łącznie z adresem URL, pod którym się znajdują. Ułatwi ci to pracę, a jeśli potrzebujesz, aby zrobił to ktoś inny, wszystko jest jasno określone.


Powrót


Powrót

12.08.2020

95.Czy masz plan aktualizacji zawartości witryny?

Regularne aktualizowanie treści w witrynie jest niezbędne do tworzenia relacji z odwiedzającymi i przyciąganie wyszukiwarek. Zazwyczaj właściciele witryn poświęcają dużo czasu i energii przez pierwsze kilka tygodni po uruchomieniu witryny, a następnie aktywność ustaje i wkrótce witryna pozostaje statyczna, czasami przez lata. Ustalenie rutyny to najlepszy sposób podejścia do aktualizacji treści, ale bardzo ważne jest, aby podejść do tej rutyny realistycznie. Ile czasu naprawdę będziesz mieć? Ile materiału będziesz w stanie wymyślić? Zacznij powoli - zawsze lepiej jest zwiększać liczbę aktualizacji treści, niż je porzucać. Istnieją trzy główne typy aktualizacji treści w witrynach, a każdy z nich wymaga własnej procedury:

•  Świeża treść w stylu blogowania

•  Nowe strony z zawartością

•  Dodawanie lub zmiana istniejącej zawartości

Jeśli potrafisz ustalić ogólną rutynę z ich połączeniem, jesteś na dobrej drodze do aktywnej witryny. A strona aktywna to zdrowa strona.

Świeża zawartość blogów

W części dotyczącej treści rozróżniłem między prowadzeniem bloga a samym blogowaniem. Treść blogów jest krótka i zwykle dość aktualna. Oto kilka przykładów:

•  Wiadomości firmowe - zmiany personelu, nowy sprzęt

•  Wiadomości sektorowe - wszystko z obsługiwanego sektora, które ma rozszerzony wpływ na Ciebie lub Twoich gości

•  Referencje lub recenzje

•  Osobiste obserwacje

•  Cytaty

•  Wskazówka dnia / tygodnia

Warto poświęcić na to kilka godzin tygodniowo. Wystarczająco często, aby być na czasie i powstrzymuje cię przed gromadzeniem tak dużej ilości materiału, że staje się to uciążliwe. A ponieważ większość systemów CMS umożliwia planowanie materiałów, piszesz wszystko naraz, a następnie publikujesz utwory w ciągu siedmiu dni. To, ile napiszesz, będzie zależeć od tematu i umiejętności pisania, ale jeśli zamierzasz publikować dwa lub trzy utwory tygodniowo, jest to dobra kwota, aby zachęcić użytkowników do powrotu i aby wyszukiwarki wiedziały, że jesteś aktywny. Upewnij się, że Twój CMS umożliwia wprowadzanie tych elementów jako pojedynczych elementów treści, a nie tylko dodawanie ich do tej samej strony. Poszczególne elementy mogą pojawiać się w formie nagłówków na jednej stronie (tak jak w przypadku bloga), ale ze względu na wyszukiwarkę i organizację treści w przyszłości ważne jest, aby każdy wpis był oddzielny.

Nowe strony

Zawsze staraj się dodawać nowe strony do swojej witryny. Niektóre będą oczywiste, jak na przykład dodanie nowego pracownika lub ekspansja w nowym obszarze działalności. Ale nie przegap innych okazji. Na przykład, jeśli zauważysz zwiększone zainteresowanie aspektem poradnictwa rodzinnego, który obecnie jest tylko częścią Twojej strony poradnictwa rodzinnego, utwórz osobną stronę, która będzie skupiona głównie na tym aspekcie. Lub jeśli w modzie panuje gorący trend, możesz utworzyć stronę, która mówi o tym trendzie, jednocześnie dostarczając zdjęcia i linki do wszystkich powiązanych produktów. Wypatruj nowych stron, które mogą zasilić jedną z Twoich kluczowych stron. W rozdziale poświęconym wyszukiwarkom mówiłem o stronach zawierających słowa kluczowe, do których prowadzą linki z kilku powiązanych stron: strona robienia na drutach, na której znajdują się linki ze strony z robótkami na drutach, strona z wzorami robótek i strona z zajęciami z robienia na drutach. Zastanawiając się nad sposobami dodawania linków do strony dziewiarskiej, możesz pomyśleć o zrobieniu serii filmów z robieniem na drutach, z których każdy ma własną stronę prowadzącą do tej centralnej strony. Chociaż nowe strony są świetne, upewnij się, że są uzasadnione. Nie twórz nowej strony, jeśli zasadniczo powtarza ona to, co jest na innej stronie lub jeśli możesz po prostu zaktualizować istniejącą stronę. To kwestia objętości i logiki - czy masz wystarczająco dużo materiału, aby uzasadnić dodanie, i czy jest on wystarczająco oddzielony w jakiś sposób od istniejącej treści?

Zaktualizuj istniejącą zawartość

Dokonywanie poprawek lub dodawanie nowych materiałów do istniejącej strony jest często pomijaną częścią planu zarządzania treścią. Należy do rutynowych przeglądać witrynę co kilka tygodni, aby sprawdzić, czy można coś dodać. Uważaj, aby nie zmienić głównego tematu strony podczas dodawania nowego materiału. Mamy nadzieję, że zoptymalizowałeś stronę pod kątem wyszukiwarek, skupiając się na niej w określony sposób. Dodanie zbyt dużej ilości treści (lub niewłaściwego sortowania) może zmienić to skupienie w oczach silnika słuchawkowego (i prawdopodobnie również dla odwiedzających). Może się zdarzyć, że zawartość zmieniła się na tyle, że trzeba ponownie zoptymalizować stronę, ale będzie to sporo pracy. Zawsze sprawdź, czy możesz dodać materiał w innym brzmieniu, a może warto bardziej wypełnić nowe treści i stworzyć nową stronę. Jeśli masz znajomych lub pracowników, którzy mogą pomóc w dodawaniu treści, tym lepiej. Ale znowu zacznij powoli i zobacz, jak działa plan. Okoliczności się zmieniają i nie chcesz, aby ktoś próbował utrzymać rutynę 30 aktualizacji tygodniowo.

Prawdziwie proste kanały dystrybucji (RSS) z innych witryn (krótkie fragmenty często aktualizowanych informacji, które pojawiają się w Twojej witrynie) są czasami chwalone jako sposób na łatwe wypełnienie witryny nową treścią. Chociaż te kanały mogą być przydatne dla odwiedzających, nie zastępują tworzenia własnych treści.

W przypadku krótkich, bardzo wrażliwych czasowo materiałów, rozważ skonfigurowanie urządzenia mobilnego, aby umożliwić publikowanie wpisów w systemie CMS. Możesz także skonfigurować folder dla funkcji nagrywania na urządzeniu mobilnym, aby szybko robić notatki, a następnie pisać utwór później w ciągu dnia lub tygodnia.

Miej oczy szeroko otwarte na filmy nagrane przez inne osoby lub filmy, które możesz nakręcić samodzielnie - tego rodzaju treści są szczególnie popularne. To samo dotyczy obrazów - zawsze pytaj, czy jest jakiś obraz pasujący do tego, co napisałeś.

Zawsze sprawdzaj statystyki, aby zobaczyć, które strony lub obszary witryny są najbardziej popularne. Czy możesz dodać nowy materiał dotyczący tego samego tematu?

Pamiętaj, aby na jakiś czas wyróżnić nowe strony na swojej stronie głównej.

Jeśli dodajesz notatkę do części swoich treści, przydatne może być wyróżnienie nowego materiału za pomocą powiadomienia o aktualizacji i daty. Jeśli zmieniasz duże fragmenty tekstu, umieść informację o aktualizacji na samym początku treści.

•  Zrób listę treści, o których wiesz, że będą potrzebować lub prawdopodobnie będą wymagać aktualizacji - podziel je na kategorie tygodniowe, miesięczne i roczne.

•  Zastanów się, jaki może być realistyczny harmonogram aktualizacji. Wypróbuj przez miesiąc, a następnie ponownie oceń.


Powrót

13.08.2020

96. Czy będziesz rutynowo sprawdzać swoje dane kontaktowe?

E-maile, numery telefonów i adresy - ciągle się zmieniają, i nie chcesz, aby użytkownicy byli sfrustrowani błędnymi danymi kontaktowymi. Co gorsza, nie chcesz, aby administrowanie witryną było utrudnione z powodu braku aktualności informacji. Rutynowe sprawdzanie aktualnych informacji kontaktowych oszczędza czas i energię. Najważniejsze informacje kontaktowe, które musisz aktualizować, to te, które ludzie najczęściej zapomną: rekordy kontaktowe dla nazwy Twojej domeny. Rejestratorzy używają Twojego adresu e-mail do wszelkiej krytycznej korespondencji: powiadamiania o wygasających domenach, odzyskiwania utraconych haseł i transferów domen. Nie ryzykuj utraty kontroli nad nazwą domeny - cała witryna byłaby zagrożona.

Adres e-mail menedżera domeny i konto hostingowe nie powinny zawierać nazwy Twojej domeny. Jeśli Twoja domena wygaśnie lub Twój serwer zostanie wyłączony, poczta e-mail z nazwą Twojej domeny nie będzie działać.

Dostęp do domeny można uzyskać bez działającego adresu e-mail, ale proces ten wymaga podania fizycznego identyfikatora i może być czasochłonne (jak powinno być dla własnego bezpieczeństwa). Nawet jeśli twoje dan e kontaktowe nie uległy zmianie, warto przynajmniej się upewnić dwa razy w roku, gdy Twój rejestrator ma wszystkie prawidłowe informacje. Następnym rekordem, który należy aktualizować, jest konto hostingowe. Twój aktualny adres e-mail ponownie jest podstawowym środkiem kontaktu.

Zły adres w pliku:

•  Gospodarz nie może skontaktować się z Tobą w sprawie płatności, a jeśli zalegasz, ryzykujesz zamknięcie konta.

•  Nie otrzymasz powiadomienia, jeśli wystąpi problem w witrynie (hakerzy, przekroczenie limitów pamięci).

•  Nie będziesz w stanie otrzymać informacji o zgubionym haśle automatycznie przesłane e-mailem na adres w pliku.

Kolejna informacja kontaktowa do sprawdzenia znajduje się w profilu użytkownika do oprogramowania CMS lub oprogramowania do handlu elektronicznego. Jeśli zgubisz hasło, a system spróbuje wysłać je e-mailem na niedziałający adres, być może będziesz musiał zapłacić komuś za wejście do bazy danych i ręczne wprowadzenie zmiany. W Twojej witrynie aktualne informacje kontaktowe są oczywiście ważne. Możesz zauważyć nieprawidłowe informacje w dużym polu adresowym w prawym górnym rogu witryny, ale musisz też pomyśleć o mniej oczywistych miejscach:

•  Czy podałeś numer telefonu lub adres w treści tekstu?

•  Czy masz w witrynie zarchiwizowane strony, które są nieaktualne informacje kontaktowe?

•  Sprawdź skrypty uruchamiające formularze, aby upewnić się, że wysyłają pod właściwy adres.

•  Jeśli w witrynie pracuje wiele osób, poproś ich o sprawdzenie swojej pracy - miejmy nadzieję, że zapamiętają, gdzie wykorzystali te informacje.

Im większa i starsza strona, tym łatwiej zakopać błędne informacje. Dlatego bardzo ważne jest rozpoczęcie pracy w witrynie od rutyny wychwytywania tych zmian. Zaoszczędzisz sobie dużo czasu i czasu, nie wspominając o zapewnieniu dobrej woli swoich gości. W przypadku niektórych rozszerzeń domen, takich jak .com, organy regulacyjne wymagają, aby rejestratorzy wysyłali regularne e-maile z przypomnieniami o aktualizowaniu informacji kontaktowych. Oczywiście trafia na zarejestrowany adres e-mail.

Podczas sprawdzania wieku domeny i konta hostingowego może się okazać, że informacje rejestracyjne wskazują, że nie ma Cię nawet na liście rejestrującego - może to być firma hostingowa, z którą pracowałeś trzy lata temu, lub zatrudniony projektant stron internetowych. Jak najszybciej zmień rejestrację na swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.

Dokładnie sprawdź pisownię adresów e-mail. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać dobrze, ale jeśli choćby jeden znak jest zły, adres jest bezużyteczny.

W większych witrynach przydatne mogą być specjalne kody dla nazwy firmy i informacji kontaktowych. Jeśli chcesz je zaktualizować, wystarczy raz zmienić kod, a wszystkie wystąpienia w witrynie zostaną zaktualizowane. Porozmawiaj z programistą internetowym, czy jest to możliwe.

•  Prowadź listę wszystkich stron lub obszarów witryny, które zawierają informacje kontaktowe. W miarę rozwoju witryny dodawaj ją do listy. Kiedy nadejdzie czas na zmiany, będziesz mieć pewność, że wszystko zostało uwzględnione.

•  Zbierz wszystkie informacje kontaktowe w jednym dokumencie i wydrukuj je wraz z hasłami. Następnie usuń hasła i zapisz plik, przechowując wydrukowaną kopię w bezpiecznym miejscu.


Powrót

14.08.2020

97. Czy będziesz mieć Treści, na których kradzież nie możesz sobie pozwolić?

Jak zapobiegasz kradzieży zawartości Twojej witryny i podając to jako swoje własne? Faktem jest, że nie możesz. Wszystko, co umieścisz w witrynie, może zostać zapisane przez odwiedzających - tekst, obrazy, dokumenty, filmy - i to w większości przypadków jest dobre. Problemy pojawiają się, gdy ludzie używają treści bez podania kredytu lub kradną je w celu zarobienia pieniędzy. Aby zapobiegać, wystarczy wyraźnie oznaczyć swoje treści jako copywritt pl i podać wytyczne dotyczące tego, jak ludzie mogą korzystać z Twoich treści. W związku z tym kwestią jest monitorowanie sieci pod kątem niewłaściwego korzystania z domeny zadowolony.

Nie umieszczaj w witrynie niczego, co martwi Cię kradzieżą innych osób.

Ta odpowiedź nie ma na celu przestraszyć Cię - ilość kradzieży z przeciętnej witryny jest znikoma - ale po prostu uświadomić. Jeśli wiesz, jakie jest ryzyko, możesz podjąć świadomą decyzję. Najprostszym krokiem jest umieszczenie informacji o prawach autorskich do wszystkich materiałów. Jeśli mieszkasz w kraju, który jest stroną umowy o prawach autorskich znanej jako Konwencja berneńska - na przykład Stany Zjednoczone, Wielka Brytania lub Kanada - z technicznego punktu widzenia nie musisz umieszczać tego powiadomienia. Zgodnie z tym porozumieniem zwykłe opublikowanie utworu (w szerokim sensie upublicznienia) nadaje mu status praw autorskich. Celem umieszczenia powiadomienia w witrynie jest przypomnienie ludziom o tym fakcie, aw niektórych krajach takie powiadomienie może pomóc wzmocnić Twoją sprawę, ponieważ poinformowałeś potencjalnych złodziei, że nie powinni kopiować Twojej pracy. Najlepszy sposób na sformatowanie podstawowej informacji o prawach autorskich wygląda następująco:

Copyright 2010 Jan Jan lub Š 2020 Jan Jan

W witrynach internetowych taka informacja jest zwykle wyświetlana w stopce i obejmuje całą witrynę. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na prawa autorskie do określonej treści, możesz umieścić je na końcu artykułu lub nawet u góry.

Poza tymi podstawami, informacja o prawach autorskich może zawierać sformułowanie informujące odwiedzających, w jakich okolicznościach mogą korzystać z Twoich materiałów. Na przykład możesz powiedzieć, że materiał może być używany bez pozwolenia w przypadku witryn niekomercyjnych, o ile podano kredyt i podano link do strony oryginalnej. Możesz też chcieć określić, że mogą być używane tylko fragmenty, a obrazy nie mogą być używane, ale tekst - tak. Jeśli nie masz pewności, jak określić warunki użytkowania - okoliczności, w których ludzie mogą korzystać z Twoich materiałów - możesz rozważyć licencję Creative Commons. Ta organizacja-która nie jest częścią żadnej rządowej agencji zajmującej się prawami autorskimi - zapewnia twórcom dzieł standardowe warunki użytkowania w postaci bezpłatnych licencji z różnymi poziomami ograniczeń. Możesz pójść o krok dalej w zakresie ochrony praw autorskich i oficjalnie zarejestrować swoją witrynę w agencji zajmującej się prawami autorskimi w Twoim kraju. W przypadku witryn internetowych proces ten obejmuje zwykle wysyłanie kopii plików witryn wraz z opłatą rejestracyjną. Prawo autorskie jest złożone i różni się znacznie w poszczególnych krajach. Nic tutaj nie jest przeznaczone jako porada prawna i należy dokładniej zbadać tę kwestię, używając wyszukiwanej frazy. Oczywiście wyszukiwania online nie dotyczą nieuprawnionego korzystania z treści. W przypadku tekstu największą nadzieją jest to, że redaktorzy wychwycą plagiat podczas procesu publikacji. W przypadku obrazów istnieją co najmniej dwa proste sposoby minimalizacji nielegalne użycie offline:

•  Twórz obrazy tak niskiej jakości i rozmiaru fizycznego, jak to tylko możliwe, zachowując ich atrakcyjność wizualną (spowoduje to również szybsze ładowanie stron).

•  Umieść znak wodny (obraz cyfrowy) na wystarczającej części obrazu uczynić go bezużytecznym, a jednocześnie dobrze wyglądać.

Treść chroniona hasłem

Hasło hasła nie oznacza zabezpieczenia treści. Jeśli Twoja witryna umożliwia każdemu zarejestrowanie się jako członek, hasło z pewnością nie zapobiegnie kradzieży. Nawet jeśli podajesz hasła tylko wybranym osobom, zdeterminowany haker spróbuje różnych metod, takich jak kradzież haseł czy użycie brutalnej siły (wypróbowanie miliardów kombinacji). Czasami najlepsze treści w witrynie są ukryte za hasłami, co oznacza, że wyszukiwarki nie mogą jej zindeksować. Pragnienie wyższych pozycji w wyszukiwarkach czasami zwiększa liczbę ludzi i zatrudniają programistę, aby umożliwić wyszukiwarkom indeksowanie, ale nie pozwala nikomu innemu bez hasła. Problem w tym, że wyszukiwarki zapisują w pamięci podręcznej (zachowują kopie) stron, a zawartość chroniona hasłem jest nagle dostępna za pośrednictwem wyszukiwania (istnieją sposoby, aby zatrzymać buforowanie). Znowu sprowadza się to do tego: albo chcesz, aby materiały w sieci były widoczne dla publiczności, albo są one zbyt poufne i powinny albo znajdować się w intranecie lub wirtualnej sieci prywatnej, albo w ogóle nie powinny być online.

Ochrona adresów e-mail

Spamerzy mają roboty, które tylko przeszukują sieć w celu znalezienia adresów e-mail w witrynach internetowych i dodania ich do list sprzedawanych marketerom. Najprostszym sposobem na pokonanie tych robotów jest użycie dobrze napisanych formularzy treści zamiast umieszczania adresów e-mail w witrynie.


Powrót

15.08.2020

98. Czy administracja witryny będzie bezpiecznie dostępna?

W dobie systemów CMS i paneli kontrolnych hostingu, kiedy administrowanie witryną można prowadzić z dowolnego miejsca na świecie, kwestie bezpiecznego dostępu są znacznie większe. Bezpieczny dostęp do witryn nie jest skomplikowany, ale ukształtowanie niezbędnych nawyków wymaga wysiłku. Przede wszystkim potrzebujesz bezpiecznej nazwy użytkownika i hasła do każdego interfejsu, który zapewnia dostęp do Twojej witryny lub narzędzi niezbędnych do jej uruchomienia. Są to między innymi:

•  Menedżer nazw domen

•  Hostingowy panel sterowania

•  Dostęp do FTP

•  CMS

•  Konta email

Nawet jeśli masz wyjątkowo bezpieczne hasło, takie jak hk3 # N9e5W% - nie używaj tego samego dla wszystkich tych systemów. Jednym z problemów związanych z nazwami użytkowników jest to, że często nie możesz wybrać, jakie będą. Na przykład firmy hostingowe często automatycznie przypisują nazwę użytkownika, która jest taka sama jak nazwa domeny lub jej skrócona wersja. Tym bardziej warto upewnić się, że masz dobre, silne hasło. Jeśli możesz wybrać swoją nazwę użytkownika, zrób to jako kombinację liter i cyfr o długości co najmniej siedmiu znaków. Chociaż łatwa do zapamiętania nazwa jest w porządku, postaraj się, aby była ona bardzo niezwiązana z nazwą domeny lub jakimikolwiek oczywistymi danymi osobowymi (takimi jak Twoje drugie imię lub miasto, w którym mieszkasz). Liczby można również zapamiętać, ale nie używaj osobistych numerów, takich jak data urodzenia. Uzbrojeni w bezpieczną nazwę użytkownika i hasło, wyzwaniem jest utrudnienie ludziom ich kradzieży. Obejmuje to oczywiste kwestie, takie jak nieprzechowywanie ich na dysku twardym w pliku tekstowym lub zapisywanie na samoprzylepnej karteczce przyklejonej do ściany. Mniej oczywiste, ale równie niebezpieczne są sposoby, w jakie ludzie używają komputerów i uzyskują dostęp do wrażliwych materiałów przez Internet.

Ochrona domu i biura

O ile nie odłączysz modemu w nocy lub nie odłączysz komputera od sieci, gdy nie jest używany, Twoja maszyna jest potencjalnym celem wiele godzin dziennie. Jeśli hakerzy mogą dostać się do Twojego komputera, mogą szukać haseł w plikach lub skonfigurować narzędzia monitorujące, które przechwytują naciśnięcia klawiszy podczas wpisywania nazw użytkowników i haseł (w tym podczas zmiany haseł w celu zwiększenia bezpieczeństwa). Najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby zabezpieczyć swój komputer (y), jest zainstalowanie routera lub innego rodzaju fizycznej ściany ogniowej między modemem a komputerem / siecią. To, co zasadniczo robią te zapory sprzętowe, polega na przedstawianiu reszcie Internetu fałszywego komputera. Zamiast dostać się do twojego komputera, intruzi docierają tylko do zapory. Nie myl tego z zaporą programową, która próbuje zrobić coś podobnego, ale z wnętrza komputera. To jest fizyczne pudełko, które dla hakerów wyglądałoby tak samo, niezależnie od tego, czy na drugim końcu masz podłączone komputery, czy nie. Oczywiście ta sprzętowa zapora ogniowa nie jest zbyt pomocna w twoim bezpośrednim sąsiedztwie, jeśli pozostawisz swoją sieć bezprzewodową niestrzeżoną. Zwłaszcza w większych miastach setki osób mogą znajdować się wystarczająco blisko, aby dostać się do Twojej sieci, jeśli im na to pozwolisz, a raz w sieci osoba potencjalnie ma dostęp do Twojego komputera. Sprzętowa zapora ogniowa i bezpieczne Wi-Fi to najlepsza ochrona przed bezpośrednim dostępem do komputera i kradzieżą haseł lub monitorowaniem działań w sieci. Reszta zależy od Ciebie: musisz zdecydować, czy chcesz wpuścić szkodliwe programy, które mogą wyrządzić podobne szkody, pobierając wszystko i wszystko z sieci lub klikając linki, które proszą o podanie poufnych informacji. Żaden firewall nie ochroni Cię przed tymi metodami rozprzestrzeniania wirusów i programów, które mogą kraść hasła. Oprócz zdrowego rozsądku dobrze byłoby, gdybyś regularnie skanował swój komputer programami antywirusowymi, aby wykryć wszelkie wpuszczane przez Ciebie złośliwe oprogramowanie. Wszystko, co zostało powiedziane do tej pory, odnosi się do środowiska małego biura, ale duża różnica polega na tym, że możesz mieć kilka wszyscy w tej samej sieci, niektórzy używają mniej zdrowego rozsądku niż inni. Prawda jest taka, że niektórzy lubią klikać "jesteś milionowym gościem" lub podawać informacje bankowe za każdym razem, gdy zostaną o to poproszeni - pomimo świadomości niebezpieczeństw. Inni lubią zostawiać hasła leżące w pobliżu. Po prostu musisz być o wiele bardziej czujny w biurze.

Dostęp do witryny w drodze

Jedną z zalet internetowych systemów CMS jest to, że można uzyskać do nich dostęp z dowolnej przeglądarki w dowolnym miejscu na świecie. Istnieją jednak kroki, które należy podjąć, aby chronić się z dala od domu, aby nie dopuścić do kradzieży haseł:

•  Upewnij się, że dołączasz do legalnej otwartej sieci Wi-Fi. Idea tych sieci jest taka, że każdy może się przyłączyć - nie ma hasła (tak jakbyś nie używał żadnych zabezpieczeń w domowej sieci Wi-Fi). Te otwarte miejsca Wi-Fi są obecnie powszechne na lotniskach i innych miejscach publicznych. Jednak hakerzy mogą łatwo skonfigurować fałszywe sieci, które pojawiają się na liście dostępnych sieci. Sprawdź dokładnie, czy masz poprawną nazwę legalnej sieci.

•  Niezależnie od tego, czy jest to sieć otwarta, czy bezpieczna, pamiętaj, że jest to sieć. Inne osoby w sieci mogą potencjalnie dostać się do Twojego komputera, więc używaj wewnętrznych zapór sieciowych, wyłącz udostępnianie plików i używaj tylko bezpiecznych stron logowania (będą miały https w adresie URL).

•  Jeśli bezwzględnie musisz korzystać z komputera publicznego lub komputera innej osoby, wymazaj swoją sesję. Aby dowiedzieć się, jak i uzyskać więcej sugestii, użyj tego wyrażenia wyszukiwania.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zmieniaj hasła co kilka miesięcy lub częściej.

Możesz otwierać przepusty sprzętowe w sposób, który wpuszczałby intruzów, ale musisz to zrobić celowo w ustawieniach. Poza ustawieniem bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej nie powinieneś niczego dotykać - jeśli to zrobisz, upewnij się, że wiesz, co robisz.

Dostęp zabezpieczony Wi-Fi (WPA) to minimalny poziom bezpieczeństwa, którego należy używać. Na routerze zobaczysz ustawienie o nazwie WEP lub Wired Equivalent Privacy, ale jest ono znacznie mniej bezpieczne - między innymi pozwala na ponowne użycie tajnych kluczy oraz ma znacznie mniejszą liczbę możliwych kluczy.


Powrót

16.08.2020

99. Czy będziesz zbierać poufne informacje o odwiedzających w swojej witrynie?

Coraz bardziej szczegółowe informacje są gromadzone od odwiedzających witrynę, nie tylko ze względu na handel elektroniczny, ale także dlatego, że wszelkie dane o odwiedzających są niezbędne do nawiązywania relacji i dostarczania bardziej odpowiednich treści. Do właścicieli witryn należy zapewnienie, że te informacje są chronione w każdy możliwy sposób. Nie przechowuj żadnych ważnych informacji w Internecie. Aby zrozumieć, jak łatwo można znaleźć w Internecie niezabezpieczone informacje, spójrz na arkusz kalkulacyjny na rysunku 10-5, który zawiera hasła i numery kart kredytowych. Zostało to znalezione w mniej niż minutę za pomocą prostego wyszukiwania. Ten arkusz kalkulacyjny został faktycznie przesłany na serwer, ale równie łatwo mógł to być plik tekstowy wygenerowany przez formularz na stronie internetowej. Najważniejsze jest to: nie możesz przechowywać poufnych informacji online, jakkolwiek tymczasowe może to być. Dlatego najprościej jest pozostawić zbieranie danych firmom zewnętrznym. Na przykład, korzystając z systemu koszyka na zakupy innej firmy, można zająć się gromadzeniem informacji o kartach kredytowych na ich serwerach. Usługi list mailingowych zajmują się zbieraniem i przechowywaniem danych, zamiast instalowania własnego programu do obsługi list mailingowych i zajmowania się ochroną danych list po ich zebraniu. Jeśli planujesz zbierać jakiekolwiek istotne informacje od odwiedzających (bez ich przechowywania), pamiętaj, że przekazywanie informacji stwarza prawie takie samo ryzyko, jak ich przechowywanie. Przykładem może być wysłanie jakichkolwiek informacji przez przeglądarkę poprzez przesłanie formularza - są one równie publiczne, jak dane strony internetowej, które pobierasz za pomocą tej przeglądarki. Dlatego tak ważne jest szyfrowanie w przeglądarce (mała kłódka widoczna na dole okna podczas przeglądania stron zaczynających się od https: //). Szyfruje dane przesyłane przez przeglądarkę, aby każdy, kto je złapie, nie mógł ich odczytać. Aby aktywować to szyfrowanie, potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojej witryny internetowej. Istnieją różne poziomy certyfikatów, z których każdy kosztuje stopniowo więcej, ale zapewnia większe bezpieczeństwo. W przypadku podstawowej witryny możesz uzyskać certyfikaty za jedyne 70 USD rocznie, ale dokładnie sprawdź, jakiego poziomu certyfikatu potrzebujesz i na ile wiarygodny jest dostawca. Niektóre certyfikaty bardzo pobieżnie sprawdzają domenę i dlatego nie dają dużego zaufania. Następna kwestia bezpieczeństwa jest taka: w jaki sposób przekażesz informacje zebrane za pośrednictwem formularza? Na przykład formularz kontaktowy zwykle wysyła informacje pocztą elektroniczną, ale nie jest to wcale bezpieczne w przypadku informacji poufnych. Musisz zabezpieczyć pocztę e-mail za pomocą systemu szyfrowania, takiego jak OpenPGP. Tworzy klucz używany w skrypcie przetwarzania formularzy oraz inny klucz używany w kliencie poczty e-mail. Wiadomość e-mail jest szyfrowana podczas wysyłania i dekodowana, gdy dotrze do programu pocztowego.

Nawet jeśli pozostawisz gromadzenie poufnych danych w witrynie strony trzeciej, musisz mieć politykę prywatności, która będzie to jasno wyjaśniać odwiedzającym. Jeśli to możliwe, używaj bezpiecznego adresu URL dla wszystkich stron logowania, aby chronić hasła.

•  Przed rozważeniem zbierania poufnych danych w swojej witrynie porównaj koszty z kosztami korzystania z usług firmy zewnętrznej.

•  Sprawdź u swojego programisty, czy dane formularzy są bezpiecznie przesyłane w razie potrzeby


Powrót

17.08.2020

100. Jak ochronisz swoją witrynę przed atakami?

Hakerzy nieustannie szukają sposobów na dostanie się do serwerów, a udaje im się to po części poprzez znajdowanie luk w programach i skryptach obsługujących witryny internetowe. Chociaż właściciele witryn często nie mają bezpośredniej kontroli nad utrzymywaniem tych dziur w miejscu, istnieje kilka kroków, które mogą podjąć, aby pomóc, w tym poznanie kilku pytań, które należy zadać dostawcom usług hostingowych i programistom. Jest jeden ważny sposób, w jaki hakerzy dostają się do serwerów, nad którymi właściciele witryn mają dużą kontrolę: wykrywanie haseł. Posiadając słabe hasła lub nie chroniąc haseł przed kradzieżą, właściciele witryn zapewniają hakerom najbardziej użyteczny sposób dotarcia do zaplecza witryn internetowych. Innym ważnym źródłem informacji dla hakerów są pliki, które zapomniałeś usunąć ze swojej witryny. Oprócz plików, które mogą zawierać hasła, obejmują one programy załadowane na serwerze w przeszłości, których obecnie nie używasz, są teraz nieaktualne i podatne na naruszenia bezpieczeństwa. Oto więcej kroków, które możesz podjąć, aby zapewnić, że Twoja witryna jest mniej podatna na ataki:

•  Aktualizuj oprogramowanie - programy, takie jak systemy CMS lub wózki sklepowe, powiadomią Cię, gdy wymagają aktualizacji. Często te aktualizacje mają na celu naprawienie problemów z bezpieczeństwem, a im dłużej czekasz, tym dłużej pozostawiasz potencjalne dziury niepodłączone.

•  Nie używaj nieznanego oprogramowania - jeśli natrafisz na skrypt funkcji, której chcesz użyć w swojej witrynie, sprawdź go dokładnie. Jeśli jest źle napisany, może spowodować, że Twoja witryna będzie niezabezpieczona. Trzymaj się oprogramowania, które ma szeroką bazę użytkowników lub zapytaj programistę lub hostingowego, czy jest godne zaufania.

•  Sprawdź, czy Twoje katalogi są bezpieczne - Używając nazwy jednego z katalogów na serwerze, spróbuj wprowadzić ten adres w przeglądarce internetowej (na przykład http://mydomain.com/images/) i zobacz, co otrzymasz. Jeśli jest pusty ekran lub komunikat o zakazie dostępu, to dobrze. Jeśli widzisz listę folderów i plików, musisz poprosić swojego hosta o wyłączenie listy katalogów.

•  Wyłącz wysyłanie komunikatów o błędach - jeśli Twoja witryna działa w języku skryptowym, takim jak PHP, zapytaj dostawcę usług hostingowych lub programistę WWW, czy jest włączona obsługa komunikatów o błędach. Jeśli tak, poproś ich o wyłączenie tej funkcji, ponieważ takie wiadomości mogą dostarczyć hakerom cennych informacji.

•  Upewnij się, że twoje formularze są bezpieczne - wysyłając formularz wyślij informacje na swój serwer. Jeśli zawartość formularza nie zostanie wyczyszczona przed dotarciem na serwer, mogą wysyłać niebezpieczne programy umieszczone w formularzu przez hakerów. Nie jest to prosta walidacja formularza, która sprawdza takie rzeczy, jak formatowanie kodów pocztowych, ale dokładne badanie każdego fragmentu danych, aby upewnić się, że nic złego się nie przedostanie. Większość hostów oferuje dobrej jakości programy do przetwarzania formularzy lub skontaktuj się z programistą, aby upewnić się, że używane jest bezpieczne przetwarzanie formularzy.

•  Jeśli masz już wykonane programowanie niestandardowe, zapytaj programistę o bezpieczeństwo kodu - jeśli jest to złożony program, możesz poprosić firmę zewnętrzną o sprawdzenie go pod kątem luk w zabezpieczeniach. Oto niektóre z głównych sposobów, dzięki którym możesz zadbać o bezpieczeństwo swojej witryny. Wybierając niezawodnego hosta i korzystając z niezawodnego oprogramowania, wiesz, że programiści robią wszystko, co w ich mocy, aby nadążyć za wieloma innymi kwestiami bezpieczeństwa sieci.

•  Porozmawiaj o bezpieczeństwie ze swoim twórcą stron internetowych tak szybko, jak to możliwe (na przykład przed wyborem oprogramowania) i postępuj zgodnie z listą kontrolną elementów wymienionych wcześniej. W szczególności upewnij się, że dane formularzy są czyszczone.

•  Przed uruchomieniem porozmawiaj z programistą o uruchomieniu jednego z wielu programów do analizy bezpieczeństwa witryny jako ostatecznej kontroli. Może to również stanowić część regularnej kontroli witryny.


Powrót