Marketing w epoce wyszukiwarekMarketing

Budowanie osobowości wyszukującegoOtwierając drzwi przed tłumem klientów, których trzymałeś z daleka

Do tej pory nauczyłeś się korzystać z danych wyszukiwania, aby ulepszyć ogólne strategie produktowe i biznesowe, i dostrzegłeś wartość opracowania strategii pozyskiwania wyszukiwania. Następnie połączymy te elementy, korzystając z tego, czego dowiedziałeś się o swojej firmie i potencjalnych klientach, aby stworzyć osoby wyszukującw i przepływy pracy wyszukiwania, które wykorzystają moc danych wyszukiwania do otwarcia zupełnie nowego kanału pozyskiwania. Twoi klienci już szukają tego, co masz do zaoferowania, ale często nie szukają konkretnie Twojej marki. Jeśli Twoja witryna nie pojawia się w wynikach wyszukiwania niemarkowanych marek, możesz równie dobrze spaść z listy rozważań. Jeśli robisz reklamy offline i nie upewniasz się, że Twoja marka wyświetla się po kolejnym ruchu wyszukiwania, który powoduje reklama, równie dobrze możesz wyświetlać reklamy telewizyjne, ale utrzymywać sklep zamknięty, bez możliwości wejścia klientów. Pamiętaj o tych starych reklamach super sprzedaży, w których tłumy klientów stały poza zamkniętym sklepikiem i skandowały: "Otworzyć, otworzyć, otworzyć!". Dokładnie tak się dzieje, gdy nie upewnisz się, że bezpłatne wyszukiwanie jest fundamentalną częścią strategii pozyskiwania klientów. Twoja publiczność stoi przy drzwiach i nie wpuszczasz ich.

Proces przejęcia strategii wyszukiwania

Jak zapewne do tej pory zdajesz sobie sprawę, skuteczna strategia pozyskiwania wyników wyszukiwania to coś więcej niż tylko ktoś w firmie o zawodzie SEO. Skuteczna strategia obejmuje:

•  Zapewnienie zgodności wszystkich celów biznesowych i produktowych oraz wykorzystanie danych wyszukiwania jako kluczowego elementu badań rynku.

•  Określenie grupy docelowej, która najprawdopodobniej zmieni się w klientów.
•  Określanie zapytań, które pasują do twoich potrzeb biznesowych i są przeprowadzane przez odbiorców docelowych w znacznych ilościach.

•  Budowanie zawartości, która nie tylko dobrze plasuje się w wynikach tych zapytań, ale zapewnia wygodę użytkownika, która pomaga wyszukiwarkom w wykonywaniu ich zadań i głębiej angażuje je w działalność firmy.

•  Oferowanie wezwania do działania, które zmusza poszukiwacza do głębszego lejek poszukiwania

•  Zrozumienie, jakie wskaźniki zapewniają praktyczny wgląd w skuteczność strategii.

Ten proces obejmuje następujące kroki:

•  Określ swoje cele biznesowe

→ Jaki jest cel biznesowy?

→Do czego służy strona internetowa?

•  Oceń szansę na rynku! Jakie wyszukiwania są odpowiednie dla Twojej firmy na podstawie badań słów kluczowych? ! Jaka jest ogólna głośność?

•  Oceń potencjale konwersji

→ Jakie zapytania spowodują konwersję (w oparciu o cele biznesowe)? ! Kto jest grupą docelową?

→ Jaki jest krajobraz konkurencyjny?

•  Stwórz plan taktyczny.

•  Twórz osobowości wyszukiwania.

•  Opracuj przepływy pracy konwersji wyszukiwania

→ Zbuduj strategię opartą na treściach użytkowników i procesach konwersji wyszukiwania.

•  Wykonaj wdrożenie techniczne

•  Monitoruj postępy.

•  Zidentyfikuj przydatne dane.

•  Twórz strategie wdrażania i dostosowywania.

Określ swoje cele biznesowe

Ważne jest, aby mieć na uwadze jasne cele biznesowe kiedy zaczynasz opracowywać strategię wyszukiwania, ponieważ zapewnia ona kontekst do korzystania z gromadzonych danych wyszukiwania, identyfikacji segmentów docelowych odbiorców i budowania przepływu pracy konwersji, który wspiera te ogólne cele. Weź pod uwagę zarówno główne, jak i drugorzędne cele biznesowe. Na przykład w przypadku B & B Napa Valley głównym celem biznesowym jest pełne zarezerwowanie pokoi, ale ważne jest również, aby zarezerwować te pokoje po korzystnej cenie, nawiązać kontakt z gośćmi, aby mieli dobre wrażenia i często wracali (i powiedzieli swoim znajomym) oraz aby udostępnić im jak najwięcej informacji z wyprzedzeniem, aby zmniejszyć obciążenie ręczne (takie jak udzielanie wskazówek, rekomendacji i pomoc w rezerwacji wycieczek po winnicach). Ważne jest również ustalenie konkretnych celów dla witryny internetowej. Nie wystarczy powiedzieć, że celem witryny jest zapewnienie obecności firmy w Internecie. To nie jest cel, który można zmierzyć, ani nie jest to coś, co może zrównać wszystkie działy organizacji w jednym celu. W przypadku naszego pensjonatu cele witryny mogą obejmować:

•  Generuj potencjalnych klientów dla rezerwacji offline.

•  Włącz rezerwacje online.

•  Podaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania gości.

Możemy mierzyć te cele za pomocą punktów danych, takich jak:

•  Zwiększ liczbę rezerwacji offline o 10 procent w ciągu sześciu miesięcy.

•  Zarezerwuj 10 rezerwacji online miesięcznie.

•  Zmniejsz liczbę połączeń telefonicznych z prośbą o wskazówki o 50 procent.

Świetnym pierwszym krokiem w procesie określania celu jest cofnięcie się i zapamiętanie, na czym polega Twoja firma na najbardziej podstawowym poziomie. Rozpocznij dyskusje na temat celu od przypomnienia sobie, dlaczego Twoja firma istnieje: Co próbujesz zrobić? Dla kogo chcesz to zrobić? W oparciu o swoje cele możesz budować osoby wyszukiwane, które identyfikują kluczowe zapytania i kierują reklamy do odbiorców, którzy pomogą Ci do nich dotrzeć.

Oceń szansę rynkową

W części 2 widzieliśmy, jak zagłębiać się w dane wyszukiwania, aby dowiedzieć się, kim są Twoi klienci, czego szukają i jakiej branży, jakie są trendy i jak wygląda konkurencyjny krajobraz. Możesz użyć tych danych do stworzenia początkowego zestawu wyszukiwań docelowych. Na każdą kategorię treści w witrynie teraz i na każdy rodzaj nowej treści, którą planujesz wprowadzić, odpowiedz na te pytania. Powinieneś mieć większość odpowiedzi na podstawie właśnie przeprowadzonych badań.

•  Jakie są moje cele biznesowe (i cele konwersji)?

•  Kto w grupie docelowej najprawdopodobniej się nawróci?

•  Czego szuka ta grupa docelowa?

•  Jakie wyszukiwania najprawdopodobniej doprowadzą do konwersji?

•  Jakie treści najlepiej zaspokajają potrzeby odbiorców w przypadku zidentyfikowanych wyszukiwań?

•  Jakie informacje zmuszą tych użytkowników do konwersji?

Oceń strony witryny pod kątem zgodności ze strategią treści

Innym sposobem wykorzystania tych informacji jest ocena stron znajdujących się obecnie w witrynie i proponowanych stron. Zadaj następujące pytania:

•  Co próbujesz osiągnąć na każdej stronie?

•  Kogo próbujesz przyciągnąć?

•  Czego szuka ta publiczność?

•  Czy ta strona spełni kryteria wyszukiwania?

•  Czy ta strona zmusi odbiorców do konwersji?

• Jakie jest wezwanie do działania?

Oceń potencjał konwersji

Na podstawie celów biznesowych, danych wyszukiwarki i otoczenia konkurencyjnego możesz zawęzić początkową listę wyszukiwań docelowych do podzbiorów, które najprawdopodobniej zostaną przekonwertowane i które są rozsądnymi obszarami, w których Twoja firma może początkowo konkurować. Na przykład [tania Viagra] wyszukiwania mają dużą wartość i objętość, ale napotkasz silną konkurencję, jeśli wybierzesz to jako swój początkowy rynek. Z drugiej strony, [zdjęcia uroczych króliczków] mogą mieć dość niską konkurencję, ale królik nie ma wiele do zarobienia dla fotografa.

Utwórz plan taktyczny

Teraz dotarliśmy do sedna pracy. Zidentyfikowałeś podstawowy zestaw wyszukiwań i dobrze rozumiesz odbiorców oraz krajobraz konkurencji. Wiesz, jakie działania chcesz podjąć, gdy ci użytkownicy wejdą na Twoją stronę. Następnym krokiem jest opracowanie osobowości wyszukiwania i przepływów pracy konwersji, które pomogą Ci zbudować strategię treści. Pozostała część tej części poświęcona jest osobom wyszukiwarki i procesom konwersji wyszukiwania.

Monitorowanie postępu

Strategia wyszukiwania jest procesem iteracyjnym. Jednym z najpotężniejszych aspektów wyszukiwania jako kanału pozyskiwania jest to, że otrzymujesz informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na temat tego, co działa, a co nie.

Tworzenie osobowości wyszukiwarki

Osoba jest bardzo szczegółowym opisem osoby, która ucieleśnia kluczowe cele i zachowania ważnej grupy docelowych klientów. Zazwyczaj zespół projektowy tworzy zestaw personalizowanych osób i wykorzystuje je do podejmowania decyzji w całym procesie projektowania. Personas do projektowania produktu zostały stworzone, aby uosabiać "różnice, które czynią różnicę" między celami i potrzebami różnych zamierzonych użytkowników produktu lub usługi; osoby szukające powinny uchwycić "różnice, które mają znaczenie" w sposobie, w jaki klienci docelowi wyszukują (i znajdują) oferowane przez Ciebie produkty. Personalia do projektowania produktów pomagają organizacjom tworzyć produkty, witryny, oraz usługi, które mają sens, gdy klient lub użytkownik zacznie z nich korzystać; na przykład w przypadku witryny sieci Web można projektować osobowości, które pomagają zespołom kształtować ścieżki, które odwiedzający odwiedzają po ich przybyciu. Poszukiwacze pomogą ci przede wszystkim przyciągnąć odwiedzających. W efekcie pomagają rozpocząć projektowanie interfejsu użytkownika na długo przed tym, jak potencjalny klient dotrze do Twojej witryny lub sklepu, a nawet zanim ten klient będzie mógł mieć na myśli Twoją markę. Osobowości wyszukiwarki dostarczają również migawki potencjalnych klientów na różnych etapach cyklu zakupu. Ponieważ osoby szukające mogą opisać zarówno dane demograficzne konkretnego poszukiwacza (matki, które szukają bezpiecznych samochodów, które mogą pomieścić dwoje dzieci i dwoje dorosłych), a także potencjalnego klienta w określonej części cyklu zakupowego (przedemerytalne pary, które szukają najlepszych miejsc do życia po przejściu na emeryturę, w porównaniu z tymi samymi parami, które przeszły na emeryturę i są gotowe do przeprowadzki), są elastycznymi konstrukcjami, które możesz modyfikować, aby najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom. Tworząc osobowości wyszukiwarek, ogólnie klasyfikujesz i identyfikujesz kategorie zapytań na podstawie utworzonych przez siebie zapytań. Na przykład O'Reilly, która produkuje książki techniczne i konferencje, może zaczynać się od następujących kategorii zapytań:

•  Zapytania nawigacyjne / markowe - obejmują one odmiany domeny i marki, takie jak [oreilly], [oreilly.com] i [strona internetowa oreilly]. Te zapytania mogą również obejmować istniejące marki, takie jak [head first].

•  Zapytania o kod - są to wyszukiwania informacji o tematach związanych z kodowaniem. Wyszukiwarka może czegoś szukać w odpowiedzi na pytanie lub może konkretnie szukasz książki, konferencji lub forum / bloga. W takim przypadku O'Reilly będzie chciało sprawdzić, czy sensowne jest ustanowienie oddzielnej ścieżki konwersji dla książek, konferencji i forów, czy też służyłoby tym użytkownikom lepiej mieć stronę docelową tematu ("Wszystko o AJAX"), która prowadzi do różnych komponentów dostępnych dla tego tematu (takich jak konferencja, książki, fora i najnowsze posty na blogu). Zapytania w tym kierunku obejmują [hacki Blackberry], [wzorce projektowe C #], [książka kucharska C #], [rozwój iPhone'a].

•  Zapytania specyficzne dla książki - mogą obejmować zapytania związane z pisaniem, takie jak [pisanie książki] i [jak napisać książkę].

•  Wyszukiwanie autorów - wyszukiwanie nazwisk autorów może być zgrupowane w jeden typ osoby. Rozbudowa może mieć sens strony autorów zawierające informacje biograficzne, linki do powiązanych stron, napisane książki i nadchodzące wydarzenia mówiące

Następnie wykonaj analizę kategorii zapytań. Agreguj listę zapytań dla każdej kategorii, a następnie określ możliwości rynkowe, wyszukaj wolumen, konkurencja i potencjał konwersji. Ta informacja będzie różnić się dla każdej kategorii i są przydatnymi informacjami dla późniejszych wskaźników sukcesu.

Dla każdej kategorii zapytania oceń

•  Jakie są powiązane słowa kluczowe dla kategorii?

•  Jakie są słowa kluczowe o najwyższym wolumenie dla każdej kategorii?

•  Czy strona ma teraz ranking według któregokolwiek z tych warunków? Jeśli tak, to które strony?

•  Jaki jest cel tych poszukiwaczy?

•  Jaki jest aktualny ranking, współczynnik odrzuceń, liczba wyświetlonych stron i inne parametry zdarzeń konwersji?

•  Jaka jest analiza konkurencji dla tej kategorii?

Tamara Adlin, autorka cyklu życia Persona: Dbanie o ludzi podczas projektowania produktu. Aby zidentyfikować odbiorców dla Twoich kategorii zapytań, spróbuj wypełnić ćwiczenie "Chcę / potrzebuję", które jest wykorzystywane w tworzeniu postaci ad hoc , proces opracowany z Johnem Pruittem. Zbierz swój zespół w pokoju i rozdaj karteczki. Poproś wszystkich, aby spędzili kilka minut na pisaniu sytuacji osoby na każdej karteczce. Na przykład zespół O'Reilly może tworzyć takie notatki:

Koder szuka fragmentu kodu
Profesor próbuje znaleźć najlepszą książkę do wykorzystania w swojej nadchodzącej klasie
Przewodowy czytelnik, który pamięta nazwisko autora z przeczytanego artykułu
Marketer, który usłyszał coś o "książce o niedźwiedziach polarnych"
Student, który potrzebuje szczegółów bibliograficznych, aby zawrzeć je w pracy
Początkujący autor zastanawia się, kto może wydrukować jego pomysł na książkę
Itp.

Po tym, jak wszyscy napiszą tyle karteczek, ile tylko mogą sobie wyobrazić (zazwyczaj każda osoba w pokoju wymyśli co najmniej 20), poproś wszystkich, aby umieścili karteczki na dużej kartce papieru. Aby wykonać grupowanie, użyj karteczki w innym kolorze i utwórz

''Chcę . . . "Lub" Potrzebuję. . . Etykiety kategorii. W przykładzie O'Reilly zespół może wymyślić:

Kategoria: "Potrzebuję odpowiedzi na pytanie, które mam teraz"

Stickies - Koder szuka fragmentu kodu Student, który potrzebuje szczegółów bibliograficznych, aby zawrzeć je w dokumencie

Kategoria: "Chcę znaleźć książkę, o której słyszałem"

Przewodowy czytelnik, który pamięta nazwisko autora z przeczytanego artykułu

Kategoria: "Jestem zainteresowany nauką publikacji"

Początkujący autor zastanawia się, kto może wydrukować jego książkę, pomysł

Itp.

Etykiety kategorii, które wymyślisz, mogą stanowić podstawę twoich poszukiwaczy i mogą być dobrym sposobem na dokonanie klasyfikacji zapytania.

Gdy zaczniesz kategoryzować odbiorców jako osoby szukające, możesz zdefiniować odbiorców dla każdej kategorii zapytania, odpowiadając na następujące pytania:

•  Co wiesz o tej kategorii użytkowników?
•  Jak wygląda dla nich sukces?
•  Jak możesz pomóc im w wykonaniu zadania?
•  Jaki cel konwersji dotyczy ich i jakie jest prawdopodobieństwo konwersji?
•  Na jakim etapie są zakupy? Czy oni szukają? Zamierzasz kupić?
•  Jak zmusić ich do konwersji?
•  Jaka jest wartość dożywotnia tego poszukiwacza? (To ostatnie pytanie to odcinek, którego większość firm nie do końca zrozumiała, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie martw się! Po prostu wiedz, że przydatne dane można skompilować, gdy będziesz w stanie.)

Tworzenie przepływów pracy konwersji wyszukiwarki. Po utworzeniu osób wyszukiwania dla każdej kategorii zapytania (i typ odbiorców, jeśli dotyczy), możesz zmienić te informacje w optymalny proces konwersji wyszukiwarki. Aby strategia pozyskiwania wyników była skuteczna, wszystkie etapy tego przepływu pracy muszą istnieć.

•  Wyszukiwanie - musisz zrozumieć swoich klientów i to, czego szukają (określone w definicjach osób wyszukujących).

•  Ranga - Twoja witryna musi dobrze zajmować pozycję w odniesieniu do zidentyfikowanych zapytań

•  SERP (strona wyników wyszukiwania) Wyświetlanie - wyniki wyszukiwania display musi zmusić wyszukiwarki do przejścia do Twojej witryny.

•  Zawartość strony - strona, na którą klika wyszukiwarka, powinna być szybko identyfikowalna jako odpowiednia dla zadania wyszukiwarki.

•  Konwersja - strona powinna zachęcić użytkownika do konwersji za pomocą skutecznego wezwania do działania.

Po nakreśleniu przepływów pracy związanych z konwersją dla każdej osoby, możesz stworzyć strategię treści, która w pełni wykorzystuje możliwości wyszukiwania.

Jakie zapytania kierować

Gdy pośrednik opcji PEAK6 postanowił wydzielić i zapewnić informacje edukacyjne na temat giełdy dla początkujących inwestorów, stworzyli wirtualną przestrzeń handlową, która pozwoliła odwiedzającym ćwiczyć inwestowanie bez rzeczywistych pieniędzy. Wiedząc, że zdobywanie wiedzy na temat giełdy i inwestowanie może być zniechęcające dla niektórych (i-przepraszam brokerów! -Poznawanie dla innych), stworzyli WeSeed.com, treści edukacyjne wokół tematów, które wzbudziły zainteresowanie ludzi i powiązały te tematy z giełdą :

•  Podekscytowany tym nowym Apple iPhone'em? Dowiedz się, jak to wydanie wpłynęło na akcje Apple.

•  Psyched na następną trasę koncertową Britney Spears? Jak to wpłynęło zapasy BMG, jej wytwórni?

Brzmi świetnie, prawda? I to jest. Ale nie rejestrowali się zbyt dobrze podczas rejestracji klientów. Patrząc na ich analitykę internetową, było jasne, że niewielu odwiedzających pochodzi z wyszukiwania, mimo że porady inwestycyjne są prawdopodobnie gorącym tematem wyszukiwania.

Dwa obszary, na które spojrzeliśmy, to

•  Jak dobrze odwiedzający przekonywali się do klientów?

•  Czy istniała inna strategia produktu, która przyciągnie więcej odwiedzających?

W dziennikach odkryliśmy kilka interesujących danych. Większość odwiedzających szukała odmian "wirtualnego rynku giełdowego" i "gry giełdowej". Chociaż jest to dokładnie to, co oferuje We Seed, nie jest to oczywiste na stronach, na które trafili użytkownicy.

Kolejna duża grupa wyszukiwarek szukała informacji na temat uczenia dzieci inwestowania, z zapytaniami takimi jak [inwestowanie dla dzieci] i [akcje dla dzieci]. Firma Seed nie zastanawiała się nad stworzeniem produktu, który pomógłby nauczyć dzieci inwestowania. We Seed zapewnił już sekcję dla nauczycieli, ale był on skierowany do nauczycieli nauczających na poziomie uniwersyteckim. Zastanawialiśmy się nad dodaniem do strony podsekcji poświęconej nauczycielom ze szkół podstawowych - udzielając im porad, przykładowych gier i materiałów edukacyjnych, które mogliby zapewnić swoim uczniom. Zastanawialiśmy się również nad stworzeniem gry giełdowej, w którą rodzice mogliby bawić się ze swoimi dziećmi. Rozszerzenie na ten produkt miało kilka zalet. Rodzice kontrolują konta użytkowników, więc chociaż dzieci będą się bawić, nie będą potrzebować własnych kont. We Seed mógł skorzystać z ruchu odwiedzającego, który już uzyskiwali z wyszukiwania, i uzyskać większy ruch, co z kolei zwiększyłoby aktywność na stronie. A rodzice zostali zapoznani z pakietem We Seed i pakietem PEAK6, który może motywować niektóre z nich, aby założyć konta We Seed lub PEAK6. Kluczem jest ustalenie wartości dla firmy. Witryna może zbudować liczbę treści i obszarów produktów na podstawie liczby wyszukiwań i danych analitycznych. I to prawdopodobnie spowodowałoby znaczny ruch związany z wyszukiwaniem w witrynie. Ale celem pozyskania ruchu związanego z wyszukiwaniem jest przekonanie tych użytkowników do klientów. Czy utworzenie sekcji dla dzieci doprowadziłoby do konwersji? Proces ustalania odpowiedzi jest taki sam jak w przypadku każdej firmy. Czy dodanie basenu spowoduje, że na siłowni będzie więcej członków? Czy naprawienie tego nieszczelnego dachu sprawi, że dom będzie sprzedawany szybciej? Kiedy pytam właścicieli firm, jakie są ich cele w witrynie, mówią mi takie rzeczy, jak: "Chcę zwiększyć ruch w witrynie o 50 procent" i "Chcę zająć pierwsze miejsce dla tego konkretnego słowa kluczowego. "" Ale żadne z nich nie jest celem witryny. Są to oba kroki, które mogą prowadzić do celu, ale żadna z nich nie jest przyczyną witryny. W przypadku We Seed cele konwersji są trudne do ustalenia. Witryna nie generuje przychodów - nie sprzedaje niczego, nie wyświetla reklam ani nie sprzedaje członkostwa. Witryna po prostu produkuje treści edukacyjne. Ponieważ witryna już uzyskiwała ruch związany z wyszukiwaniem zapytań związanych z [inwestowaniem dla dzieci], nie mając ukierunkowanego produktu dla tych użytkowników (ponieważ znajduje się na pierwszej stronie tych zapytań), istnieje duże prawdopodobieństwo, że możemy znacznie zwiększyć ten ruch dość łatwo dzięki koncentrując się na tej strategii produktu. Ustaliliśmy również, że rodzice, którzy byli wystarczająco zainteresowani rynkiem akcji, aby chcieć zagrać w grę online ze swoimi dziećmi, która uczy dzieci inwestowania, byli dobrymi odbiorcami, którzy zgadzali się z celami witryny: zwiększaniem świadomości marki PEAK6 i pozycjonowaniem jej jako autorytatywny lider w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego poprzez dostarczanie treści edukacyjnych. Patrząc na konkurencyjny krajobraz, jest miejsce na lepszy wybór produktu. Witryna o najwyższym rankingu w Google nosi nazwę "Inwestowanie dla dzieci", ale jej treść nie wydaje się być przeznaczona dla dzieci i wydaje się, że została porzucona. Wygląda na to, że jest w rankingu, ponieważ witryna zawiera dużo treści, a tytuł witryny odpowiada zapytaniu. Następne kilka witryn to witryny oparte na artykułach, również w większości porzucone. Wydaje się, że nie ma witryn, które zapewniają łatwe w użyciu treści edukacyjne dla rodziców i dzieci z komponentem gry. Powiązane zapytania, takie jak [gry edukacyjne dzieci inwestujące] wyświetla artykuły z 2001 roku. Korzystając z narzędzia propozycji słów kluczowych Google AdWords, odkryliśmy, że trzy najpopularniejsze wyszukiwane hasła to:

•  Zapasy dla dzieci

•  Rynek akcji dla dzieci

•  Dla rynku akcji dla dzieci

Żadne z tych zapytań nie miało znaczącej konkurencji, więc rynek wydawał się dobrym wyborem na ekspansję. Przyglądając się bliżej danym wyszukiwania, możemy zacząć malować bardziej szczegółowy obraz osoby, na którą jesteśmy kierowani. Niektórzy poszukiwacze chcą wyjaśnić giełdę dzieciom. Kolejny zestaw wyszukiwarek chce kupić akcje dla swoich dzieci, dlatego postanowiliśmy wykluczyć je z naszego kierowania. Później możemy rozszerzyć treści edukacyjne na ten temat, aby dotrzeć do dodatkowych wyszukiwarek. Następnie przeprowadziliśmy wyszukiwanie zidentyfikowanych zapytań, aby zobaczyć, co wyniki wyszukiwania powiedzą nam o tych odbiorcach. Wiele powiązanych wyszukiwań na dole strony wyników wyszukiwania dotyczy nauczania dzieci na temat giełdy. WeSeed.com ma teraz dane o potencjalnej nowej grupie docelowej, po prostu patrząc na dane wyszukiwania i ich analitykę internetową. Czy powinni więc porzucić obecną strategię i przekierować swoje wysiłki biznesowe na dzieci? Nie tak szybko. Pamiętaj, że badanie to ujawniło także kluczowy segment ich dotychczasowej strategii biznesowej, z którego nie korzystali podczas wyszukiwania wirtualnych rynków giełdowych i gier giełdowych. Ci poszukiwacze są świetnymi odbiorcami istniejących treści na WeSeed.com i prawdopodobnie mają wysokie kwalifikacje. Seed postanowił zacząć od tego i rozważymy nowych odbiorców, gdy dotrą do tej grupy, która już szuka dokładnie tego, co oferują. Możesz jednak zobaczyć, w jaki sposób przeglądanie danych wyszukiwania może pomóc Ci odkryć nowe potencjalne drogi kontaktu z odbiorcami i kierunki, w których może pójść Twoja strategia produktu.

Zapewnienie, że każda strona ma wyraźne i wartościowe wezwanie do działania

Każda firma chce osiągnąć swoje cele i nie chce inwestować znacznych zasobów w pozyskanie odbiorców, którym nawet nie oferuje możliwości konwersji. Ale możesz być zaskoczony, jak łatwo można przeoczyć ostatni krok w przepływie pracy konwersji wyszukiwania - samą konwersję. Aby zobaczyć to w akcji, spójrzmy jeszcze raz na PEAK6. Jedną z ich rodzinnych witryn jest Options News Network (onn.tv), miejsce, w którym handlowcy mogą gromadzić spostrzeżenia, wiadomości i analizy na giełdzie. Prezentują na swojej stronie szereg osobistości, które pojawiają się w kanałach finansowych, takich jak CNBC. Wiedzą, że oglądanie telewizji zachęca ludzi do wyszukiwania i chcą z tego skorzystać. Budując indywidualne strony profilu dla każdej osobowości Network News News, PEAK6 zastanawiał się, jak najlepiej zaspokoić potrzeby wyszukiwarek, a także osiągnąć ich cele biznesowe. Łączą następujące cele.

Cel strony
•  Zapewnij handlowcom opcji bezpośredniego wyboru jedno miejsce docelowe, które zbiera wiadomości o opcjach, pomysły handlowe i treści, aby pomóc ludziom lepiej zarządzać ryzykiem.

•  Podaj informacje o opcjach i edukację poprzez treści tekstowe i wideo.

•  Rozwijaj uniwersum traderów opcji, docierając do inwestorów giełdowych, którzy skorzystają z dodania opcji do ich wyboru narzędzi inwestycyjnych.

Publiczność

•  Samokierujący handlowcy opcjami.

•  Inwestorzy giełdowi, którzy chcą dowiedzieć się o handlu opcjami.

•  Brokerzy, którzy inwestują w imieniu klientów.

Agenda Target Searchers

•  Informacje o osobowościach firmy (takich jak Jud Pyle) na podstawie oglądanie ich w telewizji i czytanie artykułu na ich temat.

•  Więcej szczegółów na temat omawianej osobowości tematu. Na przykład, wykazując zainteresowanie dowiedzeniem się więcej o opiniach Pyle'a na temat handlu opcjami.

•  Umotywowany:

→ Wiarygodne i wyczerpujące informacje.

→ Przekonująca treść, która przyciąga użytkownika za pośrednictwem mediów filmy, artykuły i tak dalej.

Cele biznesowe

•  Zaangażowanie odbiorców (oglądaj filmy, czytaj artykuły i komentuj).

•  Rejestracja strony.

•  Zarabianie poprzez reklamy, subskrypcję lub generowanie potencjalnych klientów.

Metryki konwersji

•  Odwiedziny powrotne.

•  Członkostwa premium.

•  Liczba obejrzanych filmów i przeczytanych artykułów.

Przygotowaliśmy następujący przepływ pracy persona wyszukiwarki, jak pokazano na rysunkuOdpowiada to wcześniejszemu procesowi pozyskiwania wyszukiwarkiPrzemyślenie celów biznesowych dotyczących treści i tworzenie zarysu taki jak na powyższym rysunku może pomóc upewnić się, że każda inwestycja, którą wykonujemy, wspiera te cele i zapewnia konkretną mapę drogową do budowania treści. Ostatnia strona jest na pierwszy rzut oka oczywista, że zawiera treść, której szuka poszukiwacz, ponieważ zawiera nagłówek z imieniem Juda Pyle'a,jego duże zdjęcie i biografia. Pomaga to zapewnić wyszukiwarce aby nie opuszczaćj strony na pierwszy rzut oka i utrzymuj ją zaangażowaną. Aby zmusić do zaangażowania, strona zawiera widoczny link do kanału RSS artykułów Pyle'a, a także linki do jego kanałów wideo. Każda strona witryny ma jasną ścieżkę rejestracji. Po utworzeniu tych stron możesz użyć testów na wielu odmianach i innych danych, aby poprawić konwersje.

Zaprzęgać długi ogon

Jedną z zalet dzielenia zapytań na kategorie jest to, że pomagają one wykorzystać długi ogon wyszukiwania. Pojęcie "długiego ogona" zostało spopularyzowane w książce Chrisa Andersona pod tym samym tytułem. Pomysł ten dotyczy pozyskiwania wyników wyszukiwania, ponieważ do 80 procent odwiedzających może pochodzić z zapytań o małej ilości. Na przykład w przypadku O'Reilly witryna może uzyskiwać 100 odwiedzających dziennie z zapytania [oreilly] i tylko dwóch odwiedzających dziennie z zapytania [konferencja na temat JavaScript dla witryn e-commerce]. Witryna może jednak przyciągać dwóch odwiedzających dziennie z [konferencji JavaScript na temat implementacji list produktów w Internecie] i trzech odwiedzających dziennie z [jak używać JavaScript do tworzenia stron produktów]. Łącznie witryna może uzyskiwać 1000 odwiedzin dziennie z zapytań związanych z konferencją, 1500 odwiedzin dziennie z zapytań związanych z JavaScript i 1200 odwiedzin dziennie z zapytań związanych z handlem elektronicznym. Tak więc, chociaż indywidualnie, te dwie wizyty mogą wydawać się nieistotne, łącznie, odwiedziny z kategorii zapytań o małej ilości znacznie przewyższają ruch z wyszukiwania o największej liczbie użytkowników. Chociaż inwestycja zasobów w monitorowanie każdego zapytania i dostarczanie treści jest nieuzasadniona, monitorowanie i tworzenie treści dla kategorii zapytań jest opłacalną inwestycją. Hotel bez znaku: Wyszukiwanie według marki i znaczenie tagów tytułowych Niedawno zatrzymałem się w małym miasteczku w Irlandii, a wraz z przyjaciółmi pojechałem główną ulicą w poszukiwaniu hotelu, który postanowiliśmy wymeldować. (Miasto było za małe na poszczególne adresy. Zamiast tego każda firma po prostu podała swoją nazwę i nazwę miasta). Na jednym końcu wioski zobaczyliśmy duży znak z wielką strzałą skierowaną w stronę hotelu. Aha. Doszliśmy do początku ścieżki wyszukiwania. Mieliśmy potrzebę (dostać pokoje hotelowe) i znaliśmy odpowiedź na tę potrzebę (konkretny hotel). Ta ogromna strzała była początkiem naszych poszukiwań. Ale w tym momencie sprawy potoczyły się źle. Jechaliśmy małą, wietrzną drogą z kilkoma widłami, ale nie było już znaków dla hotelu. Ruszyliśmy w stronę wody, myśląc, że hotel będzie w tym kierunku. Droga kończyła się na parkingu i dużym budynku, który wydawał się opuszczony. To trochę przypominało hotel. Jedynym znakiem był mały nad drzwiami z napisem "wejście do hotelu". Czy to był hotel, którego szukaliśmy? Czy to będzie, czy nie, to będzie nasz hotel na noc. Mimo że szukaliśmy marki (wyszukiwanie konkretnej marki), ścieżka nie była jasna. Gdybyśmy zobaczyli po drodze inny hotel, prawdopodobnie właśnie byśmy się tam zatrzymali, ponieważ nie mieliśmy pewności, że idziemy właściwą drogą. I zostaliśmy zrezygnowani z pobytu w tym hotelu, niezależnie od tego, czy był to właściwy, czy nie. Ale najwyraźniej hotel zakładał, że wszyscy będą tylko wiedzieć, gdzie i kim byli. Czy można znaleźć witrynę do wyszukiwania Twojej marki? W ostatnim badaniu 55 procent kupujących od firm do firm twierdziło, że przejdzie do witryny, którą znali już z wyszukiwania. Możesz zobaczyć ten trend w najpopularniejszych wyszukiwanych hasłach. Prawie wszystkie są markowe. Firma Enquiro Research odkryła, że jeśli marka, której wyszukiwarka wcześniej nie rozważała, pojawia się w wynikach, jest dodawana do zestawu rozważań przez 40 procent czasu5. A marka nie wymieniona na liście może zostać pominięta zestaw. Dlatego pojawienie się w wynikach jest ważne, nawet jeśli użytkownik nie kliknie. W rzeczywistości Enquiro Research odnotował 16-procentowy wzrost świadomości marki, gdy marka pojawiła się zarówno w najwyższej pozycji ekologicznej, jak i najlepiej płatnej (w porównaniu do żadnej z nich). Gdy zapytano użytkowników wyszukiwarki, czy pamiętają, że widzą marki w wynikach wyszukiwania, mniej niż 30 procent zrobiło to, jeśli marka była tylko w reklamie w płatnym wyszukiwaniu, ale prawie 60 procent zrobiło to, gdy marka pojawiła się zarówno jako płatna, jak i bezpłatna. Badanie wykazało również, że pojawienie się w wynikach organicznych tylko w porównaniu do wyników płatnych powoduje jedynie wzrost marki. Pozytywne postrzeganie marki nie kończy się na przypomnieniu. Badanie iProspect i Jupiter Research z 2006 roku wykazało, że 36% ankietowanych

czułem to…

… widząc firmę wymienioną wśród najlepszych wyników wyszukiwania

silnik sprawia, że myślę, że firma jest jednym z najlepszych w swojej branży

pole…

Wyszukiwanie organiczne powinno mieć wyraźne miejsce w świadomości marki strategia. Widoczność Twojej marki, nazwy domeny i podstawowej, slogan w bezpłatnych wynikach wyszukiwania powinien być kluczowym wymogiem każdej inicjatywy internetowej lub kampanii reklamowej. Szybkie wyszukiwanie [tylko zrób to] w głównych wyszukiwarkach pokazuje, jak łatwo może się to nie udać, nawet w przypadku dużych marek o długoletnim sloganie. Przejrzyj wyniki dziesięciu najlepszych wyników wyszukiwania dla Twojej marki. Jeśli istnieją negatywne elementy, czy możesz dodać pozytywne treści do sieci (na przykład za pośrednictwem mediów społecznościowych, wideo i obrazów, postów na blogu, wywiadów lub artykułów na innych stronach, wystąpienia na konferencji lub wzmianki w mediach), które mogłyby mieć szansę na przewyższenie tego negatywnego zawartość? Google nazywa to "proaktywnym publikowaniem informacji". Upewnij się, że każdy projekt realizowany przez agencję zewnętrzną ma widoczność bezpłatnych wyników wyszukiwania jako cel projektu. Śledzenie pozyskiwania klientów na podstawie bezpłatnych wyników wyszukiwania marki z innych rodzajów bezpłatnych wyników wyszukiwania i, jeśli to możliwe, śledzić, w jaki sposób na wielkość wpływ mają inne inicjatywy promujące markę (takie jak reklamy displayowe).

Zostałeś ostrzeżony. Szukaj: 2012

Sony Pictures zbudowało kampanię marketingową wokół filmu w 2012 roku skoncentrowaną na wyszukiwaniu. Na billboardach pojawiła się tajemnicza wiadomość: "Zostałeś ostrzeżony. Search: 2012. "" Search: 2012 "został również włączony do innych elementów kampanii, takich jak zwiastun filmu. Przynajmniej w niektórych przypadkach kampania działała. Zrzut ekranu z wynikami wyszukiwania dla [2012] na Flickr zawiera opis: "Zauważyłem billboard przy 405 South w Gardenie, wyświetlając film z tym nagłówkiem powyżej [szukaj: 2012]. Więc oczywiście musiałem zobaczyć, o co tyle zamieszania. "" Statystyki wyszukiwarki Google potwierdzają, że kampanie wzbudziły zainteresowanie wyszukiwaniem. Sony Pictures może dalej korzystać ze statystyk wyszukiwarki Google, aby zobaczyć, jak dobrze kampania działa na poziomie regionalnym porównując liczbę wyszukiwań w miastach z billboardami, reklamami telewizyjnymi i innymi inwestycjami regionalnie. W przeciwieństwie do Hyundai, który, jak widzieliśmy wcześniej, nie pojawił się w bezpłatnych wynikach wyszukiwania promowanego przez siebie sloganu, pojawia się strona z filmami z 2012 r. numer jeden w Google. Sony Pictures wyraźnie koncentruje się na zrozumieniu, jak być widocznym w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Jednak umieszczanie w materiałach marketingowych tylko wyszukiwanego hasła, a nie adresu strony internetowej, wydaje się ryzykowną strategią reklamową. Nie można zagwarantować bezpłatnych wyników wyszukiwania i zawsze się zmieniają. Sony Pictures zwiększyło to ryzyko, tworząc witrynę z pełną wersją Flash, co, jak się dowiemy później, może być problematyczne. Google wykonuje znacznie lepszą robotę w indeksowaniu Flasha niż Microsoft Bing i Yahoo !, co może mieć wpływ na to, że witryna filmowa nie zajmuje pierwszego miejsca w żadnej z tych wyszukiwarek. Sony Pictures spowodowało dalsze problemy z wyszukiwaniem, utrzymując kilka identycznych witryn. Google i Yahoo! lista kto willsurvive2012.com (który z punktu widzenia brandingu jest prawdopodobnie stroną, którą Sony Pictures chce promować). Microsoft wymienia jednak sonypictures. com / movies / 2012, który jest po prostu duplikatem strony. Dlaczego to taki problem? Oprócz zamieszania w promowaniu marki, promowanie dwóch identycznych witryn oznacza, że linki z innych witryn zostaną podzielone między obie (i w rzeczywistości, w tym piśmie, obie strony miały w przybliżeniu taką samą liczbę linków). W rezultacie strona www.whowillsurvive2012.com ma połowę wartości linku, którą uzyskałaby w innym przypadku, a witryna może nigdy nie osiągnąć pozycji w rankingu, którą uzyskałaby w innym przypadku. Sony Pictures ma dodatkowe przeszkody, ponieważ zdecydowała się promować wyszukiwane hasło, które jest już dobrze omówione w Internecie. Film opowiada o prawdziwej teorii, która jest potencjalnym końcem świata w 2012 roku, o czym świadczy koniec kalendarza Majów. Istnieje wiele stron internetowych na temat tej teorii. Sony Pictures ryzykuje, że ci, którzy będą wyszukiwać na podstawie kliknięć w billboardy, aby przeżyć2012.com lub grudzień212012.com, nie zdadzą sobie sprawy, że billboard ma promować film. Na szczęście dla Sony Pictures, zarówno Microsoft, jak i Yahoo! mają mieszane elementy wyszukiwania, które wykorzystują kanały danych, aby dostarczyć informacji związanych z filmem u góry każdej strony wyszukiwania, która wydaje się być dla filmu. Czy kampanie reklamowe powinny w ogóle obejmować wyszukiwanie organiczne? Absolutnie. W tym tekście omawialiśmy, w jaki sposób potencjalni klienci często szukają najpierw, więc ich integracja od samego początku spotyka klientów tam, gdzie są. Uwzględniając bezpłatne wyszukiwanie w kampanii reklamowej, należy pamiętać o następujących kwestiach:

•  Upewnij się, że ktoś w zespole (niezależnie od tego, czy jest to osoba pracująca w firmie, czy w agencji reklamowej, z którą współpracujesz) w pełni rozumie złożoność bezpłatnych wyników wyszukiwania, w tym tworzenie treści, techniczna infrastruktura internetowa i linki zewnętrzne.

•  Oceń konkurencyjny krajobraz. Jeśli to możliwe, zwiększ zainteresowanie wyszukiwaniem w sloganie, które nie jest już dobrze uwzględnione w niepowiązanych witrynach.

•  O ile nie wpłynie to negatywnie na kampanię, podaj adres strony internetowej, a nie tylko wyszukiwane hasło.

•  Tworząc plan realizacji technicznej, zaangażuj organiczny ekspert ds. wyszukiwania na każdym etapie procesu i zapewniający rozliczenie wszystkich prawdopodobnych zapytań, w tym nazwy firmy, nazwy produktu, sloganu i adresu strony internetowej.

•  Poproś eksperta ds. Bezpłatnych wyników wyszukiwania o pomoc w opracowaniu wspólnych rozwiązań problemu, w tym:

→ Mikrostrony, które nie uruchamiają się do momentu rozpoczęcia kampanii, a zatem nie są dostępne do indeksowania wyszukiwarek na czas dla pierwszych wyszukiwań.

→ Witryny All-Flash, które nie zawierają unikalnych adresów URL i treści tekstowych do indeksowania przez wyszukiwarki.

→ Zduplikowane treści, które mogą spowolnić indeksowanie i osłabić wartość linku (a następnie ranking).

→ Witryny przekierowujące, uniemożliwiające promowanie adresu witryny sieci Web od zindeksowania.

Teraz, gdy ustaliliśmy, do kogo kierować za pomocą bezpłatnych wyników wyszukiwania i jak na nie celować, dowiedzmy się nieco więcej o tym, jak działają wyszukiwarki i jak budować witryny internetowe, które użytkownicy mogą łatwo znaleźć.

Lista kontrolna 1: Budowanie osobowości wyszukiwarki

•  Zobacz cele biznesowe i witryny sieci Web określone w części 2.
•  Zbierz odpowiednie słowa kluczowe zebrane w części 2.
•  Słowa kluczowe grupuj w kategorie na podstawie tematu i intencji wyszukiwarki.
•  Dla każdej kategorii odpowiedz:
•  Co ci poszukiwacze próbują osiągnąć?
•  Co pomoże im to osiągnąć?
•  Co zmusi ich do konwersji?
•  Dla każdej kategorii określ stronę internetową, która zadowoli odbiorców potrzeba.
•  Jak ta strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania (jaki tytuł i opis się pojawi)?
•  Czy ta strona zawiera kontekst na temat tego, o czym jest ta strona?
•  Co na stronie zmusza użytkownika do konwersji?
•  Jakie jest wezwanie do działania?

Lista kontrolna 2: Ocena istniejących stron internetowych w celu dostosowania strategii

•  Co próbujesz osiągnąć dzięki tej stronie?
•  Jaką publiczność próbujesz przyciągnąć?
•  Czego szuka ta publiczność?
•  Czy ta strona najlepiej spełni kryteria wyszukiwania?
•  Czy ta strona zawiera kontekst na temat tego, o czym jest ta strona?
•  Co na stronie zmusza użytkownika do konwersji?
•  Jakie jest wezwanie do działania?